Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сите емоции се извештачени ... на сите им прејде во навика да кажуваат "те сакам". Ќе запознаат човек, ќе излезат два пати и на фејсбук они се сакаат, после секој збор има те сакам. И што ... само се губи вистинското значење на тој збор... место "здраво" сега се вика "те сакам". Можеби затоа не ми значи тоа толку.
ај те сакам!
 
T

TaMчЕ

Гостин
Знаеш што заклучив во моментов? дека да ми ги исполнуваше сите желби и да ми пишуваше пораки на секои 2 секунди немаше да ми бидеш интересен и толку да те засакам! :)
те обожавам заразо моја баш пошто си дифтарче мое! :) Ми фалиш препремногу и жал ми е што нема да бидеш тука за мојот роденден,но фала најмногу што стави кредит за да ми честиташ :) и глеј да не ми честиташ на 26-ти запаамтии детеее на 27-ми ми е :) ..ма нема везе само ти јави се! :wub: те сакам најмногу мало! и ми фалиш и сакам да те видам!! Иии фала што беше толку нежен пред некоја вечер! :wub: се гледаме малено за една недела :) :back::wub:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ти кажав вчера <3
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
ima denovi koga prokleto mi nedostigahs:( ama poleka poleka ucham da ziveam bez tebe!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Пак ти беше главниот херој во моето смирување...Фала ти златен мој,мило ми е што те познавам:back:
 

Misha

шмизлеТО
Член од
28 март 2010
Мислења
44
Поени од реакции
1
Ти кажав дека те сакам. Ми се смееше во фаца, ме понижуваше. Сега виде дека си сам и ко пи*ка молиш, на колена клечеш. ТЕ САКАМ ама нема никогаш повеќе да го слушнеш тоа од мене. Ќе те избришам од мојот живот!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Знам дека праем некој глупај грешке несватливи, сваќам дека за да им биде добро на други на самиот себе си праем лошо и тоа не е прв пут ова се поновуе и поновуе:(спремен сум за тебе да прекинем свекому да удоволуем и да се посветим на нас двајца ако имам барем уште една шанса.:back:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Абе еј! Те сакам повеќе од колку мислиш. Те чувствувам многу. Многу ми значиш, сигурно повеќе од колку си замислуваш и се над! Те сакам, затоа што си интересна,прекрасна, едноставно те сакам затоа што си ТИ! Ти си нештото што ми се вртиш низ мисли, ти владееш покрај мене, пресреќен сум кога секоја секунда би поминал покрај тебе, повеќе од доволно.

Вечер, ти и јас. 4 месеци.
Интересно ..

ТЕ САКАМ! :pipi:


:back:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Често се собираме со другариве да играме оксан. Стара игра која ја измислиле турците. Се игра нешто слично на хант, само место да држиш 14 карти во рака, овде имаш 14 плочки кои ги ставаш на еден подолг пластичен предмет. Броевите на плочките се до 13, има по две плочки за секој број,а има четири различни бои - црна, црвена, жолта и сина.
Џокерот се одредува на почетокот од играта така што ако првата плочка шо ќе се извлече биде жолта 12ка, џокерот за тој круг е жолта 13ка, ако првата извлечена плочка е црна 2ка, џокерот ко така ќе е црна 3ка. Итн итн итн...

Еднаш се случи еден другар да го фрли џокерот на другиот до него, незнаејќи дека е џокер. Јас гледав отстрана и се чудев зошто тој фрли џокер, ама не ми беше мене редот да го земам, туку редот му беше на другиот пред мене.
И тој не го зеде џокерот, туку го остаде. Изгледа не го виде, или заборави кој е џокерот за тој круг.

И ден денес се чудам кој испадна поглуп, дали тој што го фрли џокерот, или тој што не го зеде. Во последно време така и ја разбирам љубовта, полна со ентузијазам, а сепак не ги гледа картите со кои се победува.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Уф,едвај чекам да се вратиш...сакам да те слушнам...да ми кажеш не се грижи,овде сум со тебе и не те оставам.Многу ми недостигаш.А начинот на кој ми зборуваш ме тера да ми врие крвта внатре.
Сакам да ти се фрлам во прегратки и да ти кажам:Ти благодарам што си овде покрај мене секогаш кога те барам.
Последниот пат кога зборевме ме испрати со насмевка,и зборовите:Ке се вратам брзо не тагувај.
Ти благодарам што не ме напушташ ко другите,ти благодарам што ги трпеш моите глупости,ти благодарам што ме сакаш.Ти благодарам за многу други работи.
Знам дека сум многу лигава но што можам овде кога ми го заплени срцето.
Те чекам да се вратиш и да речеш:Еве ме меченце мое :wub:
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
И баш кога ќе помислам дека работите одат на подобро, сфаќам дека само се лажам самата... :/
 
T

TaMчЕ

Гостин
Ужасно ме разочара...само се надевам дека си имал МНОГУ добра причина за стореното! И се надевам дека ова е прв и последен пат! Затоа што уште едно разочарување нема да поднесам верувај ми ..колку и да ми значиш ...и за крај неколку стихови ..
Ми зеде се, ми зеде се...се што имав да дадам без ништо да барам за себе,
зар имаш душа?Зеде се,ми зеде се...безброј ноќи за тебе се молев и за нас...ми зеде се,но едно не...мојата верба силна во се што добро е !
Ми се допаднаа стиховиве некако а и се пронајдов во некои делови од песнава :smir:
Во секој случај се уште те сакам со истата страст и ќе те сакам уште долго! Се повеќе и повеќе!
Пробај во таа ладна крв и камено срце да ме пронајдеш, знам дека ме има! Но внимавај со грешките ...не сакам да сфатиш многу работи од кога ќе биде предоцна за нас...затоа што верувај не можам да си замислам утре без тебе :wink:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Знаеш што ми текна денес дури ја гледав тревата колку е зелена? Ми текна дека те сакам, поприлично многу. Замисли, ми текна на тебе, еј... До кај стигна светов значи. :icon_bigg
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
<3 dream that comes alive when we are together, love you more and more every second :)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Ми тргна денес со комерцијалниве теми па ај и овде да кажам некој збор.
Се чудам како имет дечковци и девојки пола од сакатуриве на темава и зато многу сум среќна шо не ти фрли мерак некоја стомна пред носов мој.
Толку. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom