Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да зборувам на сите човечки
јазици, па дури и на ангелски,
штом љубов немам, ќе бидам бакар
што ѕвони, или кимвал, што ѕвечи.

Да имам пророчки дар и да ги
знам сите тајни, да ги имам сите
знаења за сите работи, а и така силна
вера, што и планини да преместувам,
- ако љубов немам, ништо не сум.

И да го раздадам целиот свој
имот, да позволам телото да ми изгори,
- штом љубов немам, ништо не ми користи.

Љубовта е долготрпелива, полна
со добрина, љубовта не завидува,
љубовта не се превознесува, не се
гордее,
не прави што е непристојно, не
бара свое, не се срди, не мисли зло,
на неправда не се радува, а на
вистина се радува,
се` извинува, во се` верува на
се` се надева, се` претрпува.

Љубовта никогаш не престанува,
а другото, ако се пророштва, ќе
престанат; ако се јазици – ќе замолкнат;
ако се знаења – ќе исчезнат.
 
B

Black Guard

Гостин
Значи онаа мала група која има страв согласно психолошките испитувања,истиот се должи на едноставен комплекс,кај женските леле пуштоив стомале,градите ми се мали(бев со таква ЦЕЛ ЖИВОТ ми се смени) бла бла.а кај машките најчесто сами наоѓаат свои недостатоци,де носот му бил крив па 18.5 cm пенис со солиден обем нема да задоволи женска леле што ќе правам си велам тогаш 20цм мислев е стандард(второво мене ми се случи се додека партнерката не ми кажа дека и е убаво,и коитусот и оралката а посебно тоа дека почесто била со 15 ки до 17 ји по калибар,па какво олеснување за мене беше тоа дури имав и уште појака ерекција,ама се омажи ,значи воглавно тука се крие психолошката природа на безвезални концепти,ама ај бев тогаш 17 години..го надминав ама поентата ми е џабе се тие комплекси,јас не сум ништо подобар со 18.5 од маж и со 16ка кога он си ја зема за жена на крајот,али ипак за 17 години брзо го надминав тој проблем.

двајца мои пријатели имаа поинаков пристап од мојот и им купуваа комтрацептиви на дрољите (машала другар ми вртеше три женски кои ги запозна пред недела дена-ѕвер али мене не ми беше тоа филм ја со комшивките со кои растев и одевме на училиште си го имав па не се замарав по 17-19 годишнои а другарките мои (две генерација една е помала од мене,има и уште една која ја почитувам многу женска на мој другар) и ден денес не знаат дека члат пат користам ТХЦ.

И де жити се кажете ми за страв при прв секс кога едноставно си во тесно и немаш избор,тоа беше мојот прв секс на 13 години и беше во шупа,пушевме цигари криејќи се и почнав ја да правам муабет за левински и клинтон и велам зошто да не ма нека уживаат имали нешто лошо,и она ми одговори со убедувачки тон "Да бее на пример јас и ти" надвладеа 30 секунди тишина и она ја затвори вратата на шупата од внатре и велам ако поминат баби дедовци рече не гледаат панекако неволно во себе си реков ОК на крај краеви мораше да заврши мувањето...ама вака ли ќерата.(сестра и беше дома али има дете и со него се замараше).

Тогаш ја изгубив невиноста и погоддете што,првен бев среќен,а по два дена додека другарка ми беше да го посети татко и во болница(дали беше демир капија или јасеново незнам) ама тој период размислив добро и..и па се почувствував злоупотребен на некој начин,доброволно можеби оти ако пресечрв КРАЈ,,,ама и сакав да го брцнам и за да биде уште полошо кога дојде ме викна на кафе бидејќи беше сама а мајка и и сестра и кај семејни пријатели,па се измувавмр почнавме да се галиме(али немав намера за секс,тврдев дека морам на плејстејшн-лажев за да се оттргнам нимфо испдна ЛОЛ) и одненадеж ваа вади толчник дрвен до сре4дни димензии и ми мкажа дека со толчникот се самозадоволувала како соо вибратор(Толчник она дрвеното за толчење кромид,лук) и ми вика мирисни го шо убаво мириса....е дури тогаш стварно ме фати сафра и заминав.замисли бе употребувала толчник на 13 години моја генерација па заедно одевме забавиште и се враќавме дома,ако беше кај другата воспитувачка.....НЕ ВЕРУВАВЦ:facepalm:

А маана ми е да не можам да речам не освен кога логички е оправдано а во случајов сакаше да вриеме и ме фати што ме фати со слична финта и кога беше северина-пак на никон не наштетивме ама поентата ми е,после случката со толчникот буквално се изреметив и две недели не ми текна на маструбација,само ми се вртеше она "мирисни го убаво мириса",очигледно бев злоупотребен па после почнав да ја избегавам и да се дружам со другите две добри другарки(таа која има убаво дете а работев цел месец ипол за да на свадбата и купам белегзија од злато+бело злато) не на таа што ме злоупотреби туку мојата најверна другарка имам и уште една добра другарка интересно е што двете се другарки...беа тоа времиња незаборавни,добро си миневме,ама оваа психата што ме излоботомира направи две недели и фазла да бидам неспособен за секс-како кога сакаш да маструбираш или се муваш со друга ти текнува на-Мирисни го Убаво мириса,што знам можеби и затоа,од таа случка избегавам врски,па едвај издржив две ипол недели врска во средно а на факс еден месецми токму затоа неќам да засакам некоја.

и Ги жалам тие кога ќе го видам тој милен поглед,кога знам дека ме сакаат па во средно школска ми призна а јас...н ма ништо не презедов,исто две години пред да се омажи мојта другарка залета по мене иако ги знаеше границите т.е другарство на повисоко ниво со секс...на некој начин продлабочено другарство.

Исто и една ученичка на татко ми се залета а ме задефкаше,по кафичите амоја роднина ми ја местеше бика гледаш с***ето нешто те закача,прави муабет за тебе..ма си викам нах...

Дури да биде ситуацијата поиронична ми се имаат пуштено и неколку машки на 16 години кога бевме пијани абдалот се обиде да ме измува арно ме спаси друг комшија надвор од плејстејшнот реле ние сме другарчиња,не педерчиња и после тоа чедово само бараше изговор да биде со мене,другиот е женет негде кај капија и како претходниов немаше храброст во лице да каже па чека да стегна три четири вотки и да ме фати за газ,е другиот што ми се пушти,и тоа отворено е стварно убаво детуле(па така и го викаа) со милно лице ма убаво му објаснив брат не ни е..немам ни потреба ни желба...само кога ќе се потсетам како ме фледаа додека зворував ил разлагав нешто а да имаше и еден што глумеше женкар а како детенцето се соблекуваше пред мене на купаќи за да добие ерекција и да не ја крие,како да сакаа да ме испровоцираат оваа случка беше пред две фодини,и за жал сега се сомневам на еден нов другар кој го стекнав за една годуна..и он ме гледа така...милно а кога така ме гледаат жал ми паѓа,ајде овие може сексуалноста да не им беше скроз оформена па(на 15-16 години) али на 24 години да не кажат отворено се кукавици.

И што види љубов како да сум предодреден да не се заљубам,од една страна сум како магнет и знам барем зошто е роа така со машките-оти некоја гледат и наоѓаат доверба и сигурност и знат дека можат да сметаат на мене,гледаат нешто што не виделе во никој друг, нема лицемерие,ниту ујдуми....ниски страсти бидејќи јасно им имам укажано кои вредат за да се жртвуваш за нив а кои не,ама не требаше да тргнат работите во тој правец.

Сега полека другаркивесе омаѓија и уште си живееме извонредбо добр

За разлика од овие другаркиве кога бев во други градој запознвав нови ммомиња и со некои флертувам и сега ја шпионираат нејзините другарки како сакала тенис да игра со мене,ОК ќе отидам,и да се измуваме не е лошо ама постара е година а јас не трчам по 17-19 дрољи кои даваат блоуџаб за џоинт или друг наркотик.

и сега да бидам искрен не знам што да правам,можам да имам женска тенисерка со економски,убава,со супер тело ...ама не можам да ја сакам,едноставно ма неее,па дури и средно кога знаете мине вашата симпатија па откако ќе ја измеркате чекате викенд по кафичите да се најдете јас правев така и успевав и откако ќе се ишмекавме(а на роденденска забава на една школска беше...да не зборам,и сега се прашувам не е само тенисеркава има и друго моме убаво со полни усни(како моите:) )
и Сега се прашувам како да фатам едба од кандидаткиве нно протоа да го одржам зборот-ако и ветам дека љубовта ќе и биде возвреатена,ама што ако сеуште не сум спремен да љубам,ако излажам се се анулира а згора на се ќе им нанесанм болка а тоа неќам,исто како со другарката...неќам да наштетам на никој...се прашувам што ли генерира некаква барињеа,или неа уопште ја нема туку јас само бегам од љубовта???

И Да,во моето срце сте,знаете дека ми значите и така ќе биде!!!


 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ќе идам сам во дискотека другариве ама ич не се динамични.Само гледаат да се опијат и секогаш кога ќе дојдат потенцијални муштеријќи до мене пропуштам уште една шанса за потенцијална девојка.Само со седење и пиење ништо не се прави,земи ги тоа нозете и устата и користи ги за нешто добро за запознавање девојки.Ниедна нема да ти дојде и да ти рече еј сакам да се клецам со тебе.Чим веднаш ја видам дека ме погледнува и одам,нинџа рефлекс и ја напаѓам во кунг фу стил да падне од нозе од моите вештини на заведување :P.Ох и во сектор има позгодни женски од хавана,се чудам колку пијачки бараат.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Мачна и жешка ноќ. Тешкиот топол воздух ја облил целата моја соба и си поигрува со моите нерви. Наликува на смртоносен гас кој ти ги затвора ноздрите и не те остава да дишиш се додека не се се препуштиш на него. Така беше и оваа ноќ во мојата соба; загушливо и скоро невозможно да спиеш. Бев уморен, целиот ден го поминав во разни активности кои беа невозможни да се избегнат. Легнав, се сконцентрирав на сонот и се препуштив на мекиот ладен кревет. Толку беше ладен и удобен што имав чуство дека секој момент можам да го гушнам и да влезам во него. Но физиката си го правеше своето, за брзо време креветот стана топол. Цела таа ладовина се изгуби. Почнав да се варам и да се превртувам неможејќи да заспијам. А колку само бев уморен и исцрпен. Ја сменив буквално секоја позиција на креветот само за да се обидам да заспијам, но попусто. Осеќав како времето да ме измачува и си поигра со мене.

Помина 1 час, но јас сеуште бев буден. Станав, решив да ја препуштам ноќта на жешкото време, а не на сонот кој го очекував целиот ден. Ја зедов мојата тетратка, седнав на балконот и под светлината на месечината и уличните ламби, одлучив да пишувам. Во глваата ми се вртеа милион мисли за што би можел да пишувам, но сите беа насочени кон неа. Го зедов пенкалото и почнав да ја творам љубовта на мојот живот. Прекрасната убавица која одамна се појави во мојот живот незнаејќи дека еден ден ќе завршиме заедно; среќни и полни со љубов.

Во овој голем и убав свет, кој крие премногу мистерии и прекрасни места, јас, нашата љубов ја претставувам како океан со бесконечно дно, полн со неоткриени работи. Бојата која одекнува од длабочините ја претставува колку е голема и магична нашата љубов. Секој замав со рацете навлегуваш се повеќе и повеќе во длабочините на океанот каде се кријат премногу работи, работи кои се одличен одговор за нашата љубов. Но, како и секаде во океанот се наоѓаат и разнични животни кои живеат во него. Помали риби кои се опишуваат како помалце снаодливи, плашливи и безбедни риби, но и поголеми риби кои се врвно снаодливи, дружељубиви и секогаш спремни за забава. Но не би се викал океан ако во него не постојат и риби кои се итри, лажливци и го загрозуваат живот свет околу нив. Јас би ги нарекол беземотивни суштества. Дружбата и борбата со сите овие риби ќе не следи целиот наш љубовен живот.

Никогаш немаше да почуствувам што вистински се нарекува љубов ако не се појавеше во оние рани тешки и мачни денови. Се појави во вистински момент, докажа колку тие солзи се бескорисни, колку тие денови биле залудни, ми ја зграпчи раката и ме понесе со себе. Вечерва те гледав во очите додека ме учеше една работа плус во мојот живот. Изгледаше грижливо, полна со страв да не ми се случи нешто. Ти ги следев сите движења почнуваќи од движењето на усните, мимиките со рацете, па се до треперот во нозете. Дадов се од себе за да ги следам твоите инструкции и да не те разочарам. На крајот мојот успех беше закитен со најдобрата пофалница и награда за мене; прегратката и бакнежот. “Бравос, беше одличен!”, прошепоти додека одмарав во твоите прегратки. Те гледав уморно и задоволно, те гушнав најсилно и се насмевнав од среќа. Тој момент се осеќав како да сме заедно во брак и го прославуваме нашиот успех за кој неодамна сме се бореле за да се оствари. Се наежив, нежно те зграпчив за главата, те доведов до моите усни и те бакнав во името на благодарноста за она што се погрижи да научам нешто ново. Наеднаш стана, истрча во својата соба, како да си заборавила нешто важно. Не поминаа 10 секунди, ти повторно се најде во моите прегратки. Стамежливо ме погледна и насмевна и ми ја подаде твојата рака. Во неа се наоѓање писмо на кое го пишуваше моето име. “Oтвори го и прочитај го дома, за тебе е”, се слушна додека пробував да го најдам отворот. За миг ми се врати оној мометн кога прв пат ти поклонив букет и писмо. Го читаше и плачење од среќа. Така се осеќав и јас ова вечер, но успеав да ги задржам солзите. Силно те зграпчив, те стегнав во мене и ти се заблагодарив за се што си направила за мене; тивко промрморев, “Ми требаш до мене, како што тишината и треба на оваа дождлива вечер”.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
<3
Вчера си пројдов мед. Мачето ептен не спои, да знаеш.
Утре, целодневна..
Те сакам :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
И зашто пак судир со минатото??!!
Нели расчистив со чувствата спрема тебе.. и одеднаш пак бумеранг.. се појави пред мене со неа...
Не оекував таква реакција и чувство од мојата страна, испаднав најголема кукавица, пројдов покрај тебе со главата наведната немав сила да ја дигнам и да ти речам ,, Здраво ,, ... Но ајде јас ама ти?!!
Ти ли поголема кукавица од мене!
Цел ден си ми во мислите..... цела вечер... а нејќам, се трудам - неможам.
Осеќам ќе страда сегашноста и иднината заради ова.....
Ќе напраам некој чекори кој не треба да ги напраам, а ќе бидат направени.
Порано можев да ги излажам сите со мојата лажна насмевка... вчера не успеав....
Бев изненадена од самата себе.... и уште сум..
Доста е !!!! Стварно е ДОСТА!
Морам да прекинаааамм со оваа глупост...


 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Ме мрзиш, затоа морам да те сакам.
Fuck it, втора особа за која сум го кажал тоа.
После долго време.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Во врска со љубовта сакам да ти кажам...дека имам милион слики, прашања, одговори, желби во мозоков ама никако неможам да ги исфрлам од него.
Милион пати ми се врати филмот каде што те гледам во очите. Зелени...насмеани, со одразот на сонцето во нив. Тогаш ти ја забележувам секоја кафена цртичка која ја имаш во нив. Незнам колку пати деновиве ме праша, " Зошто ме гледаш така? ". И пак не добиваш одговор од мене зошто.
Епа еве ти го. ТАКА ТЕ ГЛЕДАМ ОТИ ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ И ОТИ ВО ТОЈ МОМЕНТ ЦЕЛ СВЕТ ЗАПИРА ЗА МЕНЕ, ОТИ ОЧИТЕ ТИ СЕ НАЈУБАВИ, КОГА ГЛЕДАМ ВО НИВ, ТИ ГО ГЛЕДАМ СРЦЕТО!!




Имам уште 1000 работи што сакам да ги кажам а неможам...ова погоре е сосем малце...но...
знај дека те сакам секогаш. :*
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Година дена создавање сеќавања.

Фала ти, што си тука.

Вечер, со саке и сушими, ќе се фолираме дека сме Јапанци.

Те сакам, си знаеш. Онака, ко што Жена сака Маж.:love:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Да те е** ѓавол да не се јавеш денеска у прикладно време, forget about my number,face and me!
У принцип ме ного нервират такви ситуации и мразам шо се навлечувам на тебе. Damn, паметно дете си сепак, you knew how to saduce me! :cuc:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Самата се сереш и после јас сум ти крив? Кој ти курац бе искомплексирана џукело!? Само да те предупредам дека нема да остане на ова. Ќе те земе Св. Петар!
 
М

Мaријa

Гостин
После толку турбуленции и низа перипетии, заклучив дека секој има право на грешка. Па дури и ти. Знам дека сум преемотивна, и дека понекогаш правам од ништо- нешто. Aма ти го поднесе сето тоа и ти благодарам што си покрај мене, речиси три години. Имавме прекрасно другарство кое за среќа прерасна во нешто многу повеќе. И ако до пред некој период некој ме прашаше дали сум почувствувала љубов, ќе кажев дека не постои. Ама неочекувано се смени се'. Не спои емотивната незрелост, за сега и двајцата да бидеме тука каде што сме.
Вечерва беше дефинитивно најубавата досега, иако секогаш си бил внимателен и си ми угодувал во секој поглед. Можеби утринските шпагети не биле највкусните што сум ги пробала, ама обидот counts. :)
Не знам дали љубов е вистинскиот збор, ама дефинитивно не можам да си го замислам животот без тебе. (ух)
Те сакам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom