Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Лелеееееееееее,со убо си поминав денеска...конечно заедно на одмор...:pipi:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Put your picture in a frame its time i must go away,take back your singing in the rain,the mistakes make man a man.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Се се памти се се плаќа се се врти се се враќа
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Кажи ми дали ќе ти недостигам? Цели 11 дена нема да бидеме заедно, проклета да е таа Црна Гора, проклет да е и одморот, Проклет да бидам(Рече Лем*големата вода*).....Како и да е ќе ми недостигаш проклето многу, и уште не сум тргнал но веќе сакам да се вратам да те изгушкам како никогаш до сега. Да се напиеме спрајт, изедеме една милка:).....уф готов сум, куферот е спакуван, несакам да дојде 4 саатот и да се качам во автобусот.
И на крај најубаво да си поминеш во Охрид, ќе мислам на тебе а се надевам и ти на мене....ТЕ САКАМ ХАНИ што друго треба да ти кажам:back:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Die, die, die my darling
Don't utter a single word
Die, die, die my darling
Just shut your pretty eyes
I'll be seeing you again
Yeah, I'll be seeing you, in hell

So don't cry to me oh baby
Your future's in an oblong box
Don't cry to me oh baby
You should have seen it a-coming on
Don't cry to me oh baby
I don't know it was in your card
Don't cry to me oh baby
Dead-end soul for a dead-end girl
Don't cry to me oh baby
And now your life drains on the floor
Don't cry to me oh baby
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Aj bas da vidam dali mozes da bides takov idiot i da bides so druga. Proklet da si veke, kako da te zaboravam, koga znam deka sme na stand by koj neznam kako ke zavrsi. Kako da gi zanemaram tie 50% deka ke bideme zaedno. Vredi li da te cekam?
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
And when the time comes u'll take your way,i'll take mine, and no matter that i'll still love you..
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
За тебе...

Затвори ги очите да не ги чувствуваш.
Тие не мора да те гледаат како плачеш.
Не можам да ти ветам дека ќе те излечам,
Но ако сакаш, ќе пробам.
За да ја пејам оваа летна серенада
Минатото е готово
Предадени сме
Вистина е.
Некој рече дека вистината ќе излезе
Јас верувам без никаков сомнеж
Во тебе.

Ако беше таму кога сонував
И ми го даде тоа што ми требаше
Јас се надевам дека ќе ја најдеш својата слобода
За вечност.

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ми го исполнуваш секој ден.:mumujadens:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
лесно е да љубиш тешко е да го кажеш тоа од Алфред де Мисе мислам беше вчера баш се најдов таква ситуација
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Tesko mi e. Sto da pravam? Kako da te zaboravam? Uffff. Budalo, ke pomine vreme ke svatis sto gubis, ke zalis za tvojot odnos. Kolku samo sakam da te zaboravam, da zaboravam deka postois, da pominam, da ne te poglednam, da ne se zamaram koga sum izlezena barajki te kaj si, so kogo stois, da ne si so druga. Kolku samo sakam da pomine vreme, da te zaboravam, a ti da se vratis, da me molis i da ti vratam za se sto mi napravi (iako toa ne e tolku seriozno kako sto jas go preuvelicuvam). Leleeeeeeeeeeeeeee kako da go izdrzam ova? Iako so sekoja naredna tvoja postapka se poveke i poveke mi dokazuvas deka ne vredis, deka ne si zasluzen za moite nervozi, za moite stradanja i bolki. Kako da go svatam toa? Zosto ne gi slusam drugite koga mi vikaat deka ima i podobri. Deka devojka kako mene zasluzuva mnogu podobra prilika? Kako da gi poslusam koga srceto e posilno od razumot? Se mrazam sebesi sto te sakam. Kako da te zamrazam i tebe?
 
С

Сатори

Гостин
Не им требаше на некои луѓе да те спомнуваат...
Не ни требаше ти да прашаш за мене...
Не требаше...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Кој ќе те чеееекаааа ? Ти си уживаш на одмор, а јас тука скапуваааам ... Ништо слаткиш, ќе си најдам друга занимација ... До следно видување - ова е се што имам да кажам овие 7-10 дена на темава ... :r:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom