Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Згрешив знам!Ѓубре сум знам!Меѓутоа ќе правам се за да можам некако да се искупам,иако ти сега за се нешто ќе ми се лутиш и ќе мислиш дека тоа што го кажувам не е така!Ќе продолжам да се борам за тебе зошто ќе биде празно без тебе!Откога влезе у мојов живот одеднаш имав воља за многу работи учев многу работи од тебе а најважно од се научив да сакам од срце!
Вредно е човек да се бори за тебе па макар и да не испадне како што очекувам но барем ќе знам дека сум направил се за да не те изгубам!

ТЕ САКАМ:back:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Гледам дека си онлајн. Зеленко е твоето име.
Умирам за да ти пишам барем збор, два, а гордоста не ми дава ни да помислам.
Претчувствувам дека нешто не е во ред со тебе. Имам чувство како да ти е тешко. Сакам да ти помогнам, а не знам како.
Верувај дека и покрај сите зборови, клетви, сепак не сакам да се почувствуваш така како што се почувствував јас.
Се надевам дека се ќе биде во ред....
 
С

Сатори

Гостин
Мислам дека не те сакам повеќе, но кога подобро ќе размислам мислам дека апсолутно никој не го сакам, можеби и никој не сум го сакала, иако мислав дека тебе те сакав...:uvo:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Мило денес ми треба само да те гушнам.Ајде дојди си порано..:wub:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Среди се малце, не е крај на светот. Тука сум за помош (доколку ти требам во твојата невозможна мисија) ... :devojkr:
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
..... зошто секогаш кога сум со друга те гледам само тебе?
дај остави ме на раат и излези од мојата глава затоа што знам дека никогаш нема да има нешто помеѓу нас повеќе иако знам дека некогаш ќе помислиш на мене и дека тогаш ќе ме нема покрај тебе бидејќи ќе бидам длабоко пропаднат во себе....
 
С

Сатори

Гостин
И што сега?
Да не сакаш да ти речам, браво, добро ти текна?:tapp: :drk:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:slap: :dance1: :slap:
Не знам што ти е, не си саглам овие 6-7 дена:pos:
Ма знаеш како да ме насмееш и развеселиш.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Што? Веќе не ти е гајле воопшто за мене? Веќе не ти е важно ништо поврзано со мене? ХА! Секоја чест што толку брзо забораваш.
Со секој збор ме пресекуваш, со секоја постапка уште повеќе потонуваш. И памет пак не ми иде- како се да ти простувам.
„ти си застапник на она: подобро да го имам какво такво, отколку воопшто да го немам” ми рекоа вчера... Па можеби е и така... И колку само бескорисно е тоа....

МЕ УБИВАВАШ АЛОООООО! кај ти е совеста ебате?
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ne mi se veruva deka zaradi tebe otidov so motor do mavrovo tocno na polnok,ali se isplati,ona sto bese tamo e nezaboravno.te sakammmmmm
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Мислам дека ке пукнам,Едвај чекав да ја отворам темава....
Не можеш да ме погледнеш во очи а? Епа нормално дека нема да можеш, и самиот си свесен колку ме повреди...
И послеееее толку време судбината ни ги вкрсти патиштата. Овој пат беше неизбежно да се поздравиме...
Колку ти шеташе погледот, ц ц ц... Каде исчезна оној сјај во твоите очи? Каде исчезна детето кое ми ги кажуваше сите нежни зборови???

После толку време повторно се бакнавме, си пруживме рака како стари пријатели, се погледнавме со тага во очите, се преправавме како ништо да не било меѓу нас,а во срамежливите погледи јасно ни се гледаше тремата,а тоа толку боли.....
После толку време нозете пак ми се отсекоа, сватив дека сеуште премногу ми значиш
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Знам дека најчесто се косат разумот и срцето но кај мене е кристално јасно!И двете се на иста бранова должина и знаат што сакаат!Те сакаат тебе!Сакаат да бидат со тебе!Сакаат да ги гледаат твоите очиња,да ја гледаат твојата насмевка,да го слушаат твоето гласче!

:back:ТЕ САКАМ!:back:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Кога ти го слушнав гласот, се чусвував во цремето кога се заљубував во тебе, збаеснав, лудував... те сакам најмногу, и утре како и да е , што и да направиме, или да не направиме сакам да си поминиме најубаво!
Те сакам...
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
немој да си дозволиш да ја направиш истата грешка што јас ја направив некогаш!
BTW преубаво си поминав вчера ммммммммм :)
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Love is in the air
Everywhere I look around
Love is in the air
Every sight and every sound

And I don't know if I'm being foolish
Don't know if I'm being wise
But it's something that I must believe in
And it's there when I look in your eyes

Love is in the air
In the whisper of the trees
Love is in the air
In the thunder of the sea

And I don't know if I'm just dreaming
Don't know if I feel sane
But it's something that I must believe in
And it's there when you call out my name

(Chorus)
Love is in the air
Love is in the air
Oh oh oh
Oh oh oh

Love is in the air
In the rising of the sun
Love is in the air
When the day is nearly done

And I don't know if you're an illusion
Don't know if I see it true
But you're something that I must believe in
And you're there when I reach out for you

Love is in the air
Every sight and every sound
And I don't know if I'm being foolish
Don't know if I'm being wise

But it's something that I must believe in
And it's there when I look in your eyes


Ја слушам песнава со солзи на очи....не знаеш зошто така....:cry:
иако знам дека и ова ќе заврши со тоа кратко зборче шо го користиш и да, пак ќе бидам јас тој шо е кретен и идиот....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom