Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Незнам до кај ке оди ова вака... но засега добро е зошто знам дека ништо не е сменато... преубава вечер беше сепак:pipi:Аххх кога ќе се сетам на тие моменти целава се наежувам...

Т.С.
 
R

reactive89

Гостин
ТЕ САКАМ, ТЕ САКАМ, ТЕ САКАМ, ТЕ САКАМ... најмногу на свет... и фала ти на разбирањето... знаев оти ќе решиме се... ТЕ САКАМ мече мое!:back::back::back:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Уше еден факт ми докажа дека е невозможно да сме заедно..Maybe someday...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Секој напредок светот го прави за жената да ужива и да си слави.


 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Доволно беа 7 месеци со тебе, понатака продолжувам сам..

Конечно си ги расчистив сметките со тебе
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Бебе ги поминувам и поминав сеа за сеа 7 прекрасни месеци... секој ден е се поубав и повеќе ТЕ САКАМ... ти си најдобрата личност на свет (за мене :) ) ДЕНЕСКА Е ДЕНОТ ти знаеш кој ТЕ САКАМ БЕБЕНЦЕ МОЕ НАЈУБАВО :):back::smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
доста беше зборување. настапувам во тишина.
повели води монолог ако сакаш.
јас немам сили повеќе.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Драга моја,

Жалам, али сепак неможам да ти ја удоволам желбата, барем не сега, и барем не вака.

Да беше сево ова пред некој си месец, два, можеби и ќе беше поинаку, и можеби ќе бевме заедно ама сега...

Не дека би ми било тешко да прифатам али нема да биде она вистинското. Ќе биде само задоволување на желби и нагони, што моментално и не ми е толку неопходно, а ако го направам тоа тогаш накрај ќе останеш повредена што стварно не би било фер.

А и сепак, ако веќе правам некој сериозен чекор на ова поле сега тешко дека би бил со тебе.

Жалам уште еднаш, и се надевам дека ќе најдеш некој... штознам, некој... што не е Јован.

Толку од мене, позз :back:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ТЕ САКАМ МНООГУ , штета шо ти мене не ... барем да ми даеше шанса да ти покажам колку те сакам :cry:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Te sakam,te ljubam,ma jas te obozavam!

Озбилно,освен овие три,се друго чуствувам дека би било превише :

Те сакам Кате!
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Ајде мил,да го добиеш и ти своето..
Ти ги љубам движењата..вистински,животни,шегобијни,детски.
И рацете ти ги бакнувам..како што ги бакнувам на светецот кој минува низ мојот живот.
Ти ги пијам очињата..со сета светлина и момчешка наивност..од изгревот до заоѓањето.
Те гушкам силно и топло..знаеш дека во прегратка твоја ја оставив искреноста.
Те бакнувам во чело..те сакам отсекогаш,засекогаш.
Уште пред одлучно да стапнеш во мојов живот.
Најголем пријателу на срцево мое..која и да беше силата што те задржа назад..нека е проклета!
Јас мирисам ирис..нежно се вовлекувам во крзното на кучето,ги држам рипкиве на стомак..и го слушам твојот глас..дури и на сон,бладам пријателе.
Но ја славам твојата одлука..колку болна и да ми била.
Времето болката нема да ја намали..може да ја остави да жуборка или да ја разгори. Во моментите кога сум гола пред себе..и кога ја молам среќата да ми те донесе на пат,е тогаш. Крици мил мој..не заборавај го изворот.
Ми недостигаш..со солзи во очи. Кога ќе пораснам голема колку тато ќе им кажувам на луѓето за војникот кој ме напушти.
Кога ќе имам многу години..но сепак една солза за тебе и твојата душа која многу,многу,многу ми недостига.
Дојди ми побрзо..
Идеш веќе нели?
Те молам пријателе..те молам.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Леее ја глеам цела страна испишана - Со те Сакам, те сакам, те сакам! :) Браво браво...Може сме сиромашен народ ама полн со љубов бееее!...нема лабаво..
Е сеа јас да ти кажам тебе нешо во врска со љубовта...
Не те сакам...не ни мислам на тебе...грда си ми...досадна си...намќор си да тибам....идам со тебе онака колку да се каже дека имам женска...!
И ова шо го пишувам сеа за тебе и што јас чувствувам...јас само јадам гомна уствари...уствари се што кажав протолкувај го обратно :)...само сакав да се разликувам од другите на темава затоа :):):)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
fucking monster, after all...
...i feel dead in the bones.
па, congratulations! ти успеа!
би требало да бидеш ебено горд!
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
дека те сакам најмногу на светов, и кога сум со тебе ми е најубаво :)
те сакам Бети ! :) :back:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
948
На крајот излага дека јас сум тој што погрешно ги перцепира работите.
Не, не сум тоа јас, сето тоа се случува со причина.
Не сум мало дете, па да се лажем за едно бомбонче.
Смешно ти е знам, испаднав смешен,
што да правам кога ме збуни.
Благодарам, сепак уште едно ново искуство.
Колку ми беше добро додека не ги покажував своите чуства, на крајот се да упропастам. Реков дека ќе чекам и чекав, но крајот се доближува и чуствувам сето тоа што е правено и зборувано до сега како да исчезнува,
осеќам дека сум отфрлен и не мгогу битен.
Што и да кажав сега, па дури и со овој пост, тебе нема ништо да ти бидно, дека сепак,
ти победи.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom