Врска во погрешно време

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Mislam deka ima vrska vo pogresno vreme koja so tekot na vremeto ako stvarno e vistinska vrska ke i dojde vistinskoto vreme:smir:
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
премногу мала и глупава бев кога се случи тоа што се случи :tapp: ама сега пораснав ваљда нема да е истото :vozbud:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
тоа беа моите луди тинејџерски години..најдобриот период од мојот живот ..се засакавме кога имав 15 години а тој 16.прв официлен дечко а јас него прва..мислев дека ќе трае вечно но ете се случи тоа што требаше да се случи.Сега имаме по 18 тој 19 сме разделени и кога правевме муабет тој ми рече премногу се запознавме млади и неискусни..камо да те сретнев онаму после факултет...Но јас сметам дека ако постои вистинска љубов тогаш нема време таа се случува секогаш, така што то е...
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Го чекам вистинското време

Имав летна авантура (врска) кога имав 22 години со асистент од мојот факултет ... не траеше долго ... му раскинав ... неможев да се кријам и да лажам ... се срамев од тоа што ке кажат другите за нас ... а јас бев многу јак студент

Во меѓувреме останавме добри познаници - кога треба си помагаме

Сега имам 30 години - немам дечко и тој девојка - посакувам ако тогаш не ни било судено да бидеме заедно - да бидеме сега - таа хемија да се врати - јас ја почуствував - секогаш сум ја чуствувала кога ке го видам - Ох боже - го сретнав пред две недели - сега излегуваме на исто место ... целата треперам на помилслата на него и едвај чекам да дојде викенд да го видам ...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom