Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Сега знам дека само ме сакаш ама еден ден ќе ме сакаш сакаш. :wub:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Мило, уште не ти е уклучен телефонот? Сакаш да умрам или што?:(
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Посакала шута рогови, останала без уши ... :bilokojzbor:

Немој и ти така па и без тоа што го имаш да останеш ... :devojkr:

Совет мој за да не ме бараш после коа ќе ме нема ... Те сакам ...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Синока, по гадно не можев да си поминам! Едно се глупираш пред мене, знам дека ти се свига али до толку? Кај ти е гордоста бе? Да молиш-ти некоја? Или зборовите кои ми ги кажуваше тогаш не беа вистински? Ако, арно ти прај, али некој се запрашува мене како ми е? Не-така! Ај за мај ке видам што ке правиш! Сами ке бидиме, али тогаш ти нема да постоиш, и да и се извинам на таа што ја натуриив со твоето вино додека се поздравував, знаеш дека "не беше на сакање" :glupa:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Постојано ми се враќаат минатите мигови го главава. Најубавите мигови од мојот живот.Колку и да се обидувам да не мислам на тоа сепак посилно е од мене.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Анастазија напиша:
Мило, уште не ти е уклучен телефонот? Сакаш да умрам или што?:(
среќно 17 месечнина хани. :smir: :smir: :smir: :smir: :smir: :smir: :smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми недостигаш толку многу,малку ми беа 24 часа со тебе,сакам цел живот да се будам покрај тебе,како утрово,да ја гледам таа насмевка за најубав почеток на денот и за слатки соништа.Нема ништо помило и послатко од тебе на планетава,нема поубава насмевка од твојата.Те сакам во моментов повеќе од себе си,ти си ми се.Имај убави соништа,јас неможам ни секунда да не мислам на тебе.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Така?Доброооооооооооооо....
Леле ме пука нервоза мразам кога си ваков!!!!!!!!!!!!Ај преспиј па јави се:lud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Глуп си и тоа е. Ама сепак ова ми беше најубавиот роденден иако ти не дојде. Ич не се замарав за тебе. Глупак.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ne znaev deka ljubovta moze da se proizjasni u tolku neobicni situacii i zborovi. Ne znam, ti si debela i so naocari, ama ja pak te posakuvam.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Маче дај врати се и да идеме да го шетаме кучето, греотка е!
п.с. Сега си ја гледам ружата, на маса ми е. Многу е убава! Фала злато ********:love3:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па баш и немам многу што да кажам у врска со љубовта... Освен дека... Сите правиме грешки од време на време.:sport2:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сакам да ти кажам мал милион работи, почнувајќи од тоа колку многу те сакам, се до колку многу сакам да те изгушкам и избацувам. Постојано мислам на тебе, ало!

ТЕ САКАМ.:back:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Sakam ....
Sakam nekoj koj ke ja trga kostata koja mi go pokrila ocite,liceto i nezno ke me baknuva vo park dodeka letaat perduvcinja na site strani,nekoj koj ke se smee na sekoja moja glupost,nekoj koj so pogled ke znae da mi kaze deka me saka,nekoj koj ke me bakne na meseceva svetlina...
Sakam...nekoj koj nema da se plasi da priznae deka me saka,nekoj koj ke mi dava bear hugs koga placam...koj bezuslovno ke pokazuva kolku mu znacam,koj niednas nema da me povredi,nekoj koj nikogas nema da pocuvstvuvam studenilo...
Ama samo sakam....
 
Член од
29 април 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
navistnia ne veruvav deka ako navistina se zaljubis i ljubovta ne ti e vozvratena moze tolku da boli...bez da sakam mislam samo na tebe i na toa kako go izgubiv najdobriot prijatel poradi toa sto ti priznav deka te sakam...vo toj ist moment ti zaboravi za mene i me izbrisa od toveto srce zasekogas...ne pominuva ni minuta a da ne pomislam kako da go vratam vremeto ili da razberam dali onie nekolku denovi koga mi pokaza deka me sakas poveke od drugarka bea samo izmislica na mojata imaginacija....nikogas nema da prebolam sto te zagubiv za sekogas,sto moras da si tolku blizu do mene,sto moram da te gledam sekoj den i sekoja nok a si mi tolku dalecen i tovite ladni oci ne sakat ni da me poglednat...probav na site mozni nacini da te vratam,probav od novo da ti se priblizam i da ja zrtvuvam mojata ljubov samo i samo povtorno da mi bides prijatel zosto sekoj den koga ke se setam deka nemozam da ja spodelam mojata radost i mojata taga so tebe mi e pekol,no ne uspeav...poveke nemam sili i nemam nacin da go vratam vremeto i denovite koga za prv pat se pocustvuvav sreknai bev gorda sto zapoznav covek so dusa kako tvojata.vo bolka mi minuvaat denovite a nadezta nikako da se otkaze i konecno da se vratam vo realnosta i da prodolzam ponatamu sama,zosto za se sto cuvstvuvam sega sama sum vinova...te molam pronajdi vo srceto barem malku mesto za mene seti se za onie denovi koga mislevme deka naseto prijatelstvo ke trae vecno...se nadevam deka eden den ke uspeam da go vratam ona sto go izgubiv...
p.s znam deka toj do kogo e napisano ova nema nikogas da go procita,no barem jas se custvuvam podobro.poinaku gi dozivuvame rabotite koga ke gi zapiseme ili ke gi kazeme nadrug covek :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom