Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Сатори

Гостин
Не те сакам...не сакам да те видам...не сакам да се искушувам повеќе...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
чудни работи се дешаваат љубави
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Фала шо ми го разубави викендов.... сакав да потрае ама шо да праам , обврски глупави....
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
te sakam i pazi vecer kako vozis.se gledame na polnok srce:bilokojzbor:love
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Среќна 8месечнина мило со мало закаснување...:back:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
For my first love ***

никогаш не помислив дека ќе дојде ден кога ќе кажам дека сум подготвена да те видам со друга...не знаеш колку само ми е мило за тоа...многу пати се прашував дали ова што ми се случува е вистинска љубов...и сеуште го немам одговорот но ме радува тоа што исчезна стравот за повторно страдање...ме радува тоа што почнав да се помирувам...и знаеш што? чувствувам големо олеснување...навистина...мислев дека времето нема да ми помогне но времето заедно со околностите навистина помага...не знам што уште да ти кажам...можеби еве дека признавам оти бев многу упорна во врска со тебе, бев убедена дека сме еден за друг (а без да пробаме :)) но што можам да направам, такви се годините...почнав многу да се заљубувам во тебе и едноставно немаше начин да запре сето тоа :)
и покрај тоа што ништо не бидна меѓу нас не ми е мака што се понижував пред тебе...никогаш не те молев но самите мои постапки без понижувачки...ццц...човек додека не се заљуби никогаш не може да каже:јас никогаш не би го направила тоа...кога ќе се заљубиш се, апсолутно се ти се менува..секој нареден ден е поинаков...понекогаш несвесно правев некои нешта т.е. го следев срцето...но не секогаш е добро да се следи срцето...а во мојот случај најмалку што требаше да правам е тоа-да го следам срцето :tapp: наместо да си го слушев разумот кога ми велеше:немој така, уште погорделив ќе стане....
ма не е важно веќе...памет за другпат :)
и уште нешто да ти кажам...многу работи се променија...многу работи тек ќе се променат но како што велат: таму каде што имало оган останува жар...т.е. никогаш нема да те погледнам рамнодушно...знај дека секогаш ќе имаш посебно место во моето срце како личност за која првпат пуштив љубовна солза, личност која ме доведе до лудило...личност на која и понудив се (без исклучок)...едноставно личност за која почувствував нешто ново, нешто поинакво, нешто посебно...нешто што никогаш нема да исчезне целосно...:pipi:


ПС:можеби никогаш нема да дознаеш дека една од многуте лудости што ги направив е тоа што го ризикував животот поради тебе...а тоа не се заборава лесно...и боли многу кога гледаш дека се што правиш е залудно, кога оној што треба да свати, кога оној што треба да го цени тоа-не сака ни да помисли на тебе и за него ти воопшто не постоиш.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
абе како не сваќаш кога човек се предава на некого
дека секое зборче значи
и дека секој потег е проследен
ете ја се разликувам од сите нив и пак
кога ќе најдам нешто во себе можеш со еден збор да го воздигнеш или убиеш
и неа ја сакам на толку различен начин од тебе
мислев дека само таа ќе биде единствена
ама ете ти си тој
мисе појави и којзнае шо ми направи
и пак не сваќаш.........................................
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
никогаш не помислив дека ќе дојде ден кога ќе кажам дека сум подготвена да те видам со друга...не знаеш колку само ми е мило за тоа...многу пати се прашував дали ова што ми се случува е вистинска љубов...и сеуште го немам одговорот но ме радува тоа што исчезна стравот за повторно страдање...ме радува тоа што почнав да се помирувам...и знаеш што? чувствувам големо олеснување...навистина...мислев дека времето нема да ми помогне но времето заедно со околностите навистина помага...не знам што уште да ти кажам...можеби еве дека признавам оти бев многу упорна во врска со тебе, бев убедена дека сме еден за друг (а без да пробаме :)) но што можам да направам, такви се годините...почнав многу да се заљубувам во тебе и едноставно немаше начин да запре сето тоа :)
и покрај тоа што ништо не бидна меѓу нас не ми е мака што се понижував пред тебе...никогаш не те молев но самите мои постапки без понижувачки...ццц...човек додека не се заљуби никогаш не може да каже:јас никогаш не би го направила тоа...кога ќе се заљубиш се, апсолутно се ти се менува..секој нареден ден е поинаков...понекогаш несвесно правев некои нешта т.е. го следев срцето...но не секогаш е добро да се следи срцето...а во мојот случај најмалку што требаше да правам е тоа-да го следам срцето :tapp: наместо да си го слушев разумот кога ми велеше:немој така, уште погорделив ќе стане....
ма не е важно веќе...памет за другпат :)
само едно да знаеш:со која и да бидеш знај дека нема да биде подобра од мене, нема да ти пружи толку љубов колку што јас чував во моето срце во текот на овие цели 2 години а може и повеќе...самиот ТИ рече дека овде во Струмица ретко се наоѓаат озбилни девојки со кои можеш салам муабет да направиш...а не па за врска...ок, точно-има и такви но знам дека нема да најдеш а знаеш зошто?-затоа што таквите девојки нема да трчат по тебе...или барем веднаш ќе се откажат кога ќе сватат каков беден карактер имаш кога се работи за ЉУБОВ...внимавај добро, не зборам за one night stand, не зборам за мување, ниту пак зборам за врска која трае најмногу месец дена во која нема чувства...зборам за љубов...а за да може да се реализира таа љубов потребно е почит, разбирање, заемна доверба, стрпливост...и многу други работи кои ти не знаеш да ги дадеш...се мислам дека ти всушност се плашиш од сето тоа но ок...те разбирам...млад си...и јас сум млада но сепак копнеам по тоа...јбг..различни сме :) знам дека еден ден ќе се појави вистинската личност со која заедно (а не сама, како што се случи со тебе) ќе чекорам по патеките на љубовта....

и уште нешто да ти кажам...многу работи се променија...многу работи тек ќе се променат но како што велат: таму каде што имало оган останува жар...т.е. никогаш нема да те погледнам рамнодушно...знај дека секогаш ќе имаш посебно место во моето срце како личност за која првпат пуштив љубовна солза, личност која ме доведе до лудило...личност на која и понудив се (без исклучок)...едноставно личност за која почувствував нешто ново, нешто поинакво, нешто посебно...нешто што никогаш нема да исчезне целосно...:pipi:


ПС:можеби никогаш нема да дознаеш дека една од многуте лудости што ги направив е тоа што го ризикував животот поради тебе...а тоа не се заборава лесно...и боли многу кога гледаш дека се што правиш е залудно, кога оној што треба да свати, кога оној што треба да го цени тоа-не сака ни да помисли на тебе и за него ти воопшто не постоиш.
Kolku samo nemozam da citam vakvi raboti, tazni, propadnati ljubovi. Mozebi zatoa sto ranata seuste e sveza, ne ni pocnala da zazdravuva, a ova mu doagja kako da ja posipuvam so nesto sto pravi povtorno da zaprzi i zaboli. Pa, ne pominaa ni nekolku dena? Sto sakam jas se da zaboravam za pomalku od 100 casa? Lele be,koga ke se oporavam,koga ke bidam pak istata, koga ke zastanam pak cvrsto na noze, so krenata glava, koga veke ednas nema da se zamaram ni so tebe, ni so nisto?Kooogaaaaaaaa?:nenene: Preku glava mi e od se
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
sakam da ti kazam deka...
TE SAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM
ljubavi moja stvarno mn te sakam, nemam zborovi so koj da ti opisam i fala ti mnogu za celata vozvratena ljubov i za site razbiranja, i fala ti oti nikogas se nemame raspravano, fala oti znaes da go zboruvas mojot jazik, fala za strasta, za spomenite za dozivuvanjata, za sfakanjata, fala ti za se...
te sakam, ti si mojata polovina, polovinata koja ja izgubiv i povtorno ja najdov vo tebe i ti duri i mi gi izlekuva starite rani.
ne sakam da te napustam no moram. ah koga bi mozela da te zemam so mene i da te vlecam kaj ke odam jas...
i da znaes deka stvarno te sakam:vozbud:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Love is a mistake that you need to pay,love is a piece of your live that u need to handle,i love you still but i hate my self deeply i want to apologize for everything that i did...
 

PLACEBO

it's all in your mind
Член од
23 април 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Zborovite se prozori, ili zidovi,
tie ne osuduvaat ili osloboduvaat.
Ako ti se cini deka te potcenuvam,
ako ti izgleda kako da ne mi e bitno,
probaj da gi slusnes niz moite zborovi,
cuvstvata koi gi delime.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Каде исчезна љубовта, љубов моја... која сакаше летово да си поминеме незаборавно убаво, оти ни е последно лето... да бидеме сами неколку недели... да бидеме среќни и уживаме во животот додека можеме во овие најубави години... :(
 
С

Сатори

Гостин
But it hurts when I think
When I let it sink in
It's all over me
I'm lying here in the dark
I'm watching you sleep, it hurts a lot
& all I know is
You've got to give me everything
Nothing less cause
You know I give you all of me

I give you everything that I am
I'm handin' over everything that I've got
Cause I wanna have a really true love
Don't ever wanna have to go & give you up
Stay up till Four In The Morning & the tears are pouring
& I want to make it worth the fight
What have we been doing for all this time?
Baby if we're gonna do it, come on do it right

All I wanted was to know I'm safe
Don't want to lose the love I've found
Remember when you said that you would change
Don't let me down
It's not fair how you are
I can't be complete, can you give me more?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Сфатив дека љубовта не е толку возвишена како што јас мислев,дека е потребно да се мачиш за да го добиеш тоа што го сакаш,без разлика на што.Но сепак љубовта на секој му е потребна,но ако ја немаш не треба да се фрлаш,да се убиваш и да си ја маваш главата во ѕид,сепак ако не те сакала личноста што си ја сакал ќе ја преболиш и ќе си најдеш некоја друга,али тоа дали ќе биде како претходната тоа незнам тоа вие треба да си го оцените.Имаш семејство,другари,работа,љубов,приватен живот ако една од овие работи пропадне се префрлаш на другата половина,се дур не најдеш излез од ситуацијата што си бил.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
загубен сум!
се прашувам зошто ми недостигаш толко многу кога немав ни време да се заљубам во тебе! Не си свесна дека помалку време поминавме заедно отколку што мислам на тебе кога сум сам! Дали стварно бев црна овца што верував во нас? Мислев дека имам барем мала шанса кај тебе благодарение на која ќе направив се за да се реализираат нашите сонови! Дали некогаш помисли на тоа, дека се што барам од тебе е да ти докажам дека ми значиш нешто?:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom