ГНЕВ за Венко Филипче..Заев..Мицковски...и останати продадени души

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
За првото убиство ти, а другите институциите.
немој вака, ќе ти се смеат

не ќе да е баш така
ја сум тој кој убива и кој е крив првенствено
а потоа институциите

А што би е десило у приказнава ако додадаеме дека јас издржано, реално им се заканувам на институциите, да не покушаваат да ме уапсат?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Венко ми е аналогија со Катица. Како од херој до антихерој. Мада истовремено е и тотално неблагодарно да се става Венко во ист кош со Катица. Оваа е криминалец а овој...па веројатно единственото злодело што може да му се накелеми е што од доктор Венко се претвори во послушникот Венко, политичка марионета. Во некој паралелен универзум и два пара кохонес, отворено ќе кажеше (на еден од неговите пресови) како стојат работите и достоинствено ќе се одјавеше. Ама...
...чекај и а Катица не се знаеше од почеток ништо, после почна Кики Рики...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.757
Поени од реакции
9.558
Еве мал времеплов низ еднопартискиов систем, колку да се види меморијата од три секунди што ја имаат еден куп луѓе.

Плус некако преголем акцент се става секогаш на еден човек кај нас, како мислиш од еден човек зависи само. Венко е крив, Наќе е крив, Спасовски е крив и слично. Ама тоа е добро за да избегнат одговорност еден куп луѓе, ќе се нафрлат сите на најекспонираниот и тоа е тоа, правдата е задоволена. (y)
Aha, bas dobro ne potseti na Den Doncev I aferata sto ja imaat so Venko za proneverata....sto se zataska taa rabota!?.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Албанците во нивниот малоумен комплекс да покажат дека се држава во држава и дека за нив не важат каурските правила се најголеми виновници за излегување на ситуацијата од контрола. Затоа треба све да им се даде, и целосна поделба, па нека ги лечи нивен персонал, кој се влече на грбот на Македонците. Јас лично не би прифатил прераспределба на инфективна или градска болница зашто на нив им прдна да ручаат по 200 души на маса. И дел од нивните се чудат што народ ќе беа.
Венко добро менаџираше до пред ифтарскиот пост.
... треба да фигурира име на насловот, макар четврти, по ред од група на одредени граѓани кои се и те како одговорни за ситуацијава!
... министерот само има извонредни ораторски способности, покрај професијата, но никако менаџерски, а што изменаџира ти се молам до пред ифтарски пост освен што милозвучниот глас и бојата не’ хипнотизираше на ТВ ? :toe:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Глеам многу реакции, не знам зашо ви е крив Венко и Министерство за здравство за корона вирусот?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Во право си.Министерот за земјоделие е крив за корона вирусот,ама остајги толку се разбираат!
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
Ние сме една од оние уникат држави кои газат преку лешот на сопствениот народ за да го глорифицираат непријателот. Пишуваме историја од ден во ден, оборуваме рекорди на
вртоглав начин.

А тек кога ќе слегне прашината...
Иха, тек тогаш кои улични блудничења ќе се дешаваат. Поготово следна година кога ќе "стекнеме" имунитет, преброиме и направиме биланс на состојбата чиј резултат ќе биде - 15 денари за банана.

Заев и Мицкоски тогаш умствено ќе копулираат на Малдиви или Бора Бора.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.862
Вината е најмалку кај Венко! Што да прави човекот. Да оди по населби и да ги млати луѓето.
Вината е највеќе кај народов наш кој е невоспитан.
Имаме семејства кај нас кои немаат ни грам култура, па нивните деца се и најпалави во школо и дури и по 13 години образование до средно тие сеуште изведуваат глупости.

Тоа се потврди и сега. Дуи е исто така рак во системот.

Прости луѓе кои немаа врска со животот (простаци) ги испопикаа на разни функции.
Факултети завршија за 3 месеци, па и Вмро почна да го следи тоа, со отварање на факултети Славјански и Европски. И така глупаштаната која што едвај завшруваше и осмолетка сега завршија факултети и се испопикаа по функции.

Мицковски ми е човек хумор. Човеков нема прво култура на однесување, а и е класичен пример за тоа како се крши законот.

Одење по теретани за време на полициски час, потоа одење по кафани и групирање.
Каков пример за професор е ова? Или за премиер?

Треба да го почитува законот, а не да се однесува несериозно.

Да не биде дека не сум кажал и за Заев.
Колку што следам вакви испади немал, но човеков си е тешко клептоманче.
Доволно беше клипот со евро за вицето и пресудата за татко му дека Крадел струја.
Тоа е тоа што го зборам горе дека фамилијата е таа што не учи. А што може да се научи од татко кој краде струја, освен да му дрпа рачето и на него

Од овие 3ца Венко е многу подобар избор.
Венко е дно од доктор и затоа отишол во политика, како што и неговиот татко беше извикан специјалист а во реалност надуван балон и чмар, ако е жив нек умре, ако е умрен, тешка да му е секоја педа земја.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
немој вака, ќе ти се смеат

не ќе да е баш така
ја сум тој кој убива и кој е крив првенствено
а потоа институциите

А што би е десило у приказнава ако додадаеме дека јас издржано, реално им се заканувам на институциите, да не покушаваат да ме уапсат?
Да бе, многу реална беше заканата на шпионот Сулејмани, ај не ме зеабавај...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.098
Venko, ke bide zabelezan vo istorijata na najlosite ministri na zdravstvo I ke treba da odgovara za mnogu covecki zivoti koi otidoa jabana poradi negovoto "dobro" menadjiranje.
полош и од правникот, полош и од претходниците Османи...или Владо алиас Владимир кој го бркаа со меѓународни потерници? Многу кратко паметење.
Кој е подобар, кој е полош и според кои критериуми се водиш?
Trebase da ja predvidi situacijata, znaese deka ke imaat praznici...trebase drugi strategii..a ne sega Cacko ili Haso ni se krivi.
по битка, сите генерали биваат. Во министерство не качиле плата. Каква стратегија според тебе?
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Месец и пол имаат до Курбан Бајрам.
Трет бран идемо, само за лепо друштво...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Mozebi I nov minister za zdravstvo.
И Господ да го донесат за министер сега иста ке биде ситуацијата се додека ние како луѓе не се промениме и не се грижиме за себе у ова вондредна состојба со ковид.

Викаш како не им е срам, а како тебе не ти е срам да коментираш така, наместо да кажуваш да се чуваме, да држиме дистанца и маска и ред други работи, туку прво сакаш да ти олесни душата да осудиш некој дека е крив, ех менталитет, ништо друго.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.098
Можеби кога некој вели најлош (еден од најлошите) министер, го споредува со ексминистерот Османи? Овој Османи?
Некој друг, подобар? :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom