Врска во погрешно време

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
Sekoe vreme e vistinsko za vrska vo pogresno vreme.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
vardarce напиша:
Тие што си ја ставаат кариерата и материјалните нешта пред врската односно љубовта за мене се млитави куриња.

А пример си слушнал за некоја не обична кариера,туку кариера кариера во вистинска смисла на зборот,каде си принуден да заминеш надвор и што сеа на филм сме, па врска на далечина ќе си играме!!!Само да те потсетам има некои околности каде едноставно мораш да заминеш,читај значи тука не е до тебе,во игра се други проблеми.Е тоа ти се вика погрешно време, капиш сеа?Сето ова му се има случено на едни двајца,кои баш поради тоа погрешно време мораа да се соочат со 1001 проблем за да си ја вратат љубовта,која и никогаш не беше изгубена,само во игра се јави она погрешно време.И ако после ова не ме сфати , :bravo:што да ти речам друго

bibika напиша:
Јас не бев сама,тој не беше сам.Ги сакавме тие дома,но се сакавме лудо еден со друг.Не можевме да бидеме заедно.Доколку одлучевме да победи нашата љубов,ќе страдаа многу луѓе,деца.
Често си велевме...ех да се сретневме пред 10 години...

Најпосле кога тој реши да остави се, јас не дозволив, не можев, не сакав да живеам со несреќата, бесот, лутината, гневот на сите...Тоа ќе ни ја уништеше врската.

Ионака беше осудена. Ионака бев осудена.
Си се случивме во погрешно време.

ПОСТОИ ПОГРЕШНО ВРЕМЕ И ЗА ВИСТИНСКА ВРСКА!!! :(:(:(

Јас верувам дека е така,имам почуствувано што му се има десено на мој многу блиски луге,ама дај објасни му ако можеш на овие другиве на форумов.Кога е љубовта силна,:blabla::blabla::blabla:
И тако даље...Што значи некогаш едноставно не можеш.Тоа е она кога ќе се рече несудена,е тоа е тоа...А сакаш да кажеш бевте во брак и не можевте да сте заедно?Е тоа е веќе најдобар пример за погрешно време

Дивајн напиша:
Бибика ... се повеќе и повеќе сфаќам дека никој нема да ми каже фала, ни па ќе ми ја врати еден ден среќата ако некогаш ја уништам поради него ... токму затоа, уште помалку мислам дека постои погрешно време за врска, доколку погрешното време го прават други луѓе ... :toe:

Е сега не можеш и ти така да генерализираш,поготово ако околу тебе страдаат невини лица,во случајот на Бибика - деца.НЕ можеш против се да одиш,за твое добро,а околу тебе 1000 луѓе повредени,мислам...
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
АуРоРа напиша:
А пример си слушнал за некоја не обична кариера,туку кариера кариера во вистинска смисла на зборот,каде си принуден да заминеш надвор и што сеа на филм сме, па врска на далечина ќе си играме!!!Само да те потсетам има некои околности каде едноставно мораш да заминеш,читај значи тука не е до тебе,во игра се други проблеми.Е тоа ти се вика погрешно време, капиш сеа?Сето ова му се има случено на едни двајца,кои баш поради тоа погрешно време мораа да се соочат со 1001 проблем за да си ја вратат љубовта,која и никогаш не беше изгубена,само во игра се јави она погрешно време.И ако после ова не ме сфати , :bravo:што да ти речам друго
Значи според тебе ако некого го сакаш и мора да заминеш во странство поради кариера ти ќе раскинеш со тој така? Нема да му речеш на партнерот што ужасно го сакаш да се земете или пак он да дојде со тебе таму? Кога се сака некого не е важно другото, ако ти искрено го сакаш некој ќе се потрудиш да успее тоа без разлика што ти мисли околината. Чим си се запрашала дали вреди за некого да напуштиш/одбиеш работа на друго место и да му раскинеш поради тогаш дефинитивно сметаш дека не е правиот за тебе. Но ајде како и да е ти простувам изгледа сеуште го немаш видено "мацолот". :)
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Jas sum vo vrska koja sto e DOSTA seriozna i uste od pocetokot se tufkam kako ne go sretnav decko mi za edno barem 2-3 godini da proziveev poveke.... Ama ne zalam sto go sretnav zasto me napravi najsrekna dosega!
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Не останала за џабе таа изреката "ми остана грутка во срцето"... таа грутка останува кога им го правите кејфот на сите освен себеси... тоа ти е како рак.... те јаде полека одвантре додека еден ден останеш целосно празен.... не би можел да замислам како би можело да има погрешно време за таа вистинската.... единствената.... неповторливата.... искрената.... чистата.... љубов.... ДА!... тие што се слаби ке попуштат (без навреда до никого).... ДА!... тие што не можат да издржат ке попуштат.... и сите ке се задоволни.... сите ке се срекни.... но дали навистина ке е точна онаа "паметниот попушта"?....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
АуРоРа напиша:
Е сега не можеш и ти така да генерализираш,поготово ако околу тебе страдаат невини лица,во случајот на Бибика - деца.НЕ можеш против се да одиш,за твое добро,а околу тебе 1000 луѓе повредени,мислам...
Неможам да генерализирам нормално, ама ај размисли дали еден ден тие деца или сите останати околу нив двајца ќе жртвуваат нешто токму за нив? Во ред е целиот муабет, и јас сум таков карактер, но сакам да кажам дека за ништо и никого не вреди да ја жртвуваш љубовта.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Imav vrska..bev malecka toj pozrel...sakase serioznos,jas zabava.Go sakav, me sakase, no negovata zrelost me poluduvase...Mozebi pogresno vreme no ne bi rekla deka bi sakal da go srtnam za edno 10 godini koga i dvajcat bi gledale isto zrelo na rabotite.Super mi e sega:)
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Па, времето неможе да е грешно, врската може. Ако врската е добра нема зожто де е погрешно времето.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
vardarce напиша:
Значи според тебе ако некого го сакаш и мора да заминеш во странство поради кариера ти ќе раскинеш со тој така? Нема да му речеш на партнерот што ужасно го сакаш да се земете или пак он да дојде со тебе таму? Кога се сака некого не е важно другото, ако ти искрено го сакаш некој ќе се потрудиш да успее тоа без разлика што ти мисли околината. Чим си се запрашала дали вреди за некого да напуштиш/одбиеш работа на друго место и да му раскинеш поради тогаш дефинитивно сметаш дека не е правиот за тебе. Но ајде како и да е ти простувам изгледа сеуште го немаш видено "мацолот". :)
Vardare za tebe samo edno prasanje. Od ljubov se zivee li? Ja mislam ne. Se zivee od pari, a parite se dobivaat so rabota taka da znaci...
P.s Znam deka zvuci debilno ama taka e od pari se zivee a od ljubov NE!
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Ama nemoj ti od sozaluvanje da (ne)bides so nekogo!!!
So toa uste poveke go povreduvas! Ne mu pravis dobro, veruvaj!
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Во некој случај да, ама мислам дека со текот на времето може да ми се врати старото чувство и да биде пак све супер како порано.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Capo Kapistec напиша:
Vardare za tebe samo edno prasanje. Od ljubov se zivee li? Ja mislam ne. Se zivee od pari, a parite se dobivaat so rabota taka da znaci...
P.s Znam deka zvuci debilno ama taka e od pari se zivee a od ljubov NE!
Погрешно се си разбрал другарче али нема врска. Спомнав ли јас во некои од моите постови дека се живее само од љубов и на воздух? Нормално дека не, целиот муабет беше дека кариерата може да се стави на второ, трето, десето место, а чувствата и среќата да се стават на прво место. Не реков да не работиш ништо цел живот туку муабетот беше дека доколку се направи некој компромис да се иселиш во друг град или да ја напуштиш работата поради некого тогаш секогаш ќе можеш да најдеш друга работа на друго место, а една единствена врска/љубов само еднаш во животот се случува (има исклучоци кај некои луѓе).
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
vardarce напиша:
Значи според тебе ако некого го сакаш и мора да заминеш во странство поради кариера ти ќе раскинеш со тој така? Нема да му речеш на партнерот што ужасно го сакаш да се земете или пак он да дојде со тебе таму? Кога се сака некого не е важно другото, ако ти искрено го сакаш некој ќе се потрудиш да успее тоа без разлика што ти мисли околината. Чим си се запрашала дали вреди за некого да напуштиш/одбиеш работа на друго место и да му раскинеш поради тогаш дефинитивно сметаш дека не е правиот за тебе. Но ајде како и да е ти простувам изгледа сеуште го немаш видено "мацолот". :)

Бато не дека јас го имам видено мацолот,ама на мој години ми збориш за да се земеме или да сум го земела со мене...Ајдеее...Е то ти е погрешно време, пример добра рабора фаќам надвор,ама како да го земам ??? :motor::motor::motor:

Нате напиша:
Па, времето неможе да е грешно, врската може. Ако врската е добра нема зожто де е погрешно времето.
E сега се појавуваат 1001 околности кои те тераат за момент да помислиш дека врската е грешна.Али ако размислиш подобро,ќе видиш дека не е до врската,и не е до тебе,едноставно времето не се погодило!
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
nema vrska vo pogresno vreme pogresni se samo tie koj se u vrska
 

Kajgana Shop

На врв Bottom