ГНЕВ за Венко Филипче..Заев..Мицковски...и останати продадени души

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Takae brat, prokleta komunjara go ostavi zdravstveniot sistem los 30 godini, dodeka gradea barok, postavuvaa lavovi na mostovi, kupuvaa vrbi!
Постои вина, ама пари се запечалуваат....ова што ни го направија овие е осакатување.
Иако во случајов станува збор повеќе за менаџирање...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Темава ми е некако безвезе, се мислам дали да ја заклучам или не, а во секој случај ќе ја преместам во Политика и Вести. Друг пат размислете во кој подфорум ќе ја отварате темата, за нејзината содржина и името да бидат во контекст со локацијата каде што е се наоѓа на форумов.

/мод
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
Француските медицинари се собраа и излегоа на протест во Париз, пред министерството за здравство, за да го искажат своето незадоволство од случувањата поради пандемијата со короната.
Вакви преотести се најавуваат ширум во земјата.

Здравството во Шпанија ја тужеше владата за загрозување на животите на медицинскиот персонал поради немање на соодветни заштитни средства.

Каде сме ние македончињата...зошто не се собереме пред министерството за здравство и да бараме под итно да се превземат одговорности...некој од нив да си сноси последици...нека си дадат оставки, нека напуштат фотељи....нека си одат...племе им нивно..народ умира ...
:(
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Овај ваков, онај онаков, штракај си на тастатура и на петнајсти сите ко гојда насобрани за на вода:vozbud:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
Овај ваков, онај онаков, штракај си на тастатура и на петнајсти сите ко гојда насобрани за на вода:vozbud:
Милиони страни иштракавме на тастатурите барајќи правда, нели, бидејжи живееме во неправда..и сега пак ли говеда ќе бидеме????:(

Зарем неможе нешто друго да се стори освен плукање на форум и малтретирање тастатура?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.110
Поени од реакции
16.054
Албанците во нивниот малоумен комплекс да покажат дека се држава во држава и дека за нив не важат каурските правила се најголеми виновници за излегување на ситуацијата од контрола. Затоа треба све да им се даде, и целосна поделба, па нека ги лечи нивен персонал, кој се влече на грбот на Македонците. Јас лично не би прифатил прераспределба на инфективна или градска болница зашто на нив им прдна да ручаат по 200 души на маса. И дел од нивните се чудат што народ ќе беа.
Венко добро менаџираше до пред ифтарскиот пост.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Дали имаше сомнеж дека олку лошо ќе биде? Позитвистите УШТЕ ЕДНАШ погрешија. Параноја, фобија , рацизам, обичен грип дрн дрн дрн.
Тие корејци , баш таа нивна организација испадна дека ширела зарази КАЈ НИВ ДОМА. Па СИТЕ ЛИБТАРДИ ДО ЕДЕН што јавно се извинуваа да МИ СЕ ФАТАТ!!!!
Кај нас, проблем се стреми во сите економисти, сите НВО, сите траварски бета хипстери, сите кукли на функција, сите индустијалци, туристичката индустрија, и нормално мафијата.
Кај нас, едно и едно може да не оправи...
Максимално линчување на секое девијанто однесување што наштетува на општото добро. Пошто шеријат намерааваат да не прават тоа либтардите, нека осетат малце вкус на шеријат со каменување. Пошто сакат робови богатишите нека кршат карпи на алшар у ланци у бодликава жица.
Па некаков поврат да имаме од сите паразити...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Револтот е оправдан. Сега треба сите масовно да го изразат тој револт на тој начин што ќе се соберат пред зградите на институциите на системот и демонстративно ќе ги запалат маските и ракавиците во знак на протест. Потоа, гневни до неразумност, но сепак претпазливи и со превентивна намера, ќе се полијат со 96% алкохол и ќе се запалат за коронавирусот и сите други несакани појави да исчезнат еднаш засекогаш. По таа катарзична дезинфекција се ќе тргне на подобро.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
Што го мешаш Мицковски....нели ВМРО не чинеше и дојде живот?
:confused:
ВМРО има дел од одговорноста. Особено околу двојните стандарди на МВР.
Автоматски споено мислење:

Не кревајте паника, сѐ е под контрола. Благодарност и до @pozdrav eden topol која со нејзините прекрасни теми изминатиов период, помогна состојбата да се нормализира.

Спасовски: Благодарност до сите граѓани кои помогнаа состојбата да се нормализира
Овие се ретардирани бе.
Нормализирана да ти била состојбата.
Автоматски споено мислење:

Албанците во нивниот малоумен комплекс да покажат дека се држава во држава и дека за нив не важат каурските правила се најголеми виновници за излегување на ситуацијата од контрола. Затоа треба све да им се даде, и целосна поделба, па нека ги лечи нивен персонал, кој се влече на грбот на Македонците. Јас лично не би прифатил прераспределба на инфективна или градска болница зашто на нив им прдна да ручаат по 200 души на маса. И дел од нивните се чудат што народ ќе беа.
Венко добро менаџираше до пред ифтарскиот пост.
секој збор на место
Автоматски споено мислење:

Дали имаше сомнеж дека олку лошо ќе биде? Позитвистите УШТЕ ЕДНАШ погрешија. Параноја, фобија , рацизам, обичен грип дрн дрн дрн.
Тие корејци , баш таа нивна организација испадна дека ширела зарази КАЈ НИВ ДОМА. Па СИТЕ ЛИБТАРДИ ДО ЕДЕН што јавно се извинуваа да МИ СЕ ФАТАТ!!!!
Кај нас, проблем се стреми во сите економисти, сите НВО, сите траварски бета хипстери, сите кукли на функција, сите индустијалци, туристичката индустрија, и нормално мафијата.
Кај нас, едно и едно може да не оправи...
Максимално линчување на секое девијанто однесување што наштетува на општото добро. Пошто шеријат намерааваат да не прават тоа либтардите, нека осетат малце вкус на шеријат со каменување. Пошто сакат робови богатишите нека кршат карпи на алшар у ланци у бодликава жица.
Па некаков поврат да имаме од сите паразити...
тоа рацизам, расизам ли ти е?
Ако да, како го вклучи во равенкава?
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
тоа рацизам, расизам ли ти е?
Ако да, како го вклучи во равенкава?
Кур ме боли , не сум либерал да ме брига спелингот на "фобите" и "членовите" на нивните фиктивни полови/родови.
И само да ве потсетам за она пцуењето корејци на камениот мост...
Го сите хејтавте оти ги вреѓал. Донев особено.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
Кур ме боли , не сум либерал да ме брига спелингот на "фобите" и "членовите" на нивните фиктивни полови/родови.
И само да ве потсетам за она пцуењето корејци на камениот мост...
Го сите хејтавте оти ги вреѓал. Донев особено.
Не Донев посебно. Ја го хејтам највише од сите.
Кажав и пак ќе кажам, да се деси зомби-апокалипса пак не може да биде односот на тоа невоспитано гомно исправен. Во ниеден универзум или паралелна реалност не може таа постапка да биде оправдана.
Сфаќаш ли, ти што те боли кур за правопис?
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Венко ми е аналогија со Катица. Како од херој до антихерој. Мада истовремено е и тотално неблагодарно да се става Венко во ист кош со Катица. Оваа е криминалец а овој...па веројатно единственото злодело што може да му се накелеми е што од доктор Венко се претвори во послушникот Венко, политичка марионета. Во некој паралелен универзум и два пара кохонес, отворено ќе кажеше (на еден од неговите пресови) како стојат работите и достоинствено ќе се одјавеше. Ама...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Не Донев посебно. Ја го хејтам највише од сите.
Кажав и пак ќе кажам, да се деси зомби-апокалипса пак не може да биде односот на тоа невоспитано гомно исправен. Во ниеден универзум или паралелна реалност не може таа постапка да биде оправдана.
Сфаќаш ли, ти што те боли кур за правопис?
Можеш а) да ги хејаш зомбињата со цела твоја енергија, и да преживееш, или б) да ги гушнеш и да им се придружиш.
Нема нешто измеѓу, нема нешто коректно. Секое двоумење, секое паушално однесување е гарант за неуспех.
Да се затнеше државава како што треба,да беше кретенизмот на норма, немаше да бидеме во овој неред.
Ама наместо тоа, одбравте да бидете коректни и со чист образ.
Тоа што дробевте, тоа сркаме.
You. Are. WEAK!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.344
Поени од реакции
79.170
Можеш а) да ги хејаш зомбињата со цела твоја енергија, и да преживееш, или б) да ги гушнеш и да им се придружиш.
Нема нешто измеѓу, нема нешто коректно. Секое двоумење, секое паушално однесување е гарант за неуспех.
Да се затнеше државава како што треба,да беше кретенизмот на норма, немаше да бидеме во овој неред.
Ама наместо тоа, одбравте да бидете коректни и со чист образ.
Тоа што дробевте, тоа сркаме.
You. Are. WEAK!
Конфузно, неповрзано и разбирливо само за тебе.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Конфузно, неповрзано и разбирливо само за тебе.
Секако дека е поврзано. Преку критика на рацистот и тие ствари создадовте атмосфера на анти-параноја и го ослабнавте народот.
Оти тоа било коректно и со чист образ...
Ништо, апсолутно ништо не е неповрзано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom