Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Ми кажа дека тоа е дел од мојот живот и не можам никако да го кријам. Кажа дека не и пречи, и сака да ме запознае. Ми го кажа тоа што сакав од некого да го слушнам. Кажа дека ќе идеме на кафе или вечера, ама првото кафе ќе биде пријателско. Кажа дека и она неодамна излегла од долга врска. Ме купи со сите зборови, ме обврза да ја обожавам и да почнам да ја засакувам. Ми ја поврати вербата во љубовта, мене, големиот мизантроп. Се омекнав во истиот момент.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Девојки и дечки, да не потпаѓаме под некаква огорченост од некои наши лоши претходни искуства и да им дадеме шанса на претстојните и поубави. Во прилог на ширењето на љубовта како некаква универзална магија и комуникација меѓу нас човечкиот род, за првпат ќе го цитирам авторот чијашто мисла многу ми се допаѓа:

rumi-quotes-spiritual-quotes.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Девојки и дечки, да не потпаѓаме под некаква огорченост од некои наши лоши претходни искуства и да им дадеме шанса на претстојните и поубави. Во прилог на ширењето на љубовта како некаква универална магија и комуникација меѓу нас човечкиот род, за првпат ќе го цитирам авторот чијашто мисла многу ми се допаѓа:

Прегледај го приврзокот 236600
НААААЈ убавата а богами и возвишена мисла досега на оваа тема, за разлика од останатите за жал патетични мисли. :roker:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
marjan sada ljubavi uzmi ili ostavi
hasta la vista bejbe
imam novi plan, imam imam novi plan
hasta la vista bejbe
jasno ko dan, jasno jasno ko dan
kazi mi hvala sto sam te volela
na tebe tako pala
sorry sto nisam ti se dopala.
 
Член од
9 март 2020
Мислења
1
Поени од реакции
5
Многу другари викаат дека девојката им дала супер причини за да и раскинат. Колку и да ги барам истите кај тебе, ти секој ден ми даваш причина плус за се повеќе да те сакам.
Чувството кога сакаш да престанеш со нешто, ама не можеш без него... На тоа мислам кога зборам за тебе...
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Ме прободеа зборовите на мајка ми дека ти си била личност што ме сакала највеќе.
Во право е. Ме сакаше повеќе од сите. Но, ни доволно до она што заслужувам.
Да не знае човек што е потажно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom