Враќање на бившиот партнер

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Кога еднаш ќе се скрши,нема лепење.Колку и да мислиш дека нешто ќе се смени,мислиш од пуста надеж и желба.Со чест на ретките исклучоци!
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
85
Поени од реакции
1
ednas se veli cao za stalno e nema pak nazad pa kolku i da ja sakas ili da te saka
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
кога еднаш ќе се помине по патот, веќе наредноит пат знаете што ве очекува, затоа крај си е крај, нема враќање
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
АуРоРа напиша:
:wub: Сигурно ја знаете онаа стара добро позната:

Да и се вратиш на старата љубов е исто како да читаш роман, по којзнае кој пат може да биде интересно,но крајот секогаш се знае однапред...

Ме интересираше, што мислите дали е вистина,ви се има случено нешо такво,ова она?
Абе точно е... Ама некои книги се толку интересни и добро напишани што секој пат ги читаш со ист жар и иста возбуда како првиот.:) И дури и кога го знаеш крајот, спремен си пак да ги прелисташ страниците само за пак да го почувствуваш истиот жар...:) И цело тоа време се надеваш дека ќе искочи продолжение. :pos:

А некогаш па подобро е да идеш во книжарница и да си одбереш друга книга... Што ќе донесе нови авантури и доживувања...:)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Па зависи од ситоацијата и времето на “настанот“. :)

Пример ако се работи за подолга пауза да ја наречам, а личностите се во период на карактерно менување, оформување и слично тогаш врската не би била иста.
Или пак ако на партнерите им се случи некоја голема работа која им го менува текот на целиот живот.
Луѓето постојано се менуваат, е сега зависи кој колку и со каква брзина.
Сменети карактери на партнерите = потполно нова врска, различна.
 
Член од
29 мај 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
ако е стара значи поминала,значи време е за одење напред,кој сака да игра оро во кое 5 пати одиш напред а 7 назад :icon_bigg
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Ако ти значи личноста убаво е да се вратиш но би требало да има и фидбек на искажаната љубов.....А за крајот не треба да се помислува...занчи се враќаш со некој цел.....и треба да се трудите што повеќе да правите работите на двајцата да ви одговараат а не да се повторуваат грешките од предходниот пат (на грешките се учи)....
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
ako nekogas ste imale nekoja vrska,pa ste se skarale, znaci deka imalo nekoj problem za koj ne ste mozele da go prebrodite zaedno, pa vo idnina da se sluci nesto takvo slicno, pak ke se sluci istoto, pa ako ednas jas licno ne sum uspeal vo taa vrska, mislam deka nema sto da baram od taa vrska
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па за причина и сум раскинал со старата лјубов зш пак да патиме за иста причина и за то по добро е да не се вратам во старата лубов
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
taka e... od licno iskustvo kazuvam! cim prv pat ne bilo taka kao so treba, vtor pat ke bide isto sranje! ako te izvaral ednas, pa mu davas vtora sansa, ke te izvara i vtor pat, i tret, cetvrt..."na procitanata kniga i gi znaes redovite"..nemoze da se smeni...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Fatty напиша:
taka e... od licno iskustvo kazuvam! cim prv pat ne bilo taka kao so treba, vtor pat ke bide isto sranje! ako te izvaral ednas, pa mu davas vtora sansa, ke te izvara i vtor pat, i tret, cetvrt..."na procitanata kniga i gi znaes redovite"..nemoze da se smeni...
Ama sekogash e najbitno ona shto pishuva 'megu redovite'! Ako ne znaesh da chitash megu niv togash dzabe ti e i da gi prechituvash po nekoj pat! Ama shto ako vtoriot pat uspeesh da prochitash shto pishuva megu niv?:smir:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Fatty напиша:
taka e... od licno iskustvo kazuvam! cim prv pat ne bilo taka kao so treba, vtor pat ke bide isto sranje! ako te izvaral ednas, pa mu davas vtora sansa, ke te izvara i vtor pat, i tret, cetvrt..."na procitanata kniga i gi znaes redovite"..nemoze da se smeni...
А што ако не се работи за неверство на пример?
Ете, други причини нека се.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Веќе однапред би знаела како ќе заврши сето тоа... Од некоја причина таа врска завршила и јас продолжувам понатаму без двоумење:smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Слична ситуација само што јас раскинав пред 1 месец.Уште неможам да го заборавам и да излезам од тој филм дека не идеме.Се ме потсеќа на него,се ми недостига ненормално.Ми недостигаат моментите кога бевме заедно и кога си бев среќна.
Од една страна сум тажна што не го гледам али од друга страна и среќна зашто тоа малце ми помага.Времето лечи се, па така и ова гарант ќе го излечи.Крива сум што не си давам доволно време и што не се трудам воопшто да го заборавам и мислам дека тоа е невозможно.
скроз на исто сме..ни јас неможам да заборавам само сакам да се разбудам и да заклучам дека сето тоа што се деси било само еден лош сон...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom