Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Во врска со љубовта сакам да кажам дека...

...Јас сум горда на себеси што сакам без да очекувам нешто за возврат....
...Јас чувствувам дека има кој да ме заштити и би го подарила светот за само една капка негова среќа...
...Јас ги отворам и затворам очите со помислата на моите ангели и знам дека мојот сврт се врти под налетот на нивните крилја...
...Јас се радувам што Господ ме оставил пред Вашиот праг и што вие сте причина за сите мои насмевки...

Ви благодарам и ве сакам:back:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Многу ми недостасуваш и дека сакам да те видам што побрзо :( ТЕ САКАМ бебуле мое најубаво
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
фала ти за прекрасната вечер... иако беше ладно и дуваше ветер ти направи за да се чувствувам прекрасно... едноставно беше најубаво... те сакам... најмногу... :pipi:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Значи, поиздржлив човек од тебе мислам дека нема. Искрено ти се воодушевувам и чудам како ме трпиш ваква ко што сум и да ме правиш да се чувствувам толку прекрасно во исто време, и сакана, и посакувана, и почитувана..
Те обожавам!
:back:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кратка анализа

Ќе направам малку поинаков пристап за постот во оваа тема, настрана фактот дека ова само по себе е своевиден преседан, два дена по ред да пишувам тука.
Конечно можам со полно срце да ја посветам песнава некому, и тоа да го мислам, пропратно систематски ќе ја анализирам


I need an easy friend-премногу отворено
I do, With an ear to lend-цело време пее i do како на американските свадби каде што младоженците го кажуваат тоа, тоа тој неа цело време и го повторува, но за било што
I do, Think you fit this shoe-конотацијата со пепелашка и the shoe that fits etc...
I do, But you have a clue-јас те сакам но ти веќе тоа го чуствуваш, или го знаеш

I'll take advantage while
You hang me out to dry
But I can't see you every night free-твојата индиферентност ќе ја искористам, но се уште не си комплетно само моја
...I do

I'm standing in your line
I do, Hope you have the time
I do, Pick a number too
I do, Keep a date with you-во принцип вторава строфа е исповед на неговата посветеност кон неа, и колку е подготвен да ја негува и чека

I'll take advantage while
You hang me out to dry
But I can't see you every night free
...I do

I need an easy friend
I do, With an ear to lend
I do, Think you fit this shoe
I do, But you have a clue

I'll take advantage while
You hang me out to dry
But I can't see you every night,
no I can't see you every night...
free

I do...

I do...

I do...

I do... кога поетот сака да истакне некое многу силно чуство или слично го повторува повеќе пати

Еве ја

Чисто како перверзност на крај уште еден цитат од страшниот курт

At night, wishful goddess
At night, works the hardest
At night, disco goddess
At night, we'll go... gaaahh

Наредниве неколку дена ќе го јадам стапов за ова ама гајле ми е.
Ова не е ништо повеќе од навремено подготвување за земјотрес...никогаш не се знае дали ќе се случи, но ако се случи и ако не си логистички подготвен ќе го јадеш врло дубоко.

Уште не сум почнал да сонувам, ако почнам тек тогаш црна се чума зададе и зајди зајди ќе ечи од сите цркви и задгробни здруженија во Македонија.

Стварно сум лигав (шовинистички гледано), ама секогаш имам палома за да се забришам:helou:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
те сакам сонце! фала ти што ме правиш да се чувствувам комплетна, зашто кога не си покрај мене, не знам..се губам буквално, едноставно не сум целосна кога не сме заедно.

фала ти за вечерва, за гушките, прекрасно се чувствувам кога твоите раце е обвиткани околу мене и ме греат.

слатки сништа, те обожавам:back:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Оваа далечина стварно се повеќе не зближува, нели љубов моја?
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
колку сум глуп и туп што те гледав на поинаков начин,ти си била само обична глупача која не знае ништо во врска со љубов.се надевам дека и оние кои вртат грб на други,ќе има некои кои ќе му вртат грб на нив.мојата љубов се претвори во омраза.никогаш не сум мразел али сега осетив како е тоа:toe:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Кавги, расправии, глупави слики, непотребни зборови, викање, дерење, за на крај да заврши со..

Лута сум уште, не знам дали ќе ми помини за брзо време, оти кога и да ги видам, се потсеќам и се нервирам.
Ја мразам Америка зарди нив. Ја мразам!

Сепак, ги оставам огорченоста и гневот на страна, се осврнувам кон љубовта и со целото срце ти велам те сакам!
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Thanks for coming, even though you still don't know what the hell is happening, right? Or did you get from tonight? `Cuz if you didn't, there is always tomorrow (next Saturday, actually). :) Позз, and sweet dreams. :back:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Мрзоволно: Те знам и те сакам кога си гол и исплашен:pipi:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Уште една од многуте прекрасни вечери со тебе маче нека ни се честито 8 месеци(малце закаснето на кајгана:pos2:) и да ни се множат уште многу....исплонети со љубов.
Убаво нанај ТЕ САКА ТВОЕТО СОНЦЕ:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom