Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ципиwипи кwемченце мое убаво,едвај чекам да те видам вечер...:baknez:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Мислам дека веќе почнува да доаѓа времето кога ќе ти го свртам грбот и конечно ке се тргнам од тебе.
Само понекогаш се прашувам што толку ми направи, па ме занесе и заблуди.
Не сум јас крива, ама мислам дека е крајно време да најдам нешто што е вистинско за мене. Се уморив да чекам.
Ќе ми биде жал, не велам не. Сепак со тебе доживеав многу работи, многу убави моменти. . .
Никогаш нема да заборавам. Никогаш.
И иако во моментв додека го пишувам ова срцето ми се кине од болка, сепак мислам дека ќе се решам така да постапам. Но, пази, мислам, не сум сигурна. Не е лесно да му го свртиш грбот на некој кој ти е во срцето.
Но, и да го направам тоа, единствено за што ќе ми биде жал е тоа што знам дека можеме/вме сеуште да си бидеме заедно, секој нареден пат да си поминуваме како никогаш пред тоа, да доживуваме нови и уште поубави моменти. . .
Ти тоа го кажа. Ова се твои зборови. Али, јбг промените кои сакаш да ги доживееш се посилни од тоа што те врзува за мене, така?
Само се прашувам кои црни промени, пак се враќаш кај мене, пак сме заедно, а ти продолжуваш да верглаш само празни зборови.
И да, слободно можеш да одиш со друга. И не враќај се веќе кај мене. Немаш зошто. А кога ќе бидеш крај таа друга, која и да е, ке сватиш многу работи.
Ти ќе бидеш единствениот што ќе изгуби.
Може стварно тешко се одделувам од некоја личност која ми значи и тешко ми е да продолжам и се туку-така да оставам зад себе. Ама кога ќе решам да го направам тоа ништо нема да може да ме спречи. Ќе дојде моментот кога ќе те избришам од мојот живот засекогаш (а мислам дека тој момент се приближува).
Ти можеш само да бидеш среќен што сеуште те поднесувам. Зошто кога ќе ти го свртам грбот ништо нема да може да ме предомисли. А тебе ти останува да уживаш во тоа додека сеуште трае.
А кога ќе заврши, ти ќе бидеш поразениот.
Нема да ти остане ништо.
Апсолутно ништо.
Само каење и бледи спомени за нешто што си знаел дека е целосно твое, само твое и на никој друг, ама не си знаел да го цениш, па си го изгубил.
Знаеш, ќе ми биде жал за тебе.
А тогаш ќе ти кажам само, пријатно.
Ќе дојде и тој момент гледам јас.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Во овој момент посакувам едно, да ја вратам вчерашната ноќ :):pipi:
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
...сакам да ти кажам дека ова беа најпрекрасните 30 дена во мојот живот до сега...
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
Sakam da ti kazam deka koga ke si dojdes pak za nova godina ke go baras mojot broj, ama togas nema da popustam kako sto bese sekogas zasto uvidov deka zrtvata sto ja iznesov bila zaludna a i samiot znaese ke dadev se za tebe duri i poveke odkolku sto mozam

i ke zaboravev da te pozdravam so Ne zelis kraj-Divlje jagode
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Во блиска иднина....

There's something that I need to say to you
I know it's late
But this can't wait
I just got a new tattoo
One love and a, one woman
You're my new tattoo
Tonight is the very first night of my life with you Until the day I die
I promise it's true
Everyone will see my new tattoo

 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Да ти го ннн....начукам...!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
неможам повеќе, знам дека ова сам си го правам, знам дека можам да преминам преку ова многу лесно - прашање е дали сакам, и знам дека за неколку месеци сето ова што го правам ќе биде смешно, можеби и заборавено... ама никогаш нема да го преболам сето она што го имавме зацртано за нашата иднина... :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom