Врска со постара жена/постар маж

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Маја, ме насмеа, алал да ти е! :))
БТВ, што возраст си? :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
maja напиша:
dee dee напиша:
maja напиша:
18 godisho lingurce ne FALA.Sega bi posakala nesto 30 god. da me zdrma i toa dobro.
Пази и тие знаат да бидат лингурчиња :D



Ne kako 18 god. belkim "naucil" nesto.Ako ne na popraven ispit.
Не биди толку сигурна. И меѓу 30 годишните се наоѓаат лингурчиња :wink:
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Маја, ме насмеа, алал да ти е! :))
БТВ, што возраст си? :)



Vozrasta ne e bitna,ova iskustvoto go pravi.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Се согласувам со тоа дека нема возраста врска, впрочем цело време сакам тоа да го кажам. Но, и искуството нема врска со возраста. Битна е менталната склопка на личноста, размислувањето, однесувањето - и тоа нема врска со годините.

За твоите години прашав чисто информативно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Ех, што би правела со 18-че...
Јас на пример кога бев 18-че, имав една 24-ка и тоа период од неколку месеци, значи имало што да се прави и со 18-че! :)
Част и чест на исклучоци ... ама не верувам дека поголем дел 18-чиња знаат што и 28-чиња :lol: :wink:
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Се согласувам со тоа дека нема возраста врска, впрочем цело време сакам тоа да го кажам. Но, и искуството нема врска со возраста. Битна е менталната склопка на личноста, размислувањето, однесувањето - и тоа нема врска со годините.

За твоите години прашав чисто информативно.



Donekade ima vrska so nashiot balkanski mentalitet.Sekoj den se sudiram so nekoi mislenja koi me vrakjaat" nazad" vo vremeto.

A za godinite,eve ti cisto informativen odgovor 25.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
divine напиша:
Мистичен напиша:
Ех, што би правела со 18-че...
Јас на пример кога бев 18-че, имав една 24-ка и тоа период од неколку месеци, значи имало што да се прави и со 18-че! :)
Част и чест на исклучоци ... ама не верувам дека поголем дел 18-чиња знаат што и 28-чиња :lol: :wink:
Еве ти пример... Јас, другар ми од Охрид, и другар ми од Скопје (сите тројца.... шармер до шармер, така да се изразам), на 18 бевме Тапа Џонсон... Катастрофа...

Сеа, за разлика...
 
Член од
22 јуни 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Mojata devojka e postara od mene pa ne gledam nikakov problem :oops:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Vozrasta e spored mene epten irelevanta rabota vo slucaj i na drugarstvo i na parter :lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Рекорд ми е јас 21,таа 33.Интересно беше тоа што јас бев тој по опуштениот и по искусниот.Заклучок,возраста е ирелевантна(само да не преминува у педофилија или некрофилија),некој цел живот не проживува работи што друг ги поминува за месец.
Јас лично,кога бев помлад бркав постари,сега,загледувам помлади :)
Иако не е кажано џабе-стара кока,добра јуха :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
StenmarC напиша:
Мистичен напиша:
Јас отсекогаш пак сум сакал повозрасни девојки/жени. Онака едноставно...повеќе ме привлекуваат. Ја имаат вистинската женственост и се поклопуваат со мојата претстава за жена во вистинска смисла на зборот.
И ја исто ... али сакам и помлади така ... кога ќе видиш младо, стегнато :P 8) :P
Се слагам и за двете работи. Постари жени....мх мх мх....некако шо вика Мистич, имаат повеќе стил, женственост и феминизам ама во вистинска смисла, пр. Мајката на глупиот тип од американска пита. MILF....kolku mi e ќеф тој збор...знам еден другар има 22 а излагва со типка 36 год. Жените сакат млади мажи. Зс? оти ги привлекува енергијата, сексуланоста и самата помисла на див малце насилен секс, што да бидеме сигурни не можат постари мажи да им го пружат тоа. ЗАтоа браќа "таквотo" преко рамо и ајде у лов :wink: 8) 8) 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па факт е дека и тетките се опаметија последниве години, и им го возвратија ударот на нивните "мажишча" кои бркаа млади дјевушки! :)

Кога бев детуле, ми се случуваше и да лажам за годините дека сум постар, сега, онака општо, гледам дека ретко на некоја да и пречи тоа што некој е помлад од неа.

Кај повозрасните жени освен физикусот ми се допаѓа и тоа што знаат што сакаат (не само во сексуална смисла), не се "пекмезат" и лигават, нема караници за баналности и слични тинејџ недоквакани тракатанци.
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Arvandor напиша:
самата помисла на див малце насилен секс, што да бидеме сигурни не можат постари мажи да им го пружат тоа.
Нема врска ова. Див секс може и од постар да се очекува, дури не мора ни да му кажуваш што се треба да прави. Сепак зависи од човекот. А ако е добро опремен и знае како да држи се под контрола, добар секс може да пружи и стар и млад.
Баш ми текна, а тоа стар - колку години е тоа?
Ако е до 40 тогаш тотално нема врска. Е сега кога ќе се сретне некој таков, се поставува прашањето: Каков бил на 20 години?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Се согласувам, впрочем доколку повозрасните жени можат да пружат див секс, зошто да не можат и мажите на нивна возраст?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom