Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Honey, вчера беше најпрекрасно на свет!
А знам дека и денес ќе биде:)
Ајде, доаѓај!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ТЕ МОЛАМ! ТЕ МОЛАМ!
кажи ми веќе еднаш дека јас сум во право! Зарем таа твоја глупава гордост ти е поважна од мене! Гледаш дека грешиш и сеуште не попушташ! САКАМ ДА ТЕ МРАЗАМ, АМА НЕ МОЖАМ!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Кажано е Се веке одамна :helou: се појавуваш се губиш. Си играш со мојот инает !?! Играш и играш ..Ке го осетиш и ти на твоја кожа и ке те боли..
Време време...се во свое време времеее
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Си играш играчки со мене.....that pisses me off, ако ти ропнам корпа после немој да се чудиш зошто....ебате тоа девојчињата....
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Eve mojot 2000 post ke go posvetam na tebe...

Iako si daleku premnogu sekoj den te mislam...Mi nedostigaat tvoite pregratki...tvojata nasmevka....tvoite baknezi...tvoite gluposti
Ednostavno mi nedostigas ti...premnogu
Neznam sto ke bide so nas koga ke dojdes ali nesakam da zavrsi vaka so milion gluposti sto se slucija....
Seuste TE SAKAM, a i jas samata se cudam na toa....mislev dalecinata ke me natera da te zaboravam no ne ispadna taka...nemozam da bidam so drug samo poradi tebe...sekogas si mi vo glava...
Ednostavno te molam dojdi... :((((
'Coz i miss u soooo badly!!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Вчера поубаво не можевме и двајцата да си поминиме.... Кога ке ти речам јас, гледаш дека сум секад у право!? И така... Глеј прај сега, пак да не зафркниш! Те сакам!!!!!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
ММММММММ твоите усни ТОП твоите очи ТОП ти си ТОП
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
This must end... you're destroying me... I must forget you... leave you out of my life... :cry:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Криво ми е кога гледам дека не си среќен, кога гледам како те измачува. Ме боли кога ми кажуваат како се однесува со тебе, ме боли кога ми ја прераскажуваат твојата реакција.Самиот твој поглед се ми кажува. И покрај се, не сакам да патиш, а сепак гледам дека ти е тешко.
Не можат зборовите да го искажат тоа што го чувствувам...
Тешко ми е кога гледам дека тебе ти е тешко, ме боли кога гледам дека тебе те боли, ми навираат солзи во очите кога гледам дека ти плачеш.
Не можам да не помислам, дека таа не те заслужува...
 
С

Сатори

Гостин
Ќе полудаааам од вас, двајца, аман веќе, аманнннннннннн.
А знам добро дека тебе те сакам, ама него, како да го оставам, ајде кажи ми?
А не само да ме гушнеш и да ми кажеш дека јас и ти бевме сто пати подобри....
Идиоти!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Te vidov deneska, posle skoro dve nedeli otkako raskinavme deneska te vidov... kolku samo bi bese tesko, kolku samo posakuvav da te gusnam, da te baknam, da ti kazam deka ne mozam bez tebe, deka ti si mi se, deka kolku i da me imas povredeno, sto i da imas receno ke ti prostam... No ne, kolku i da go posakuvav toa, sepak pametot ne mi dozvoluvase toa da go napravam, ne mi dozvoluva od samata pomisla na se toa sto go napravi, na se toa sto go kaza, kolku samo me povredi... me unisti... ne mi dozvoluvase zosto znam deka posle nekoj period ke treba povtorno da pominuvam niz ova, niz ovaa taga, niz ovoj tezok period... nema da se smenis, iako mi go vikase sprotivnoto, ne ti ne mozes da se smenis, 100sansi sum ti dala, so nadez deka ke se smenis, deka ke ja isfrlis taa ljubomora, sepak nisto od toa, seto toa bea samo prazni vetuvanja, nadez koja ne stana realnost...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Уште посабајле ли најде да ме изненадуваш ЛАВ ЈУ:wub:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
lele taman sakav da napisam ovde 1000 grdi zborovi i da te iskaram za toa od vcera,ti bas vo toj moment se pojavi i mi se izvini na tolku fin nacin.te sakam srcence
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ќе зборуваме во петок вечер, и знам дека сакаш да ми се извиниш за некои работи. Исто сакам и јас....но умот ми вели да те оставам, ама срцето ми вели сосем друго. Сакам да си дадеме шанса можеби тоа ќе се развие во нешто за кое ќе зажалиме ако го пропуштиме.....но во секој случај...те сакам....
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Што треба да направам?...Што?!...Не беше доволно 2 години патење?...Се заљубив...бев среќна,исполнета,сакана,...мислев дека ќе трае...не..прекратко беше..и остави длабока трага..која не успеав да ја избришам..да ја надминам цели 2 години...Талкав..барав..бев и во туѓи прегратки...пробав да сонувам за иднина со некој друг..и не успеав...барав друг човек во сите тие луѓе...други зборови...друго внимание...друга насмевка...и уште повеќе тонев...барав нешто што длабоко во себе знаев дека нема да го најдам....Изгубив...Таа насмевка повеќе не бесше наменета за мене...тој човек веќе не ми припаѓаше...неможев да се помирам...ја сакав...ја сакав таа особа за себе...знаев дека можам да ја сакам повеќе од се на светов...да и го поклонам и срцето и душата...А немоќна бев...Неможев...не ми дозволуваше....и се обидував....направив се.....залудно...се беше сменето...ја снема насмевката,убавите зборови,позитивната енергија...сега се беше...мрачно..негативно...сурово...тажно...бледо...грдо...
Изчезна оној човек кој јас го познавав..И тоа ме убиваше...Гледав човек кој не сакав да го гледам..кој не сакав да го познавам...Пробав...да го извлечам од грдиот сон во кој влезе како резултат на својата наивност...и не успеав....И повторно не успеав...
О Боже колку патев..колку плачев..колку се мачев себеси...се молев секој ден работите да тргнат на подобро...се губев...полека се губев себеси...Немаше сила која можеше да ме поврати...Залудно беше се....Не сакаше да ме слуша..не сакаше да верува во вистината...А знаев...знаев дека знае дека сум во право..знаеше дека нема да се откажам од него...знаеше дека сум подготвена на се..знаеше дека го сакам повеќе од себеси..и дека ако останам во неговиот свет ке пропаднам...Ме сакаше!....
Колку болеше...уште боли...Ме растргнува...ме уништува...
Немав повеќе сили...не остана ништо....му дадов се што имав...колку можев..колку умеев...и се откажав....Да..од некој кој ми беше се во животот,некој на кој му посветив се....себеси...
Ммммм...ме уништи целосно...
И можеби никогаш нема да си простам затоа што се откажав....во моментот кога успевав......
Не го знаев тоа..се до пред некој ден...кога после толку време се врати за да ми каже.....
*Те сакам најмногу мило!*......и се насмевна!!!!....
Да...да...онака најубаво..како што се смееше некогаш...само за мене!!!!!!..
....Да знаев тогаш немаше да биде вака...........
..Сега јас сум на ред мило.................
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom