Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Се` се случи побрзо отколку некој би очекувал. Имаше убави моменти мораш да признаеш, колку и да го правеше без срце се` ова. Да, ќе ме прочиташ и ќе превртуваш очи, ќе ми тупиш колку сум сентиментален, патетичен и очаен. Да, сум. За разлика од тебе, јас се трудев да направам добро за нас двајцата. Толку ли е тешко да се возврати љубов? Знам дека си недорасната и се то, но дали ти чекаш вистински момент за вистинска љубов со совршениот партнер, водејќи се според сите уондерленд фантазии од околината? Еј, нема таков. Фејс ит. Оставам работите да се случат како ќе одлучиш ти. Знај дека јас сум на располагање секогаш за тебе... на дугме.

 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Ако правиш нешто прави го за љубов, а не за заслуга! Ова не е војна, не делам ја ордени!

Крш си!
 
K

kat.<3

Гостин
Како чисто платно им се дава љубовта на луѓето; кога луѓето ќе ја извалкаат, мораат да ја перат со солзи и крв. Оти љубовта е или чиста или никаква. Или Златна љубов, нераздвојна од милоста и вистината, или никаква.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
When i come to think about it...te poznavam mnogu odamna.
No nemase sansa.

I'll pay you back for all the good energy one day, you'll see. :smir:
Takvo nesto ne mi podarile ni onie koi velea deka ke mi podarat.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Љубовта која јас ја живеам не е сон туку реалност кому секому му ја посакувам, ако по некој случајност е сон тогаш не будете ме.
Благодарам љубов моја.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
I don't fear insects or spiders.
At great heights, I jump off, smiling.Even in the face of death I wink. But... when I look into your eyes, I'm in fear of how much I love you honey.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Зошто се појавуваш секогаш кога ќе решам да се изрелаксирам од тебе и од се шо оди во пакет со тебе? Добро можеби и јас сум крива за тоа од сношти...ама кога би можела да ти кажам...би ти кажала или не доаѓај со нас или биди човек како шо треба да бидеш. Додуша знам дека нема да си таков, па затоа подобро не доаѓај со нас...
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Те сакам, те обожавам... И НЕ СУМ ЛОША.. ти ме тераш да бидам таква. Па остај ме една кавга да истерам до крај, зато толку проблеми имаме, не ги решаваме претходните, а се јауват нови...
Знам дека не можам да те сменам ама не биди толку тврдоглав :)
 
M

**MEMORY**

Гостин
Знаеш дека нема поубаво на свет од твоите бакнежи, гушки и допири? Не можам да им се изнаситам.
Ко воздух си ми. И да, секој ден те љубам се повеќе.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Разбирам се...ама ми е страв за само една работа.
Да не те нападне некој љубител на виршли додека стопирате,ќе те види таков никаков...:pipi:
Пази се од београѓанките. Да не те пазам јас.
И дојди си побрзо,блах,деновиве не минат брзо.
И нема креативни поздравувања и чао по телефон.Не ми замерувај што сум крута,тоа љубомората работи,мјау.:)

Ти се заарни под мојава кожа а а а? кретенчино една :back:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Сакам да те гушнам... Ми требаш во овие моменти кога се' ми е скурчено... Само ти знаеше да ме извлечеш и да ми дадеш сила да издржам уште малку.... Незнаеш колку сакам да ти се јавам или да ти пишам... Ама знам што ќе биде на крај и не сакам да те измачувам тебе, а ни јас не сакам да се измачувам пак... Сакам за празнициве со тебе да бидам... Само така ќе си поминам најубаво... Не сакам ништо друго... Ама џабе ми е желбата кога нема да се оствари... Зимово ќе биде најужасното зимо во мојот живот... Ама ќе помине...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Се надевам дека се ќе излезе добро и Новата Година ќе ја пречекам во прегратка со тебе :pipi:

You'll never know how much I love you:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom