Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
и сеуште не можам да сфатам кај си кога ми требаш........зошто те нема???:cry:
 
С

Сатори

Гостин
Сите сонови кои што ги сонував додека бев малечка и сите желби кои што ги создавав додека растев и се обидував да разберам, ги оставам во твоите раце на чување.
Никогаш за ниту една одлука нема да зажалам, посебно не за онаа која што ме донесе до тебе и сите поради кои останавме она што сме, а сепак заедно.
Немам зборови како поинаку да ги искажам работите, so come what may:
I will marry you, one day.:back:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.328
опет иста прича, опет иста ситуација, опет ја заплеткан во свилена пајажина
од грев и страсти, жив сум само кога на саат или два, ќе сме сами... изгледа мене судено ми е така :pos: :pos: али нема везе супер ми е, да живее Владо Јаневски :pos:

Секој пат штом звездите направат
свод над мојта глава
чекам да ме повикаш
од другиот да те крадам


 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Comfort on difficult days…
Smiles when sadness intrudes…
Rainbows to follow the clouds…
Laughter to kiss your lips…
Sunsets to warm your heart…
Hugs when spirits sag…
Beauty for your eyes to see…
Friendships to brighten your being…
Faith so that you can believe…
Confidence for when you doubt…
Courage to know yourself…
Patience to accept the truth…
And love to complete your life!

Your wishes for me?
Does it make a difference that I started completing it from the last one?
And the last one as being you. Therefor, I love you.
:back:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
кој ве е*е...
т.е. незнам кој ве е*е а не ни сакам да знам
само сакам да ви кажам дека ми се смачи бркајки ве...сите ми давате различно својствени еротско настроени привлечно шмизларско попалувачки знаци, а по 5-минутен муабет станувате ладни како кока-кола..мада и кока-колава не ја ладат више, и на фрижидери се штеди...
не ве мразам вас...ја мразам играта што ја играте...зошто сте толку сурови? незнаете ли да бидете директни? како не ви се смачува да бидете плен? шо треба, пленот да е згоден како бред пит, паметен ко ајнштајн и забавен ко џим кери за да тргнете у поход? пребирате жими мене...демек ке ве мажиме ние одма...
ве сакам...
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
srceee moeeeee ah, kolku te sakam samo da znaes!!!te obozavam najmnoooogu na sveeeet i sakam non-stop da sum so tebe!!!vcera mnogu mi bese uboo sto dojde do kaj mene i sto se vidovmo makar na kratko....sakam da te guskam non stop i da te smeem so nekoj moi smesni komenatri i grimasi:)te sakam punoo bebeee
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Со тебе имам замислено многу работи.
Не ни помислувам на некои работи како крај или слично дур не го напрајме ова.
По примерот на охридските гулапчиња :smir:, имам и јас некои идеи во главата кои имам замислено да ги направам со тебе:

- Да одиме некој ден во парк во врнежлив ден и да почне да истура ова скопско небо а ние да се засолниме во некоја од тие куќичките и да се грееме, сами на светот, додека се` надвор е поплава.
- Да си направиме пикник со пиво и кикиритки некој ден во паркот до езерцето легнати на тревата, па потпрени на некое дрво, и така цел ден да се зезаме.
- Да се тркаме со точаци заедно во 7,8 сабајле се` додека не папсаме.

И други работи! Креативноста никогаш не запира кога имам 2 работи на располагање: тебе и време.
Упм, кога ќе дојде лето у права смисла на зборот.:(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Најверојатно никој што те има испраќано нема клекнато на колена и со пакетчето од Orbit џвака обликувано во круг, побарано за eternal parner? God damn it woman, престани со woodoo магиите или што и да правиш. Сериозно.
Иако се' беше шала или метафора за што осеќам, се надевам нема негативно да се рефлектира на врската наша.
Иако делуваше импресионирано.
И, после скоро 8 месеци заедно, вчера за првпат слушавме заедно Antenna5 love songs.
И нема да заборавам колку се смеевме на Сашо-Паркети. Те сакам.


Ти спомнав колку сум добар со деца? :pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Деновиве се мачам со потребата да ти кажам некои работи....

Без разлика на твојата состојба на апатија...I still love you..and I miss being around you :/
И не знам шо ми напраи за тооолку да се зацапам у тебе

И со денови чекам да ти дојде момент на искреност и да ме отераш у пм, и да ми каеш дека не ти значам, и не ме сакаш и и и и се..за да се одзацапам на раат..
И да, знам дека ова е најлошата можна варијанта шо можев да ја одберам за да ти кажам се ова..

There, I said it..
Ми се лоши сеа...:/
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
This is not about love
'Cause I am not in love
I miss that stupid ache

C'mon!
Will someone make me fall in love? Will I find that ONE, that will make my heart beat faster, that will make my body tremble?
For real?
For good?
FOREVER?

 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Уште не сум те запознала али почнувам да мислам дека си ИДИОТ.За првпат едно ми кажува срцето, а друго разумот.А сеуште одекнуваат и зборовите "Немај си работа со нив ".И што мислиш очајно ке те чекам кога ти ке излезеш, очајно ли ке го чекам моментот кога да се запознаеме.Абе не сум ја таква нема да трчкарам по тебе.....па колку и да те сакам.Стиховиве се токму како за тебе напишани:
Srede ovoj asfalt zezok bese moja diva jagoda
zborot zbogum zbor e tezok koga nekoj silno zasakas
Se prepravam, a znam zosto od mene za mig se otkaza
Nokjva pijam crno vino i od tvoite oci pocrno
Ne bi sakal da te sonam, a te sonam uste pocesto
Se pretvoriv vo tvoj sepot od usni tesko kje me izbrkas

Изгледа деновите се избројани ако биде биде ако изгледа не ни било судено.Колку и да копнеам да те запознам од суденото нема бегање.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Втора страна е,а веќе се прекршуваат правилата кои се на прва страна.Да сте прво одделенци,да не знаете да читате,ќе ве разберам,ама вака ќе помислам дека треба на очно да одите.И немојте да го сфаќате ова како навреда,напротив е со најблаги зборови.Додека мојата колешка Крејзи се обиде на најфин начин да ве замоли како да се однесувате на темава,јас нема да ве молам,туку ќе кажам дека ќе летаат картони,црвенки,банови од сите модератори,администратори.
Сакам да напоменам уште нешто:Не ставајте само спотови,има тема за тоа.
и не ме цитирајте
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Знаеш дека си најубавото нешто што ми се случило у животов така? Знаеш дека секое сабајле, кога се разбудуам, првото нешто што ми паѓа на памет си ти? Знаеш дека кога те гушкам и бакнувам, здивот ми застануа? Знаеш дека те сакам повеќе одколку што можеш да си замислиш? Сигурен сум дека знаеш, но сакам пак да ти кажам. Секој момент споделен со тебе, е бесценет за мене. Секое твое гестче и постапка прават срцево да ми трепери. 6 месеци мило, 6 месеци and counting... сounting... :pipi:

If you ask me i will say it,
You make me smile,
It's contagious,
And in your eyes,
I can see it,
Cuz your heart is the greatest.

When I'm with you, I am taken,
With the feeling that you've been chosen,
What I'm longing is the best thing,
In a long time that I'm not broken,

And I cant be without you
So dont go anywhere,
You show me love like no one else has done yet,
And with the road ahead,
This is the begining of this love story,
Of this love story.


Te сакам мило. Едвај чекам утре да те видим! :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom