Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Утре е посебен ден.
Honey, I probably told you these words, but I am going to keep saing them. I love you.
When I hold you close I can hear your heart beat fast, & thinking to myself.. I've found that "someone" at last.
TСБ.
:back:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Дете, приказни... што е следно на репертоарот :vozbud::nesvest:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
И кога си безчуствителен тоа го искажуваш културно и учтиво.
Затоа те сакам.Бидејќи можеш се ама баш се да ми кажеш в лице. Прво боли ама потоа сфаќам дека за добар дел од работие имаш право. Затоа не ти се лутам и затоа бескрајно те љубам.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
E sea go pretera...Ne znam vise so da msilam.Znam deka te sakam i deka me sakas, no mnogu raboti se smeneti pomegu nas.Zbuneta sum no ovoj pat ne sum jas kriva ti si kriv za ova so se desava sea da znaes.Preku glava mi e vise od se-sakam malce mir i gotovo.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
има луѓе кои незабележително влегуват во твојот живот..
не обрнуваш на ситните работи,не обрнуваш внимание колку ти ним им значиш,не знаеш каква улога имаат и ќе имаат низ твојот живот.
се додека еден ден не сватиш дека токму тие луѓе ти го градат твојот свет,те градат како личност,ти менуваат животни искуства,ти го прават животот и ти го даваат она чувство на топлина...

затоа секогаш кога ќе се посомневаш дали те сакам,дали си ми драга личност...знај дека без разлика на се одговорот е да.

фала што си дел од мојот свет.:back:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ова од денес немат да го заборам никогаш.
Ме изгуби засекогаш.
Мислам дека почнувам и да те мразам.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Бебе денес си поминав топ... после подолго време си поминав вака... многу сум среќен... а сеа ДОБРА НОЌ убаво да ми нанкаш и се глеаме сабајле ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ:smir::pipi::back:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Дај преземи иницијатива еднаш мајку му. Доста ми е да се вртам во круг...
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
За М1: Ај оплескај овај пат. Пак сме во контакт иако не требаше. Te сакам! Али ќути си. :wink::back:

За М2: Face it. You'd never stopped loving me. :baeh:

За А1: Не ме масирај. Очајна си.

За В1: Пак назад, а? Ако ако, ќе шириш нозе.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Згрешив, не еднаш, не два пати, многу повеќе од што можам на прсти да избројам. Се каам и жал ми е, не го заслужуваш тоа. Ќе направам се што можам за да се исправам да сменам многу нешта меѓу кои и самиот себе зашто го заслужуваш тоа, зашто не сум оној кој бев, оној кој го знаеше ни јас не знам зашто ни од која причина сум ваков. Сега само сакам да те гушнам и да не те пуштам, сакам пак да ја видам таа насмевка на твоето лице пак да ти кажам те сакам и да те бацам. Едноставно не можам да продолжам вака зашто знам дека те сакам повеќе од кого било.:smir:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Извини што толку те сакам, ама ми недостигаш страшно:cry::icon_roll:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Игри без граници, љубов само на страници.
Последнава смс-ка од такт ме извади...на страна тоа што не размислувам трезвено, особено не вечерва.
Јас уште се двоумам па размислувам...туф туф ко нееста на чешма...битно ти напишав и една утринска песничка, не дека го цениш тоа.
Утре тефлонски уште една тура слушање а наредна недела (се знае кој ден) идеме на секнд или трд бејз :drk:.

Ајде боже само еднаш дај ми сила сељак да бидам, да видам кафана синан да видам. До Д денот ќе мастурбирам со светла совест и дисторзирана крв.

Поздрави честитки на радио телевизија KISS Тетово, Ивица од село ротинце со песната "шта че ми живот кад она једе сутлијач" го поздравува веселото друштво во дискотека кобра во село јегуновце, и им посакува многу здарвје и сељачење во поатамошниот живот.

филип чао!
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
off..ednostavno nemozam da gi izberam tocnite zborovi no imam nekolku stihovi vo koi se pronaogam

Damn,
Ain't it crazy when you're love swept?
You'll do anything for the one you love
'Cause anytime that you needed me
I'd be there
It's like you were my favorite drug
The only problem is
That you was using me
In a different way that I was using you
But now that I know, it's not meant to be
You gotta go, I gotta win myself off of you

I just want you to know who I am :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom