Враќање на бившиот партнер

U

UnholY

Гостин
aj,ke se zaljubis nekoj den i ti...i ja go vikav toa do pred nekoe vreme,ali izglea na sekoj mu idel redot-samo na nekoj porano,na nekoj pokasno...
Пааа, веќе презаљубен сум од поодамна :)...зборував за бившите...
Инаку, со женска ми одиме веќе 3 месеца,а толку ја сакам шо дури страв ми е да помислам на разделба :vozbud::back:


UnholY:wub::wub::wub:Black Rose
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
MeToNo1[MkD];1172935 напиша:
Или си била изневерена или сигурно нешто ептен лошо ти е направил..
Кога велиш дека е последната личност .. зошто тогаш си била во врска со него? Сру така, се нанервирав :):smir: Без лудби
:helou:Не дека ме изневерил ама тоа второто е...Сум била во врска затоа што сум била заљубена во него и како што кажав погоре сеуште сум заљубена во него и затоа што не сум сакала да ги отворам очите и да видам како во суштина стојат работите токму затоа, а не дека јас зборувам нешто лошо за бившиот можеби си ме сватил погрешно :smir:
 
Член од
30 август 2007
Мислења
50
Поени од реакции
1
Искрено уште ми летаат пеперутки кога ќе се сретнеме ама мислам дека тоа се должи на убавите спомени зашто веќе двајцата си имаме свои животи а не дека не ми е криво што не успеало ама јас се држам до она "СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА, СЕ СЛУЧУВА СО ПРИЧИНА" :toe:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ја па после 2 години си признав дека неможам без него. Во текот на тие 2 години 200 пати се видовме и проба да ме убеди дека навистина ме сака. Не му верував, или сакав да сигустирам? Едно беше.. Незнам кое... После 2 години појдов до него го гушнав и бацив, му кажав дека неможам без него, дека ми треба... Сега сме заедно 2 месеци :pipi:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Добро сеа...не може после раскинување тоа што си осеќал спрема некој да исчезне одма. Time heals all wounds. Ќе помине...ама всушност се преправаш дека се е во ред кога не е.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
моите чуства кон него се променија и сега ми стана најдобар другар незнам како ама успеав брзо да го заборавам како дечко а сега подобар пријател од него немам ама од пријател ништо више
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Па ако си со некој долго време и го сакаш тие чувства ќе продолжат и после раскинувањето.Ако го сакам мојот бивши партнер ќе пробам да го вратам.Ако гледам дека ништо не може да се повтори или дека тој не е заинтересиран ќе се тргнам од него и ќе се обидувам да го заборавам.По некое време ќе исчезнат чувствата кој некогаш сум ги имала за него...
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
posle 12 godini zaedno nemoze da ne osekas nisto...sega jas sum so drug,toj so druga....violinite svirat sekogas koga ke se sretneme....se naezuvam i peperutki letaat vo mojot zeludnik,a da bideme povtorno zaedno,ne nema sansa segasniot partner go pocituvam ,zaljubenosta izvetrea odamna ali pocitta ostana
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сакаж да кажеш дека ти летаат пеперутки во желудник поради почит, а не поради заљубеност?

Или е стравопочит? :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
ја шмекам од време на време бившата...ама заљубуење НЕ
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Сакаж да кажеш дека ти летаат пеперутки во желудник поради почит, а не поради заљубеност?

Или е стравопочит? :)
Летаат пеперутки за бившиот, а сегашниот го почитува, дека ваљда сеуште го сака бившиот, а општо познато е дека човек еднаш сака. Се сплеткав, да?:pos2:

Иначе незнам дали сум пишала на темава, па да си пишам сега. Не сум раскинала со партнер со кого не сум била сигурна дали ми е добро или не. Кога се случува тоа, свесна сум дека не го сакам повеќе, дека повеќе не ме привлекува, дека немаме за што да зборуваме, дека има минимум десет други што ми се свиѓаат. Тогаш знам дека не сум повеќе за таа врска и го оставам.
Ако ме остави тој мене пред јас да помислам така (а се случило еднаш), пијам, викам, плачам и се по ред една недела до две. После веќе продолжувам да живеам со целосна незаинтересираност за него. Конкретно тој, ми се одмили поради тоа што ми го направи, без некоја посебна моја грешка, па го почувствував за брзо време она истото: не го сакав повеќе, не ме привлекуваше повеќе и веќе почнував да гледам по други. Сакаше назад после некое време, као ме сакал и сакал да бидеме заедно пак, но јас се чудев на мојата ладнокрвност додека тој плачеше.
Според тоа, не би сакала да го правам истото, за да не ми се чуди мене некој друг. Смешно е тоа. Ваљда ова потсвесно секогаш ми работи и не ми дозволува да патам по некој кој ме оставил, а посебно не по некој кого јас сум го оставила.
Не се живее со и во минатото, дека животов сепак е прекраток за тоа.:toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Sve je bilo san,
Kada smo bili Underground,
Ja i Ona...
Нема љубов.
Нема емоции.
Дури и спомените се бришат полека и скоро и да немаат веќе моќ.
Само тоа нешто мало,ситно...тоа останува,како потсетник.
А после некое време...делува толку фино.
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
go gleam bivsiot od vreme na vreme so druga, krivo mi e:nesvest:...ali zaljubuvanje ne...bar mislam:kesa:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Го сакам премногу, на еден чудесен начин...
Но тоа очигледно не ни ги решава проблемите.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Немам чувства кон ниеден бивш партнер, затоа и ми се бивши. Понекогаш помислувам на некој од нив, понекогаш извесни предмети/песни/места/случувања ме потсетуваат на некои од нив, ама тоа е нормално, зошто не може тотално да ми се избрише меморијата нели. :)
Немам проблеми да ги гледам со други девојки, зошто сум расчистила со тоа одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom