ГТЦ vs. Рамстор?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Рамстор е почист и попријатен за шеткање или да каснеш нешто во тие сендвичарите на втори, инаку за шопинг и кафе, дефинитвно ГТЦ, има многу поголем избор, а гледам овие од Рамстор и со цените многу се распуштиле. :icon_lol: Сакам да кажам поскапо е.
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
и во рамстор и во гтц идам ама поубаво ми е во ГТЦ поголемо е
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И двата си имаат свој карактеристичен шмек, како и да е ќе помине уште малку време додека се отворат сите дуќани во Рамстор и се поднови ГТЦ да изгледа посвежо. Како и да е тоа што го има едниот а го нема другиот го прави скопје покосмополитско односно да се наоѓа се повеќе можности за различните вкусови.
Единствена забелешка од моја страна е дека за град со големина на скопје требаже рамстор да го направата уште еден кат повисок како и поголемиот дел од надворешноста која изгледа боглавно како хангар малку пораскошна а не само делот околу влезовите.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
На 50 метра сум од Рамстор, ама воопшто немам навика некако да пазарам таму или да седнам на кафе. Некако, уште од самиот почеток не ми "легна". ГТЦ си има свој шмек, иако е по "старовремски", понечист и на прв поглед понеатрактивен.
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
секој од нив има свој шмек, додека ако ми е за кафе баш не одам ни таму ни таму туку во лептокарија. мада ако бројом колку пати сум седнала во гтц или во рамстор на пијачка мислам оти рамстор ке победи.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Рамстор сеуште не може да се мери со ГТЦ според мене.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ако убаво се среди ГТЦ, тогаш ќе биде многу поубав од Рамстор.
Ама вака... мислам дека Рамстор е подобар.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Може да се каже дека сум 150 метра и од двата.
Повеќеидам во гтц.
Рамстор е подобар во изглед,чистота обезбедување итн итн,а па гтц е подоброзатоа што е отворен тип подобро е вака во рамстор е загушливо и поубав продавници и избор има во гтц.
И двата имаат свои предности но подобар е гтц.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
На 50 метра сум од Рамстор, ама воопшто немам навика некако да пазарам таму или да седнам на кафе. Некако, уште од самиот почеток не ми "легна". ГТЦ си има свој шмек, иако е по "старовремски", понечист и на прв поглед понеатрактивен.
si pocnal da "starees"...:) poznato mi e cuvstvoto...vsusnost go bev duri zaboravil...:)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Рамстор е само бледа копија на современите трговски центри,додека ГТЦ е дело на еден од најпознатите архитекти во Европа за проектирање на трговски центри покојниот Живко Поповски.Па сега сами резонирајте што е поубаво.Мислам дека со малку подобро организирање на одржувањето,ГТЦ може да биде меѓу најубавите трговски центри на Балканот и пошироко.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ramstor e utka vo obid da se napravi nesto pomoderno i posovremeno.

GTC sekako.... fali samo malku "sminkanje"....:toe:
 
N

n/a

Гостин
Едни мои другарчиња кои што ретко промашуваат `тип`
и се прибааѓи понашетани и попаметни од мене викаат дека Ramstore има уште две години успешно работење и дека после тоа ќе му се намали прометот на луѓе а со самото тоа и на пари за повеќе од пет пати.
Како поткрепа,посочуваат што се од тој тип (трговски центри) се гради ново низ Скопје и што веќе е почнато да се гради и се очекува да се изгради во непосредна близина на самиот Ramstore.

И они викаат... да се паметни овие од менаџерскиот тим на Ramstore,треба сега додека уште може да постигнат цена (сега е во теков на годинава) да продаваат!
Значи не да изнајмуваат,него на полу-уцена да ги стегнат `сопствениците` на простор во Ramstore и наместо кирија да побараат да си ги откупат дуќаните и кафичите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom