Гатање, видовитост

Член од
9 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
10
Zdravo Moze nekoj da mi prati broj od dusko od veles???
Доцна ти враќам на постов, јас имам број од Дуле, ама не е возможно да го добиеш. Јас со месеци се трудам да воспоставам контакт али залудно. Ама ако уште си заинтересирана да пробаш пиши ми во порака ќе ти го пишам бројот. :)
 
Член од
21 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некогаш ми се случува во сон да си ја предвидам иднината.. најсериозно :D
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
23
Што Мислите за Жана од Драчево Дали Погодува Во Петокот Бев Кај Неа ... Ваши искуства ??
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
23
Благодарам за контактите од Жане. Потполно се согласувам со твоето мислење за неа. Инаку, Жане лично ја познавам уште од времето кога немаше три мобилни, туку само еден фиксен телефон обвиткан со слоеви селотејп како последица од деноноќните повици за помош. Уште тогаш Жане ми остави впечаток на стабилна и сериозна личност со исцрпни познавања на материјата и длабока емпатија за човечките страдања. За оние кои не ја познаваат, Жане е излезена од катедрата на далеку попрочуената госпожа Лепа од Драчево, која пак има специјализирано во Визбегово, кај доајенот на македонското гатање и јасновидност, госпожа Везирка. Се сеќавам дека Жане, уште како гатач-приправник имаше совршен однос со клиентите, многу темелна дијагностика и ултра-прецизна јасновидост. Уште неседнат, рутинирано ми ја погоди возраста и името (иако бев маскиран со капа и темни наочари), ми го погоди (и тоа во обратен редослед) матичниот број, како и имињата (и надимаците!) на моите комшии на двата спрата под мене. Тогаш не носев слика од особата за која барав мислење, ама се погоди да носам рентген снимка и крвна слика пошто се враќав од Државна. Жане не само што ѝ го погоди името и дијагнозата (имаше скршеница како последица од удес), туку до децимала го погоди бројот на леукоцити, еритроцити, липиди, како и нивото на прогестерон. Жената што стоеше зад мене, стаписана од ваквото ниво на прецизност, ја испушти живата кокошка од раце и кокошката го скрши вратот на прагот од чекалната. Мислам дека ова доволно зборува за каков голем талент станува збор.
Благодарам за контактите од Жане. Потполно се согласувам со твоето мислење за неа. Инаку, Жане лично ја познавам уште од времето кога немаше три мобилни, туку само еден фиксен телефон обвиткан со слоеви селотејп како последица од деноноќните повици за помош. Уште тогаш Жане ми остави впечаток на стабилна и сериозна личност со исцрпни познавања на материјата и длабока емпатија за човечките страдања. За оние кои не ја познаваат, Жане е излезена од катедрата на далеку попрочуената госпожа Лепа од Драчево, која пак има специјализирано во Визбегово, кај доајенот на македонското гатање и јасновидност, госпожа Везирка. Се сеќавам дека Жане, уште како гатач-приправник имаше совршен однос со клиентите, многу темелна дијагностика и ултра-прецизна јасновидост. Уште неседнат, рутинирано ми ја погоди возраста и името (иако бев маскиран со капа и темни наочари), ми го погоди (и тоа во обратен редослед) матичниот број, како и имињата (и надимаците!) на моите комшии на двата спрата под мене. Тогаш не носев слика од особата за која барав мислење, ама се погоди да носам рентген снимка и крвна слика пошто се враќав од Државна. Жане не само што ѝ го погоди името и дијагнозата (имаше скршеница како последица од удес), туку до децимала го погоди бројот на леукоцити, еритроцити, липиди, како и нивото на прогестерон. Жената што стоеше зад мене, стаписана од ваквото ниво на прецизност, ја испушти живата кокошка од раце и кокошката го скрши вратот на прагот од чекалната. Мислам дека ова доволно зборува за каков голем талент станува збор.
Daj Boze da Pogoduva Kako Sto Vikas :)
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Zdravo moze nekoj da mi dade broj od dusko od veles? Ili ako ima nekoj drug vo juzna Makedonija?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
еве мое искуство.баш сеа ми текна доста често сонувам имам кошмари како ме мачи нешто ме измачува,сеа ми текна зашто не ги памтам,а незз дали е поврзано се во животот ми е отидено премногу надоле.ништо не ми оди.страшно лоши работи ми се случија,нешто како да ме тера сам да си го уништувам животот.а млад сум немам ни 30
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Тие луѓе кај што одите се канали низ кои оперираат демони па прво ти е многу подобро, па потоа
уште полошо, обратете се на Исус, не на нечисти и делумно демонизирани луѓе. Читајте Слово како духовна храна, тоа исцелува, споено со молитва.
Доколку се направи ослободување(егзорцизам) на гледач, и сл, од него ќе излезат немалку демони.
Помошничката на баба ванѓа заврши во ментална болница во бугарија, после години
некои христијани примениле ослободување врз неа денес таа е уште жива и кажува
дека тие сили со кои ванѓа соработуваше под присила беа демонски битија,
лично ги знам луѓето што ја ослободија помошничката на ванѓа, денес таа е здрава и е
христијанка.
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Тие луѓе кај што одите се канали низ кои оперираат демони па прво ти е многу подобро, па потоа
уште полошо, обратете се на Исус, не на нечисти и делумно демонизирани луѓе. Читајте Слово како духовна храна, тоа исцелува, споено со молитва.
Доколку се направи ослободување(егзорцизам) на гледач, и сл, од него ќе излезат немалку демони.
Помошничката на баба ванѓа заврши во ментална болница во бугарија, после години
некои христијани примениле ослободување врз неа денес таа е уште жива и кажува
дека тие сили со кои ванѓа соработуваше под присила беа демонски битија,
лично ги знам луѓето што ја ослободија помошничката на ванѓа, денес таа е здрава и е
христијанка.
Кој те прати спирос ?
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
23
Moze Nekoj Da Mi Kaze Nekoj Gledac ili Gledacka od Skopje ili okolinata blisku sto ne laze barem :)
Sto Stvarno gleda i ima uspeh Ve Molam Itno e !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom