Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Кажи што се случи со нас,
одеднаш ми изгледаш како странец
зашто не ми е повеќе убаво
додека лежам во твоите прегратки
дали е сеедно што остана од нас?
Каде одиш, неможам повеќе ни да те видам
Верував дека се можеме да победиме.
И сега се е толку тивко
стоиме во дожд и јас немам што повеќе да дадам
најдобро е да си одиш, бидејќи е време да си признаеме
дека не е како што беше,
нема повеќе што да се каже,
кога толку многу врне, подобро е да се откажеме.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Voilà, c'est fini
On va pas s'dire au revoir comme sur le quai d'une gare
J'te dis seulement bonjours et fais gaffe à l'amour
Voilà, c'est fini
Aujourd'hui ou demain c'est l'moment ou jamais
Peut être après demain je te retrouverai
Mais c'est fini...hum, c'est fini


se ezam od stihovive koa gi citam, morav da gi ostavam nekade, da se oslobodam od niv... premnogu realni, premnogu isti za nasava situacija... nemozam da poveruvam...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сонц, и јас сакам тебе да те видам, ама стварно не знам кај ми е главата деновиве, ама ти ветувам, коа ова ќе заврши ќе надоместиме биг тајм. :back:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Разочаран од се’, во период на досада и летаргија, како гром од ведро небо, ме погоди ти. Влезе во мојот живот кога најмногу ми требаше искрена љубов и топла прегратка. Иако со мала разлика во години, како што имам речено досега многупати, вистинската љубов нема граници, а ни далечината од сто седумдесет и еден километар не е проблем за чувствата кои ги гаам кон тебе. Секое утро се будам со помислата дека сум еден ден поблиску до моментот кога пак ќе те гушнам, ќе излезиме на топло чајче некаде и ќе се смееме заедно. Ти си најсилниот сноп светлина од сонцето што ме грее наутро, и мистичната маглива месечина што ме испраќа навечер пред спиење. Никогаш не мислев дека ќе засакам некој толку брзо и искрено, како што те сакам тебе, со секој дел од моето битие.

Иако има многу препреки за нашата љубов, покрај далечината, нема да дозволам никој да те одземе од мене, сега, кога најмногу се врзав за тебе и конечно најдов некој што ме гледа таков каков што сум, без ефтини маски и лажна љубезност.

Те сакам С. :back:
 
R

reactive89

Гостин
На никој до сеа не му дозволив да прочепка низ мојата историја, но овој пат јас ќе ја отворам подобро неа, отколку тебе да те загубам!:smir:
Мислам оти тоа највеќе и најдобро ќе објасни се'!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Браво мачорче!
I'm very proud of you. :back:
Extremly pleased.
I have a reason to belive that all my words and endless analyses payed off.

Other than that, i am currently not open for a greater communication.
Pissed off, yes.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Првиот и единствен пост за тебе во оваа тема...
...You are still the reason my heart goes faster and slower in just one second...But I won't do what you want...Збогум, а ти одлучи што сакаш од животот и остави ме да продолжам понатаму...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Од црниот ѓаол немам бегано,ама сеуште бегам од тебе.Со неможноста за соочување со тебе, на преголем тест ми се ставени мојата храброст и издржливост.Инаку оддалеку добро изгледаш, не можев да се доближам поблиску за да проценам како ти оди во животот, затоа што можеше да ме видиш.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Денес, мe натераа да се сеќавам.
Ненамерно, всушност самата сум повеќе крива. Отворив врата која не сакав да ја отворам..
И те видов. Како да е вчера. Се тресеш под купишта ќебиња. Зборуваш нејасно а користиш големи зборови, како непоправливо оштетен хард диск. Сеуште се тресеш во моите раце.
А потоа го креваш погледот и во момент на луцидност ми викаш "Зошто си овде? Што бара девојка како тебе со некој како мене?"


Многумина ме прашале такво нешто за тебе, премногу дури.
...до ден денес немам одговор.


"Дали можев да му помогнам на моето момченце без очи, момченце од нежен восок?"
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Неможам да пронајдам зборови со кои би ја опишала оваа среќа. Ти си нај совршеното суштество на планетава во секој поглед. :pipi:

Ти благодарам, од се срце за прекрасните изненадувања.



Thank you for loving me
For being my eyes
When I couldnt see
For parting my lips
When I couldnt breathe
Thank you for loving me !

:back::back::back:
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Те добивав и те губев...Никогаш победата не беше доволно слатка, ни поразот доволно горчлив за лесно да би се откажала од наредната битка. А сега нема ништо потешко од солзите на патот за дома без ниеден воин од фалангата. Потопени бродови и разбиени коњаници. Бело знаме...

Прости ми што не знам толку да сакам...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
People live in endless quest for feeling wholesome...I just know that I feel so complete when I'm in your arms. There are no worries, no chaotic thoughts. Just that feeling of peaceful belonging, just the feeling of sailing...sailing into a sea of blissful love...

:wub::love1::love2:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Абе тетребу! Уште еднаш таков мубает и ќе одиш и ти и муабетот в'ку*ац. Бирај зборови, да му е*ам мајката! Сепак, за да бидам и понатаму редовен календар со потсетник - 5 ДЕНА!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom