Гатање, видовитост

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Има некој во скопје што ги владее овие работи ? Пред некое време ме најде една бугарка / циганка незнам што беше кај ново лисиче (позади кам ) ми погоди доста работи ако знае некој добар нека пише .
 
Член од
22 јануари 2015
Мислења
55
Поени од реакции
18
Јас верувам во гатачки и навистина можат да влијаат врз вас .. Има една бајачка која е пренесувана од колено на колено фамилијата од страна на татко ми .. и баба ја знаеше таа бајачка .. имаше еден човек неможеше да стане од кревет , таа го излечи со една бајачка а болеста му беше неизлечлива никој не знаеше од што боледува но таа го излечи
 
Член од
9 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
aj ve molam kazete nekoj sto pomaga,eve slusnav za dule od veles i za nekoja marina od skopje pa ve molam za iskustvo ako nekoj bil da spodeli.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Чисто информативно,Библијата вели дека со такви работи човекот заработува проклетство.Ќе ви помогнат денеска,ама затоа од другиот месец животот ќе ви стане пекол..
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Чисто информативно,Библијата вели дека со такви работи човекот заработува проклетство.Ќе ви помогнат денеска,ама затоа од другиот месец животот ќе ви стане пекол..
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
2
dali ima nekoj od prilep na forumov?neka mi pise vo licna poraka.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Попов и сам не е свесен дека е роб на религијата поточно роб на системот за контрола на народот. Ментално и духовно било исто... Навистина поповиве се запишувале да учат богословија само заради парите.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Попов и сам не е свесен дека е роб на религијата поточно роб на системот за контрола на народот. Ментално и духовно било исто... Навистина поповиве се запишувале да учат богословија само заради парите.
Пробај изгледај ја целата емисија
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Пробај изгледај ја целата емисија
Сум слушал многу попови дури и сум разговарал со неколку и убаво ми е јасно како тие се воспитани да размислуваат... Иначе ако ти се согласуваш со нивните реално полу лажни убедувања образложи ми го погледот на идејата дека сите освен свештениците неможат да помогнат па дури и наштетуваат.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Сум слушал многу попови дури и сум разговарал со неколку и убаво ми е јасно како тие се воспитани да размислуваат... Иначе ако ти се согласуваш со нивните реално полу лажни убедувања образложи ми го погледот на идејата дека сите освен свештениците неможат да помогнат па дури и наштетуваат.
Ивица се објасна, затоа ти реков изгледај ја цела емисија. Мене ме загрижуваат коментарите и сведоштвата на некои од гледачите кои што се јавија во емисијата. Уште неможам да поверувам што се изнакажаа
 
Член од
9 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
mozam d kazam deka vo celost ne se soglasuvam so otecot ,vo red e toa da ne se veruva na gataci,bajaci i jasnovidci i tocno e toa deka svetec ne moze da te maci deka so niv se zivee vo ljubov,mir i harmonija no smetam a toa e moe licno mislenje ne mora da se slozite so mene deka Gospod nema da gi opradeli samo tie sto zavrsile teologija da pomagaat deka toa moze da bide i obicen covek bez fakultet po teologija,jas licno veruvam deka sepak ima praten od Boga sto ima darba da pomogne sto ne e toa gatac ili jasnovidec predviduvaci na minato i idnina ednostavno odis kaj toj covek kazuvas sto maka imas i ti pomaga niti ti pretskazuva niti ti predviduva niti ti naplaka ako gledame i porealno nikade i ne e napisano deka takvi luge ke bidat samo popovite i vo niv denes ne moze celosno da se veruva se razbira ne se site takvi ama i nivnite stavovi go frlaat narodot vo depresija i sekoj eden od niv ima razlicno mislenje i stav sto moze da ti napravi haos vo glavata a i samite se kontradiktorni na sebe,jas gi pocituvam no vo celost ne im veruvam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom