Во мојот карактер не ми се допаѓа и би сакал да променам...

Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Преамбициозноста и желбата за константно достигнување на нешто повеќе е тоа што ми смета кај мене... Дури и кога имало периоди во кои се' било во ред, сум се наоѓал во т.н. златна средина, јас не сум бил задоволен, и сум сакал нешто повеќе...
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Попустливоста и високиот степен na толеранција кон ниски облици на живот.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Сакам да го сменам тоа што сум срамежлива, тоа што избрзувам во некои постапки, тоа што незнам да се опуштам и да уживам во моментите, тоа што се надевам и често се разочарувам...
 
Член од
28 април 2008
Мислења
258
Поени од реакции
9
Tоа што јазикот ми е побрз од мислата.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Многу дрдорам.
Глумам ладна, дистанцирана, а всушност во мене татнеат громови, кога сум повредена. (не дека не ми се допаѓа ова, ме спасува некогаш, но во реалниот емотивен живот, и те како иритира)
Мрзлива сум некогаш крајно.
Ме фаќа параноја кога немам обврски.
Мојата гордост...Би ја скратила на половина.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ах,кога би можела да сменам ...тоа би било прекрасно.Но ја сум јас...не веруем ќе се сменам некогаш.

Би сменила..да не зборам премногу.Да не идем контра на многу ствари.Да не ме фаќа мрза преголема на моменти.Да умеем да се искажем со зборови а не само да викам ~Ништо~Нема везе~забрај што реков~ Да не бидем толку добра кон сите.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Премногу лесно простувам сакам да сум малку поцврст во тој поглед. И многу сум срамежлив и тоа ми е слабост
 
А

Аниии

Гостин
Имам премногу мала самодоверба, претерано многу се грижам кој што мисли за мене...:nesvest:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мрзеливоста - мајке ми не ми се прави ништо ако не го сакам тоа.
Срамежливоста :kesa: - тапа фраер сум.
Недоволната сила за истуркање на работите до крај (не ми текнува зборче за ова) - производ на слабата мотивација која не ме држи до крај.
Слаба самодоверба - пубертет-ефект кој уште ме држи.
И најважно - слабо се приврзувам за луѓе - неможам да се отворам кон никого поради страв од предавство и заради тоа не сум приврзан кон никого.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Самодовербата(некогаш голема некогаш мала зависно од моментот),имањето му*а да му плеснам на некој во фаца се што мислам без срам а после тоа да се мислам дали требаше или не,ладнокрвноста поврзана со повекето работи во мојот живот,потоа како што кажа некој член погоре големата толеранција на ниски облици живот на планетава(добро звучи:helou:),тоа што сум добар со сите и сакам да го извлечам најдоброто од нив што не завршува некогаш славно,неможноста да се отворам кон кругот на луге што се дружам скоро цел живот:kesa:,притисоците во мене што ми го нарушуваат духовниот мир,инат сум у п.м и кога сум во право и кога не сум сакам да е по мое,тоа што некогаш претерувам со зафрканциите па има лутење ова она,тоа што го им го спуштам на секој кој ми контрира,премногу попуштам сакам да го влечам најдоброто од друштвото што за пример деновиве е многу негативно,не дозволувам да ме газат и секогаш вракам...................сигурно има уште ама не ми текнуваат.......


Јебеш га заебан тип сум,ама каков сум таков сум МОЈ СИ СУМ и си се сакам.


Наведените би ги променил но не во голема мера бидејки нема да бидам тој што сум.Позз пазете се од мене:helou: :pos2:

Едит-Ми текна уште едно а тоа се чувствата тие се некаде длабоко закопани во мене и МНОГУ ретко некој да знае како се чувствувам ама имам чувство некој ден ке прснат како бомба и ке има настрадани.Беља работа.
По се изгледа треба да си продолжам со тренингот што го прекинав.
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Мислим дека у последно време многу зборим ... :nesvest:

Треба да допрем малце со устата.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Sakam da ne bidam tolku sramezliva, da ne patam od kompleks na poniska vrednost i da zboram malku poveke.
 
D

devojcence

Гостин
izbrzuvam so zborvoi i posle mi e krivo i nepromisleni muabeti pravam:( i malku sum mrzlivka :(drugoto s emi e dobro :)
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
инаетот, горделивоста, нервозата:smir:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Bi ja smenila dobrotata od koja me lupaat po glava kako idiot da sum.I trpenieto do besvest od koe tri dena sum posle toa nervozna od sto neznam fino lepo vo faca da iznakazam se sto mislam i bas da ne me boli uvo sto ke pomisli doticnata licnost do mene.Bi sakala ova da go promenam i sekogas vikam sledniot pat taka ke postapam i posle pak se mi e naopacki:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom