Втора шанса

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
k0sKiC напиша:
Od moja strana .. .Hm .. Nema da mu prostam od ednostavnata prichina deka ne sum mu dovolna.Ako saka da bide so druga prvo neka raskine so mene pa poslem neka odi kaj druga.Toa e od mene

k0sKiC
bejbi i ja se slagam so tebe,ednostavno nemozam da prostam bez razlika kolku i da sakam.sum sakala do sega SAMO EDNAS,ama ne samo obicno sakanje,tuku vistinsko,realno i iskreno,a za vozvrat dobiv rogovi i toa od najlesnata zenska so koja sto me izvaral....do den denes nemozam da si prostam sto ne go ostaiv uste koga pocnav da se sumnjam!ama toa ti e zvotot...a so se odnesuva za mene imam i jas varano ama postojat budali na svetot kako nekoi moi bivsi i mi progleduvale niz prsti...
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
dreamgirl напиша:
Аааа нееее после е*ење нема каење, нема пу пу не важи, никакви причини не би го оправдале. :)

Не би простила неверство, и нема поправен, никаква втора шанса.
a ako e the real love?a,togash so praime?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
nikogash nikogash nednostavno nesakam nekoj da si igra k.r so mene
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
би простила ако премногу го сакам ама втор пат нема па колку и да ми значи
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Ќе кажам дека паметни, А особено заљубени и вљубени(како сакаш кажи ги) луѓе нема да помислат на изневерување. Или ќе помислат ама ќе бидат свесни дека ако направат праљуба ќе изгубат многу повеќе, со други зборови кога ќе размислат подобро нема да изневеруваат.
Не оправдувам околности како пиан или сл. темно незнаев, везе нема.
Изградена личност со развиен мозок и со самоконтрола на емотивните состојби што се јавуваат кај човекот, свесен/а за својте потреби и желби во животот нема да се глупира и да изневерува сакана личност.
Е сега ако не бива со врската тогаш истата свесна( за самаиот/ата) личност ќе ја заврши и ќе си бара друг партнер.
А изневерувањето како акт не е толу физичко како емотивно(болно, во случај да е вљубен/а) за другиот партнер кој е изневерен.
Затоа не оправдувам и не давам втора шанса.
Истото важи и за други работи кои се меѓу личности базирани на партнерски однос дали е во бизнис или пријателство или нешто друго.

Angela напиша:
nema shansa za vtora shansa, nema pauzi, nema odmor, ili se' zaedno ili nishto :)
Браво бе Ангела се согласувам со тебе.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
OK e da se prostuva no sepak vtorata sansa moze da e vo igra samo dokolku prviot pas i ne zavrsil mnogu loso:)....
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
vtora shansa .. pa mislam deka sekoj treba da zasluzi .. poshto i ja zasluzhiv za mnogu napraveni greshki pa taka da .. ;) Chim ja zasluzuvam ondak moze :)) hee ..
uff ;)

zocipro напиша:
OK e da se prostuva no sepak vtorata sansa moze da e vo igra samo dokolku prviot pas i ne zavrsil mnogu loso:)....
Mislish deka seto toa e IGRA ?

Angela напиша:
nema shansa za vtora shansa, nema pauzi, nema odmor, ili se' zaedno ili nishto :)
A ... na primer .. shto ako ti vo taa vrska se osekjash zadusheno .. Dali bi mu pobarala pauza ? ha .. zasto mislish deka nema pauzi,odmor .. ? ha ?
ti se desilo toa ?

smizlicka напиша:
bejbi i ja se slagam so tebe,ednostavno nemozam da prostam bez razlika kolku i da sakam.sum sakala do sega SAMO EDNAS,ama ne samo obicno sakanje,tuku vistinsko,realno i iskreno,a za vozvrat dobiv rogovi i toa od najlesnata zenska so koja sto me izvaral....do den denes nemozam da si prostam sto ne go ostaiv uste koga pocnav da se sumnjam!ama toa ti e zvotot...a so se odnesuva za mene imam i jas varano ama postojat budali na svetot kako nekoi moi bivsi i mi progleduvale niz prsti...
... Hm .. mace glej ! Iskreno da ti kazam za varanje ne prostuem pa makar i posleden da mi e.. Ama ima i drugi raboti shto bi dovele do 2ra shansa .. pr: 1rviot mesec epten ste se karale .. si praela greshki itn.. a 2riot pat mu barash shansa da se pokazesh deka ne si toa shto si bila .. deka nema da se poftara .. Ja ti kazuem od iskustvo zoshto ova mene mi se deshavashe .. ama sega se e ok mislam bez problemi --pupu da ne se urocham-- ...; ) toa e toa .. ;)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако еднаш си укакал, сигурно пак ќе се случи тоа. Еднаш да простиш, во ред. Но, два пати? Зошто, кога некои луѓе не се менуваат, без разлика колку шанси да добијат. Ако еднаш згреши, после втората шанса во ред би можело да биде само на почеток додека не се опушти повторно.
Ова со втора шанса е влегување од грешка во грешка.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
јас искрено си кажувам дека давам втора шанса ама ако има повеќе од тоа тогаш чао дефинитивно.Еднаш се греши ама втор пат хмммммммммммм.... НЕ
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А јас уште поискрено ќе кажам дека штом е во прашање љубовта немам намера да лижам таму кадешто сум плукнал.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ednostavno e vtora shansa sum dal i od toa sum nauchil deka ne treba da se daa zsh ako naprai ednash ke naprai pak od iskustvo taka da vtora shansa :ne: nikogash veche
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Dajdo не се сите луѓе исти и никогаш не ги знеаеш комплетно
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
dee dee напиша:
Dajdo не се сите луѓе исти и никогаш не ги знеаеш комплетно
abe da dee dee znam sho sakash da kaesh ali koa ednash nesho ke mi se desi losho ja ucham od mojata greshka i probuam da ne ja povtoram neznam moze ke daam vtora shnasa moze ne koj znes neli ako sum mnogu zaljuben mozda ljubovta ponekad moze da bide slepa neli
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
секогаш вреди да се даде нова шанса т.е втора лично за себе да бидеш на чисто за да не речеш еден ден "...ееее требаше да пробам тогаш пак ама сега касно е ..." никогаш нема да знаеш што те чека ако не пробаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom