Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
Како проклетство старо кое се влече по мене
и живее во секој дел од мојата душа,
така и споменот на тебе ме демне
и јас сеуште твојот глас го слушам...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Fuck, I'm not perfect.

Ама те сакам. И да, ненормална сум, ама то не менва ништо. Пак те сакам.
И...
On and on the rain will fall..
Like tears from a star, like tears from a star
On and on the rain will say..
How fragile we are, how fragile we are..

How fragile we are, how fragile we are..
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Каде сииииииииииииииииииииииии,о каде ли.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ќе ќутам од сеа ..Жими се..

Само ова ај да кажам..за да тргне ..

ВЕЧЕР СЕ ЌЕ БИДЕ ОК.
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Извини за моето однесување, највероватно без веза трипам. Али ако има и малце вистина во тоа што го слушнав, не е во ред, воопшто не ми се допаѓа. Мислам дека сме доволно блиски за ако се случило нешто, било што, да ми кажеш. Како и да е одбирам тебе да ти верувам а не на било кој.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ова е нешто што ме трогна. Текст кој ми го посвети една прекрасна личност:back:


Како и да почнам сеедно е, нема почеток, а за жал нема ни крај ова што сакам да го искажам. Премали се зборовите да го обликуваат душевниот немир што ме разјадува. Требаше да се материјализира незадоволството во солена чиста лачовина и да се пролее по лицето да зареже силно, да отвори разум и конечно да ме ослободи од порекнувањето. Беше потребна физичка болка од недостатокот на нежност, морници кои буквално ја одеруваа кожата на грбот, барајќи искрена платонска прегратка. Требаше психички да ме растрои стравот од тоа што сум сам, неприфатен, неисслушан, неразбран. За да ја проголтам гордоста, која веќе беше изгубена, но заглавена како грутка во грлото го блокираше секој обид за чисто несебично расудување. Ја чистам таа поганост, промивам длабоко со жешки солзи. Еретик за своја душа, искариот на сопствен принцип и етика. Боли, зошто ова отвара рана, жигосува и става во незаборав се што чинам. Не е само реч, не е само глас за измама излаен од злодеј, повеќе е од тоа, што јас сега ќе турнам никој не исправа. Момент на одлука во кој го прифаќам поразот, клекнувам на колена и питам за твое внимание. Гол, соблечен од сите скрупулозни обвивки, лишен од можност за совесност, претпазливост, јас го отворам срцето и ги положувам сите вистини во момент на исконска чистота. Ми требаш, сакам да живеам, не да умирам. Ме убива што не можам, без ниеден збор макар и со еден единствен поглед лаконски да ти се доверам. Во недостиг на зборови кои ќе ја формулираат вистината, те преколнувам барем за еден момент замижи и препушти се. Не читај ги зборовите, пробај да ме почуствуваш, прими го ова нешто што го зрачам, комплетирај ме. Не би плукал на светоста на моментот и затоа нема ни да се обидам да го ставам во збор, премал е човечкиот јазик да ја опише чистотата и вистината на истиот. Тоа што алхемичарите не успеале да го најдат, тоа што Кант не успеал да го отгатне, тоа што Исус го проповедал, вечност, дефинитивно сознание, просветлување. Клиширај и наречи го љубов, наречи го како сакаш, јас ти го подарувам.
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
До Е.....
Добро што си замина од срцево мирно , спокојно како што и влезе.
Ти посакувам да бидеш среќна со кого и да си ..
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Fuck, I'm not perfect.

Ама те сакам. И да, ненормална сум, ама то не менва ништо. Пак те сакам.
И...
On and on the rain will fall..
Like tears from a star, like tears from a star
On and on the rain will say..
How fragile we are, how fragile we are..

How fragile we are, how fragile we are..
We were fragile. Too much.

And now we are broken. :placi: :placi:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Некои личности оставаат траен белег на нашите срца. Би сакала да ти кажам извини за се. Се надевам дека понекогаш ќе се сетиш на мене, на се што поминавме заедно, на нашето добро време кое и не беше така одамна. И се надевам дека, каде и да си и со која и да си, ќе останам незаменлива како што бев и како што ти ми викаше. Те сакам, ми недостигаш, знам згрешив....
Ако некогаш решиш да ми простиш...I'll be waiting for you :smir::back:
 
U

UnholY

Гостин
За една недела 4 месеца :vozbud::vozbud::vozbud:

ТЕ САКАМ ФАЦИЧЕ НАЈ НАЈ НАЈМНОГУ :back:


UNHOLY :wub::wub::wub: BLACK ROSE
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
In the night I pray for your embrace,
Every time I close my eyes
I cant escape your face
You're out of sight,
But, always on my mind,
I never realised
My love could be so blind
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
A УМИРАМ ПО ЕДНИ ОЧИ ЗЕЛЕНИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :):):)
:back::back::back::back:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ќе беше комплетно убав денов да те видев...
Ај здравје ..Неделава е пред нас ..

ТЕ САКАМ ..ама стварно .. Игнорирај шо сум таква и игнорирај друго се што мене ми смета ..Те Сакам ..И ми недостигаш ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom