Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
15 април 2019
Мислења
578
Поени од реакции
785
I nadopolneto so visok i svecen stil na pishuvanje i izrazuvanje.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
214
Поени од реакции
487
Еј љубов! Еј среќо! Еј животе! Уживам во мрзливите претпладниња покрај погледов што ми го нуди прозорецот од дневната, повеќе е панорама, ама убава, денес не е таква грозна, убава е. Пијуцкам кафе, или млеко со малку кафе, полека во мали голтки и упивам мирис на фрезии од малото пасиче покрај фотељата, секој ден ист на претходниот јајце на јајце, тотална спротивност од оние претпладниња од пред 6м. Доаѓа моментот кога ќе дојдеш и ќе ме бакнеш во чело, ќе ме кренеш од дремливиот момент и ќе ме однесеш на сосема нови места и сосема нови емоции. Се врати живоста на твоето лице, мразев да те гледам болен и нерасположен, тивок и во долг сон. Наскоро оваа наша огромна куќа ќе биде исполнета со џагор, 4 деца наеднаш ќе бараат свое место под твоите крила, а ти ќе им дадеш на сите закрила како и на неа. Ми недостига нашата пеперутка, да биде тука, да дојде со некој цртеж да ме праша дали е убаво, да ме праша која четка смее да ја земе, да ми ја донесе огромната чаша со чај кој сама го припремила и да ми се смести крај нозе со спремни прашања, да ѕирка дали од некаде доаѓаш да не наслушнеш што има да праша. Сонувам за една прекрасна пролет која наскоро ќе дојде, кога од 3 ќе станеме 6, кога ќе крадеме мигови за нас и ќе се сеќаваме на овие денови со насмевка. Ајде дојди, кафето го достигна дното, сакам да те сакам засекогаш!
 
На врв Bottom