Врска со постара жена/постар маж

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
divine напиша:
... A vas maskite koj da ve razbere ... kao so si kazuvate sekoj period razlicni zelbi vi nosi :lol:
Бебуш, не би покажувал баш со прст на машките, бидејќи реалноста моментално е друга. Ако до пред некоја година мажите беа оние кои имаа љубовници кои можат да им бидат ќерки, сега и жените не заостануваат во ова. Напротив, мислам дека сега оваа појава и ЖЕЛБА е дури поизразена кај жените.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Не е битно дали е постара или помала... ама да е до 4 години +-

Битно е да не разбере нас машките...

За жал малку сте такви Divine... Пошто прво треба себе да се разберете, а тоа ви е тешко...

Иначе и јас ја имав истата судбина со Мистичен, и се уште... постари летаат брате по мене. (оно и помали, али ја пиоше постарите ги приметуем...)

Девојка ми , ама, сега е 4 години помала од мене... Така се погоди.. Да можев да бирам во кого се заљубувам ќе си изберев постара!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Девојка ми е 3 години постара од мене. Инаку 4 години сме во врска.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Мистичен напиша:
Девојка ми е 3 години постара од мене. Инаку 4 години сме во врска.

И јас сум сведок дека се одличен пар ! :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dolphin напиша:
..Да можев да бирам во кого се заљубувам ќе си изберев постара!
некој друг дан бират наместо тебе во кој да се заљубиш?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
АУУУУУУУУУУУУУУ ја сега го приметив насловов на темата ...
ВРСКА МЕЃУ ПОСТАРА ЖЕНА И ПОМЛАД ДЕЧКО - мислам дека тука има гооолема разлика која мене ме асоцира на едно 10тина години па и повеќе :P 8) :P доволно би било само жена и дечко 8)
Но да се вратиме на натпреварот ...
Сум имал врски со постари женски - до 2 години постари од мене и навистина ми било океј со нив, но и со мои врснички ми било исто убаво како и со постарите ... така да мислам дека нема многу разлика кој е постар доколку и двајцата сме над 22-23 години и нормално доколку и разликата меѓу нас не е многу голема... 8)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Sepak poubavi momenti sum imal so povozrazni curi od mene i mislam deka taka i kje bide vo idnina.
So pomalive nekako sve mi lici na natprevar,nema iskuliranost..nema ona "pusti neka oci govore"..ne znam..moze gresam.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Java напиша:
Постарите знаат што сакаат..
Точно! И со оваа потврда не мислам само на секс како што многу од вас си помислија, туку едноставно знаат да бидат конкретни во секој чекор. И да не флодираат со тапа муабети.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мистичен напиша:
И да не флодираат со тапа муабети.
Ова последново е ептен точно :) се однесува и у риал лајф и на форум :P

Него што ми беше зборот ... нормално е дека со постарите е малце поокеј, полесно можат да те разберат, полесно можеш да им кажеш нешто што чувствуваш, а да не го сфатат тоа погрешно .... помаливе некако се како деца - сеуште имаат остатоци од детството - зборам за тинејџерки .... и зборам конкретно за мене (имам 21на, а таа 19, па и 20) 8)
 
Член од
11 април 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
da da da i jas isto se soglasuvam so thebitch shto vika deka poubavo postaro da te uci odkolku pomlado da te maci :) :) pribidejki go imam iskuseno toa, imaf samo 17 godini, a tipkata so koja shto bef imase 21 i ja osetif ebanata razlika shto moze da ti ja pruzi postara cura odkolku cura na tvoi godini ili voedno pomala od mene..... daka da.. isto... bolje da te uci neso postaro a ti voedno da si uzivash i da ne se zamarash, odkolku da se mucis so neshto pomlado... :) :)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
BrainL4g напиша:
bolje da te uci neso postaro a ti voedno da si uzivash i da ne se zamarash, odkolku da se mucis so neshto pomlado... :) :)
А не мислиш дека постарата особа го има истиот проблем како и ти со помалите ??? :wink:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Zavisi! Moze da e postara ama pomala fizicki, a toj da e pogolem. :wink:

E sega rabotata se komlicira vo slucaj toj da e pomlad i pogolem od nea, no da ima pomali dimenzii vo odredeni delovi.

Iil obratno, taa da e postara i pogolema, a toj da e "golem" vo khm... istiot toj del spomenat pogore. Vo ovoj slucaj bi si parirale "golemo" so "golemo". ..itn.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Misirkov напиша:
Zavisi! Moze da e postara ama pomala fizicki, a toj da e pogolem. :wink:
Мислев на возраста, а не на конституцијата :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom