Втора шанса

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Втота шанса? Ма каква втора шанса? Јас едвај чекам да си видам некој дечко како седи у кафич со некоја цура,да му одам на маса и пијалокот негов у фаца директно.Дај боже да биде жесток пијалок па да го печат очите малце. Ама пак ке кажам дека треба да бидам сигурна дека не е тоа братучедка му од странство, па да не излезе шпанска серија ова моја реакција. Да не се избламирам,де.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Па најверојатно би знаела ти дека му дошла братучетка од странство ако ти е дечко:icon_lol: Освен ако не ви е тазе врската, па да не знаеш ни која му е сестра:icon_lol:
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
И да е тазе или не, зар мора да ја знам сестра му? Што мења тоа? Нема маж да го правам па под ред сега сите негови да ги знам. До душа, малце избегавме од темава, а за братучедка ај некако се јаде тоа дека би требало да знам,ама зависи и каква е врската.:wink:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
pcelichka напиша:
Втота шанса? Ма каква втора шанса? Јас едвај чекам да си видам некој дечко како седи у кафич со некоја цура,да му одам на маса и пијалокот негов у фаца директно.Дај боже да биде жесток пијалок па да го печат очите малце. Ама пак ке кажам дека треба да бидам сигурна дека не е тоа братучедка му од странство, па да не излезе шпанска серија ова моја реакција. Да не се избламирам,де.
Се гледа дека си почетник... Како што ти пишува под никот.. И не зборам за форумов...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Adr1anA напиша:
ако ми значи личноста ДА. на секој може да му се случи *хормонска експлозија* - да не успее да се контролира.Ако се случило еднаш ок ке простам ама двапати итн нема шанса....
Каква „хормонска експлозија“, какви бакрачи!

Знаете што не прави луѓе? Знаете ли по што се разлукуваат луѓето од животните? Луѓето имаат способност да ги контролираат своите нагони. Ако не можеш да ги контролираш нагоните - тогаш не си човек, не заслужуваш да си со мене.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ама пијан човек може чуда да прави:pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
FortunE напиша:
Ама пијан човек може чуда да прави:pos:
Да, ама ако можеш да ги контролираш своите нагони - нема да бидеш пијан! Ебати тоа! Башка, многу потешко е да извршиш неверство кога си пијан, така да не ти држи многу многу муабетов...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
FortunE напиша:
Ама пијан човек може чуда да прави:pos:
Да, ама од пијаниот - и будалата бега...

Втора шанса? Јок бре. Ако имала јајца..добро, јајници...да се испегла со друг, ќе ме преболи. А јас неа уште побрзо.

Работите малку се комплицираат кога брак е во прашање и кога има деца за да мислиш на нив, ама јас и тука не би размислувал многу.

Ако сум со некоја, барам од неа да ме почитува како што и јас ја почитувам неа. Без разлика дали ме прелажала од што го сакала другиот, чисто од спорт или од што била пијана - значи дека не ме почитувала и тука е веќе крај. Никаква романтична претстава за љубов или пак нешто што сме го имале нема да ми ја поврати довербата и изгубеното почитување.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Dolphin напиша:
Молам? МОЛАМ?!?!?!?!?!?

Бисеро... ОБДН... се читате ли?

Прво ОБДН си го кажува својот став... поштувам тоа...

Ентер Бисера... и ја прави парче, затоа што си има замислено дека е многу слична со ОБДН, и сега се наоѓа погодена (риалити чек - единствената сличност ви е високата интелигенција, И НИШТО ПОВЕЌЕ!!!)...

Сеа ОБДН сваќа дека ќе испадне мивка во очите на Бисера... и у рок од 2 поста радикално го менува својот став! (Заборавајќи дека и на Бисера и се десила Шаги - Ит уасн`т ме ситуација, ама она тоа го прекрива со зборовите една 1/2 шанса и СТАБИЛЕН човек)...

Бисера тука воопшто неалитично се однесува, туку вика ”Разбрано”, бидејќи сега и е многу полесно што ”на неа сличната ОБДН” сепак е крута по ова прашање...

Имам ја и уште да зборувам по ова прашање, ама сега или немам време нешо, или ме фати мрзата...
Ili nemash vreme ili sakash ti da se praish pameten. OBDN nikade ne go smeni svojot stav za pearl. OBDN mozesh da ja procitash i na drugi temi po temava i ke vidish deka i pred 2 meseci go kazala istoto shto sega i go obrazlozi na pearl, nikakva promena u stav.
Toa shto nekoj neznae da procita megju redovi neznaci deka nekoj smenil stav.

Me sarmiras so komparacijata pomegju odnos na licnosti, prvo so Aceva sea so pearl, ama moram da ti kazam deka pogresna ti e pojdovnata varijabla.

Cheers!

p.s. za promena daj kazi go tvojot stav da naucime neshto, ostaj analizi na stavovi.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
OBDN напиша:
Ili nemash vreme ili sakash ti da se praish pameten. OBDN nikade ne go smeni svojot stav za pearl. OBDN mozesh da ja procitash i na drugi temi po temava i ke vidish deka i pred 2 meseci go kazala istoto shto sega i go obrazlozi na pearl, nikakva promena u stav.
Toa shto nekoj neznae da procita megju redovi neznaci deka nekoj smenil stav.

Me sarmiras so komparacijata pomegju odnos na licnosti, prvo so Aceva sea so pearl, ama moram da ti kazam deka pogresna ti e pojdovnata varijabla.

Cheers!

p.s. za promena daj kazi go tvojot stav da naucime neshto, ostaj analizi na stavovi.
Ти мислиш дека без моите анализи на ставови и личности ист ќе беше форумов? Абе мене Мистичен и Ацид ме плаќаат за тоа, а ако приметуваш чат пат и свои ставови си кажувам колку да не сум без ич....

Мој став бај д`веј? Нема! Не постои!!! А знаеш зошто? На многу луѓе ептен нереално ќе им звучи кога 100% сигурен у себе ќе кажам

Не е возможно некоја мене да ме изневери со друг!

Pearl и јас тебе многу те сакам... Ама јас директно ќе ти го кажам ова :wink: ... А ти мило девојче (Работиш? Јас стварно мислев дека си или 4та средно или прва колеџ), си многу паметно, добро воспитано, и со многу пружена љубов во животот како што гледам! 2 или 3 сте такви на форумов, ништо повеќе!

Остај го ти чичко Долфин што пљампа по постови, не се провоцирај толку. И ти знаеш дека ако сум таму, вечер со мене би отишла у бар...
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Dolphin напиша:
Се гледа дека си почетник... Како што ти пишува под никот.. И не зборам за форумов...
Па затоа и сакам многу да си делам мислења со вас,да научам нешто де. Човек учи додека е жив.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Kamenuvanje na javno mesto samo , najsikreno preljuba ilui prevara nikogas ne bi prostela , odma gubam pocit i respect sprema osobata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom