Гатање, видовитост

Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
абе дечки што мислите за ова
сум била кај 3 баби до сега во различно време (за време од 5 години сите 3 ги прошетав:pos: ) сите ми имаат кажано едно исто во 3петоци да не допирам вода. ни лице да се мијам ништо, да користам влажни марамчиња ама вода никако и тие денови да ги постам. не верувам во тоа секаде кај што сум пошла било на зафрканција ама ме зачуди едната со другата немаат допирна точка а истото ми го кажуваат. сум сакала да пробам ама секогаш заборавам насабајле дека е петок. на успан човек кај ќе му текни на тоа
pa rpobaj de, za toa ako zaboravis naprav si potsetnik
--- надополнето: 29 јули 2013 во 03:40 ---
Овој толку го шлапаа у средно по ходници, што очигледно си ја чувал енергијата за гатање.

Чисто информативно Дуле си купил вила во Солун.
so ubavo da s ja koristi, si ja zasluzil covekot
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Има ли некој искуство со Сашо Стојановски, или онака од муабети да каже дали стварно е толку добар јасновидец или нема ништо од тоа?
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Има ли некој искуство со Сашо Стојановски, или онака од муабети да каже дали стварно е толку добар јасновидец или нема ништо од тоа?
Дали е овој Саше фактор Икс?!?!?!?!
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
некој од пп ако има да не знае дали е уште жива имало некоја жена некаде накај Жито Прилеп фабриката живеела демек погодувала се.
Пред неколку години на дедо ми бил кај неа му кажала од збор до збор и му погодила се дури и за лузните што ги имал на него од што му се добиени и каде, и тн.
 
Член од
27 февруари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
ako znae nekoj da mi kaze za Dusica od Kavadarci kade tocno zivee, koga raboti, deneska cel den zvonam ne mi kreva na telefon :(
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
ako znae nekoj da mi kaze za Dusica od Kavadarci kade tocno zivee, koga raboti, deneska cel den zvonam ne mi kreva na telefon :(
Душица е службено отсутна деновиве, а иначе работи во Фени како кафекуварка. Гатањето ѝ е споредна професија и се занимава со истото од љубов, иако не одбива пари ако инсистираш. Не е 100% прецизна (имам лично искуство) и нешто промашува. На пример, ми викаше како татко ми сака да ме изведе на прав пат (а он почина пред 14 години). После тоа ми рече дека девојка ми инсистира да се земеме, а ја сум сингл. Последното погаѓање беше дека се викам Саше и дека сум од Карпош 2. Малце ми беше глупо пошто личната карта ми беше на маса, али она највероватно е доста кратковида. Мислам фина е и све, али според мене малце ѝ фали прецизност. Може не ѝ бил денот. Нема врска, може тебе ќе ти погоди све.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Имам пријателка,што 10 години безуспешно талка по тие гатачи-чки се со цел да си го врати сопругот.....сите и кажуваат,сега,после,за месец,за 6.....и се така...никој ништо не и помогнал,така да не се занесувајте не фрлајте пари....:mad:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
88
Поени од реакции
212
Гатачи и видовити не постојат.
Има луѓе што имаат талент за читање на говор на тело, а се друго што ќе ти речат во смисла „некој на С те мрази, имаш душманка плава/црна/бринета, блиску до тебе“ е измислица.
Претпоставувам имате гледано Менталист.
Иако е серија, фикција, сепак постојат такви луѓе, дури и професионалци, што ги изучиле сите гестови и промени на телото до тој степен да ти изнакажат се што чувствуваш и мислиш.
Овие нашиве не се професионалци, иако можда имаат прочитано некоја книга, ама имаат инстинкт за тоа, па вака паметно не крадат.
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
А што викате да ви гледам јас групно на форумов а? све ќе ви погодам од прва ако не све барем 50% ќе ви погодам.
Имате дечко/девојка и многу се сакате/мразите.( прво ќе те праша дали имаш а потоа ќе ти каже или ќе препознае по израз на лице)
Имате слава Св. Никола, заштитник на куќа ви е тој(на 65% од народов во државава слава му е дотичниов светец),
имате проблеми со некоја постара особа(а кој нема хелоу),
длабоко размислувате за странство(Кој не размислува од младите за странство? и дали постои таков ова е најчеста финта)
чат пат ве пецка доле, прво го сакаш послем го мразиш,
имаш иницијали А и Б(70% од луѓево имаат некој што ги има овие иницијали ако не дечко/девојка барем некоја симпатија), мора да е некоја значајна личност во твојот живот оти гледам нешто многу психози имаш од него, не ти дава сон особава дури, тебе дете често те боли глава? имаш чат пат нешто лошо сонуваш(кој не сонува лошо чат пат?), некоја жена гледам ти напраила чирибучириба(yeah sure стандард некој ќе се замара со тебе да ти праи лошо)\., интересно е како некој луѓе се лажат на овакви работи,
а религијата не го дозволува ова и е карактеризирано како голем грев, престанете да им ги пуните џебовиве на серковците, и ве молам идете во црква запалете свеќа и помолете се многу подобро ќе ви биде, дури и превртување на филџан е грев а камоли па овие глупости.
Едино Дуле од Велес ми има погодено доста работи, што е право право е и гледа за иднината сите останати а сум била кај пуно не погодиле ама баш ништо. Последно кај што бевме со другарка ми беше кај Вики од Чаир и тоа она ме натера да идеме од забава, тешки глупости тресеше жената, таа Марина исто таму кај електро што живее не погаѓа ништо не идете кај неа за џабе да си дадете 500 денари, астрологот Александар Јанковиќ исто ништо не ми погоди, ако ми текне уште некој ќе додадам на листава:D


да не имаш случајно број од таа Вики или пак од прилика да ми кажеш од прилика каде живее ако не ти е тешко
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не верував во вакви глупости се додека не се нафатив со другарка на шала да отидеме кај едно бабе :D. И' купивме кафе од кое потоа ни свари две шољи и кога не седна на маса богами имаше што да ми каже. Само името ми го знаеше а ми изнакажа настани од детство се' до сегашност. Не знам како, али језиво беше. Во секој случај не би отишла пак :)))).
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Гатачи и видовити не постојат.
Има луѓе што имаат талент за читање на говор на тело, а се друго што ќе ти речат во смисла „некој на С те мрази, имаш душманка плава/црна/бринета, блиску до тебе“ е измислица.
Претпоставувам имате гледано Менталист.
Иако е серија, фикција, сепак постојат такви луѓе, дури и професионалци, што ги изучиле сите гестови и промени на телото до тој степен да ти изнакажат се што чувствуваш и мислиш.
Овие нашиве не се професионалци, иако можда имаат прочитано некоја книга, ама имаат инстинкт за тоа, па вака паметно не крадат.

И јас не верував во ништо такво! Се дур не ја слушнав приказната на партнерот мој :)
Пред ресторанот кај што работел, секоја вечер седело чиче некое што гатало. Зашто никогаш никој не му доаѓал, на дечково му паднало жал па почнал да му носи јадење што ќе останело од ресторанот. Една вечер за да му се заблагодари чичково рекол дај кажи ми што те интересира за тебе за иднината . Покрај другите работи што му ги кажал, му рекол дека ќе запознае девојка од друга земја, колку год ќе има што ќе се случи...и после дојдов јас :) и сето тоа се оствари...да не раскажувам сеа триста приказни што се се случило :)
Ни јас некако не верувам, ама ете, сепак има луѓе кои што знаат да видат нешто изгледа :)
Го баравме чичкото год две отпосле, ама го нема
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве полам ако знае некој телефонски број од оџата во Прилеп нека го напише во пп бидејќи хитна ми е работава или ако ништо друго барем нека ми го опише неговото место на живеење (знам дека е во населбата Тризла). Ви благодарам
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Не верував во вакви глупости се додека не се нафатив со другарка на шала да отидеме кај едно бабе :D. И' купивме кафе од кое потоа ни свари две шољи и кога не седна на маса богами имаше што да ми каже. Само името ми го знаеше а ми изнакажа настани од детство се' до сегашност. Не знам како, али језиво беше. Во секој случај не би отишла пак :)))).

И да не одиш тие луѓе работат со темната сила-Демонската луѓето кои гатааат гледаат на карти на кафе на кугли и тн... не се од Бог.Исус вели ке ги препознаете по нивните плодови.Гатачот никогаш не се моли на бог тој се клања на икона-Идолопоклоник и се гата повекето навечер и никогаш нема да се моли за тебе за било што како што вели Исус молете се еден за друг за да се исцелите каде што се собрани двајца во мое име јас сум таму ,се што ке побарате во мое име ке ви биде дадено.Одма се разоткриваат таквите луѓе ете ти прост пример.Гатачот ке ти каже алтернативно решение а не крајно нема да се моли за тебе додека Божјиот човек има власт да растури било каква врзаност -Магија во името на Исус и да се моли -застапува за тебе како што Исус тоа го правеше во маслиновата гора со својот татко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom