Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Теа, ме сакаш?! Дали те сакам?! Човеку ќе ти родам 3 деца наеднаш, ако не те сакав мислиш ќе дозволев да станам подвижна планина? Те обожавам Мартине, те обожавам! Тебе, твоите седи коси, твојата пеперутка, блесавото куче кое го домкна од село, нашиот иден дом, нашата љубов, овие 3 колачиња во мојата утроба, сите твои мани и совршени страни!
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Neka ti e sreken rodendenot srekjo moja
ziv zdrav ti posakuvam i ja zasluzuvash cela ljubov uspeh i pochit na ovoj svet.
:ајнапиво: :ајнапиво: :ајнапиво: :ајнапиво:
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Среќен роденден љубов! Денес ќе ги добиеме резултатите знаеш, ќе дознаеме дали е се во ред со трио фантастико, дали ќе купуваме повеќе розеви или плави ствари и твојата љубов ти спреми неверојатна забава, џендер парти и роденден, со твоите најсакани, мало фино друштванце. Денес ќе ги наполнат за нас балоните други, доста јас полнев балони со плави и розеви конфети, време е да се радуваме и ние. Знам дека она што го сакаше за роденден го доби малку порано, ама мислам дека и ова што ќе го добиеш ќе те израдува. Среќна 48ка љубов!
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Љубоморна сум, знаеш? Многу љубоморна! Ти имаш совршен начин да ги направиш работите совршени и едноставни. Знам дека беше озбилен кога рече дека ако сакам, можеш и планина да поместиш, не ми треба ништо повеќе од твојата огромна дланка врз мојата и ќе биде се во ред погледот.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Денес ми го даде светот на дланка, ми покажа дека има сонце и на небото сиво и тмурно. Ти благодарам, за краткиот бег од сивилото, затоа што постоиш, постоиме и затоа што по којзнае кој пат ми покажуваш како изгледа мојата реалност. Јас, ти, таа и нашата иднина во мојата утроба. Додека дремам покрај камин и чекам чајче, благодарна сум на Бога за тебе и нив.
Автоматски споено мислење:

Денес ми го даде светот на дланка, ми покажа дека има сонце и на небото сиво и тмурно. Ти благодарам, за краткиот бег од сивилото, затоа што постоиш, постоиме и затоа што по којзнае кој пат ми покажуваш како изгледа мојата реалност. Јас, ти, таа и нашата иднина во мојата утроба. Додека дремам покрај камин и чекам чајче, благодарна сум на Бога за тебе и нив.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Додека ти ги бројам вдишувањата и не трепнувам да не пропуштам некое, сфаќам дека мојот живот без тебе би бил многу празен. Имам пријатели, имам најдобри другарки, шака роднини, колешки и соработници, куп луѓе околу себе, ама без тебе немам ништо! Додека не знаев дали ќе го дочекаш утрото и плачев од немоќ, сфатив дека ние сме целосни ако сме заедно, сите ние, без тебе би биле изгубени. Оздрави побргу љубов, имаме 3 срца кои чукаат во мене, 3 ангелчиња кои треба за 4 месеци да дојдат на свет, имаме и една пеперутка која знае дека тато е болен и секој ден прашува кога може да си дојде дома. Ми требаш мене, но им требаш и на нашите деца, дури и овие 3 во мојата утроба иако сеуште мали, се повеќе мрдаат кога ќе се приближам да те прегрнам овие 2 дена. Тато ќе биде добро малечки, тато е силен, тато е вашиот херој! Ах љубов, се надевам дека нема повеќе да спијам без тебе покрај мене, дека празнициве ќе ги поминеме еден покрај друг, не сакам никогаш повеќе да се разделиме. Спиј среќо моја, спиј спокојно, јас ќе бидам твојот чувар!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom