Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
тони барем има некоја заднина у андерграунд рап... а у тоа врмем врчак пзимал снифови од масичка и трошел пари од мама и тато
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Би го избрал Врчак заради тоа што САМ ги прави/преработува/краде (како да наречам) песните, и заради тоа што САМ си го пишува текстот... и Тони е добар, ама на тацна сервирано и само да испее... :toe:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Тони дефинитли.....многу ми е подобар од Врчак и каде каде знае да ја направи поинтересна кога настапува...барем тоа го имам видено
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Врчак Рапер, немој те молам ... Рапер прав ти е Тонио Сан Лд Пистолеро итн итн итн. Тоа не е тема да кажам кој е рапер, али оние што ги слушаат овие кој ги наброив нека си замислат како би изгледало да идат да пеат на Евровизија(ко што направи врчак).
А Тони Зен момакот, иако сеа е попопуларен повеке ке го поштуев ако си пееше ко шо почна. А од коа се здружи со СЛАТКАР:)nesvest:) го мрзам највеке. Така да споредбава е ко шо кажа Мрак, Гомно vs Гомно.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
ВРЧАК многу нормално каков тони сите се 0 во споредба со ВРЧАК :smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
кога би бирал ...би одбрал Тони Зен .. Врчак :nesvest: ни р нема од рапер
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Би го одбрала Тони Зен...
од Врчак не ми лежат баш песнине,а и некако сезонски му се само..
инаку "Сега знам", Тони ја пее со Мартин Србиноски, многу ми е уба песнана исто ми се убај "Скопска бижутерија и "На врвот" од Тони...
па ваљда затоа го одбрав него..
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
двајцата се тиња не ги ни сметам за рапери
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Нитуеден од двајцава.
Кога би морал да кликнам и да изберам некои од овие двајца, би кликнал на празнината меѓу понудените солуции во анкетата. :)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Врчак.
Тони Зен не го сакам ама ич,песните му се ужасни,текстовите некако ми немаат смисла,се избаци од којзнае каде и за брзо време стана главна фаца во Скопјево,воглавно ради убавината.
Го бирам Врчак затоа што стварно знае да напише песна,не се фали себеси колку пари има или слично туку обработува поасални теми и му гаѓаат текстовите во срце.
Сега и он си има некои “излетувања од патот„ нормално,ама му се простуваат.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Врчан наравно.
Постар така поише го поштуем и песните му се подобри.:smir:
Има време за Тони:smir::smir::smir:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ниеден не почитувам.Они ако се рапери...Ко да земе лепа брена да пее хеви метал.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom