Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
Nikogas nema da gi zaboravam zborovite od vcera..tie zborovi koi mi ja raskinuvaa dusata od vnatre slusajki gi,tie zborovi koi predizvika solzi koi nemozev da gi sopram cela vecer.Mozam da ti prostam zasto ne sum Bog da ima sudam na drugite ama da gi zaboravam-toa nema.Kako samo mozese...kade ti bea cuvstvata?Zarem zaboravi na site 4 god sto gi pominavme zaednoSo tebe bev i vo dobro i vo loso,zaedno se smeevme i taguvavme,zaedno gi napravivme prvite cekori vo svetot na vozrasnite.Ne znam veke sto da mislam?Ne znam dali da ostanam pokraj tebe ili da zapocnam nov zivot daleku od tebe...Sekogas bev jas taa sto ti popustase..ovoj pat nema.Ovoj pat ke molcam se dodeka ti ne pocnes da zboris..dodeka ne mi izvinis kako sto treba.Ke svatis sto gubis.Ke vidis..deka bez mene si nisto..a so mene si se.Ke svatis deka niedna ne te sakala kako jas.A znaes sto e najironicno?Toa sto znam deka i pokraj se si ludo vljuben vo mene.Me sakas kako prviot den.Da ne bese taka nemase da cekas da zaspijam,pa da me pokries i da me baknes nezno vo celo sepotejki Te sakam mila..samo sto jas ne spiev(se prepravav)...Ke te stignat moite solzi.mojata taga..ke me molis na kolena da ti oprostam i da bide se kako porano,duri i podobro.Ama ovoj pat nema da pomines ni najmalku lesno..ne znaes sto te ocekuva.Da te vregam,da te omalovazuvam kako ti mene nema-zasto jas ne sum kako tebe i zasto jas sum DAMA.Ke napravam nesto sto ke ti ja odrzi lekcijata za cel zivot,ke naucis da gi pocituvas zenite...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
I can't wait to fall in love with you, you can't wait to fall in love with me...:pipi: :back:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
you are the strength that keeps me walking
you are the hope that keeps me trusting
you are the life to my soul
you are my purpose
you're everything
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
сакам да те видам!и само сакам да те гледам, не мора да те допирам, не мора да ти зборувам, не мора да знаеш дека те гледам, сакам само да проструиш низ мене како ветер, зошто тоа ми треба...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Будалче едно.:bb:
Мис ју.:pipi:
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ti ja podariv seta ljubov na svetot
-no go pogresiv covekot-
ti neznaese za ljubov..
Ti ja podariv svetlinata za zivotot
-no zaludno-
ti gledase vo mrakot
Te SAKAV so celiot zar vo srceto
-no zgresiv-
tebe zarot ne moze da te stopi..
Go ostaviv svojot zivot i ziveev za tebe
-no zaludno-
ti ni najmalu go zasluzi toa..
Te osipuvav so neznosti
-pogresiv-
tvoite bea studeni i lazni..
Ti go podariv srceto
-zgresiv-
ti go skrsi na dve polovini i nikogas povtorno ne go sostavi..
Te sakav sakav kako ti mene sega,te molev kako ti mene sega no dodeka ne naprvis tolku porgesni raboti kako jas za tebe ke svatis deke veke se e zaludno.. jas za tebe kopnez... ti za mene minato...
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
И боље да се невидимо никад не живимо у истом времену ја имам прошлост ти имаш будучност.... и сватили смо у усти час да све ово могло да проџе и без нас :nesum::cry::cry::cry:

Боље да никада и ништа није било... да сам пречутао све што је срце крило.. зато се неврачак тишину ми неквари... пусти ме да будем краљ краљ изгубљени ствари...... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
вчера ми беше прекрасно, знам дека не си редовна на форумов и не сум сигурен дека ке го прочиташ постов но би сакал да се видиме пак и да си поминеме уште поубаво. **** ти си ми најубавата работа што ми се случила последниве 2/3 месеци :back:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Колку ми фалиш не си свесна:(....колку само сакам да те гушнам и бацнам....како правиш толку да ми фалиш ?
Едвај чекам да се видиме....
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
се надевам нема да бидам твое разочарување, нема да ти ги изменам твоите планови и немој да мислиш дека тоа ке го направам затоа што те мразам или сакам да страдаш, напротив ти пожелувам се убаво во животот, да доживееш уште посреќни и поубави моменти... те љубам, длабоко во себе... знаеш нели? тешко се брише тоа...
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
На велигден сум се заљубилллллллллл :(

Teшко ми е без тебеееееееееееее :cry:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
абе мислиш ти да ми кажеш или не...ц ц ц мразам да чекам!
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Nemozaaaaaam veke.Ne postojat zborovi so koi bi ja opisala ovaa bolka.Podobro nekoj da me secese so noz,pomalku ke pocuvstvuvav.Kaj si.Te nema veke dva dena.Vcera barem mi titna,a vecerva te nema ni toa da go napravis?Pominaa samo dva dena otkoga go napravivme posledniot muabet,a jas veke pocnav da se raspagjam.Ne sakam da dozvolam da me vidis vakva.Ne licam na sebe.Veke nisto ne mi e vazno.Se zapostaviv sebei.Ziveam samo za da go slusnam telefonot kako zvoni i trcam kako luda?Mislam deka si ti.No,do sega toa ne se sluci.A kojznae i dali?Pa i treba da cekam,neli?
Nemozam da go podnesam ova izmacuvanje.Sekoja pominata minuta mi e kako vecnost,go brojam sekoj cas cekajki te.A kako pominauva vremeto imam se pomalku nadez.Cuvstvuvam deka se oddalecuvas od mene.
Zar mora sekoj pat vaka da bide.Mora li sekoj pominat moment na sreka da go plakam so desetpati poveke nesreka i taga.Ako e toa taka ne mi treba nisto.Mora li Gospod da bide tolku surov kon mene i da me oddeluva od onie koi gi sakam i koi mi znacat?Ponekogas se zaprasuvam zosto?Na kogo tolku mu pogresiv za ova da mi se slucuva?Naprotiv,sekojpat bev taa koja se zrtvuvase za drugite,koja site so se tebe i bea pred se.Zar vaka da mi se vrati?
Ako i ovoj pat se taka zavrsi,veke nema da imam verba vo nisto_Od se se razocarav.Ne ni ocekuvav deka zivotot e pateka so rozi,no ne ni veruvav deka moze da bide volku grub i crn.Zosto da prodolzam posle ova ponatamu?Koja ke mi bide slednata cel vo zivotot?Zar vredi da se prodolzi koga se nema verba,koga nekoj se ti unistil i ubil,koga srveto ti cuka samo zaradi toa sto seuste si ziv,iako odvnatre odamna mrtov.Sekogas li ljubovta volku boli?
Zosto sudbinata ni zadava volku cvrsti udari na takvite kako mene,na najkrevkite,najranlivite?Dali e toa za da ne napravi posilni?Velat sekoj nareden poraz te pravi posilen.Mene ovoj udar kompletno me unisti.Potkleknav.Nemozam veke.Premnogu sum slaba za da mozam ova da go prebrodam.Ne mislev deka ke mi bide volku tesko.Sakam da isceznam,da se izgubam,da se napijam nesto i da zaspijam.Da ne go dozivuvam ova sto me unistuva.Da se razbudam vo momentot koga ke resis pak da bideme zaedno.Iako ovaa neizvenost me ubiva,sepak imam nekoja verba.Posle pette meseci valjda i tebe ti znacam nesto pa da sakas da prodolzime.Mi se placeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,nemozam,se unistuvam sebesi,te cekam.Ti znaes deka ke bidam tuka za tebe i ke te cekam zatoa sto te sakam poveke od zivotot.Kolku samo lesno vleze vo moeto srce,a tesko ke bide da te isteram od nego.Zosto e toa taka?Zosto sekogas se slucuva tokmu sprotivnoto od ona sto go sakam.
Zooooosstoooooooooooooooooooooooo?Moze da pisuvam uste mnogu,da postavam bezbroj prasanja,zaludno,nema koj da mi gi odgovori.Vsusnost ima edna licnost koja moze toa da go napravi,no nema,zatoa sto ova nema nikogas da stigne do tebe.
Pobrzaj so promenata,me znaes kakva sum,znaes deka ova mnogu me povreduva i znaes deka tesko go pominuvam.Tagata i bolkata,gnevot kon samata sebe se prisutnivo sekoj del od moeto telo,vo sekoja kletka,sekoj nerv,sekoja kapka krv.Se unistuvam sebesi,sama propagjam,iako uste ne e nisto sigurno.Pobrzaj,izvleci me od dnoto,tuka e temno,ne sakam da ostanam ni minuta poveke.Ajde srce zasluziv.Veruvaj mi deka ke se promenam.Nemozam veke da gi izdrzam solzive.Tolku se teski,tolku me bolat,a tie prokleti,ne prestanuvaat.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Неколку стихови хани само за тебе:hot:уствари цела песна па што кој ми може
Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more
Don't tell me it's not worth tryin' for
You can't tell me it's not worth dyin' for
You know it's true
Everything I do - I do it for you
Look into your heart - you will find
There's nothin' there to hide
Take me as I am - take my life
I would give it all - I would sacrifice
Don't tell me it's not worth fightin' for
I can't help it - there's nothin' I want more
You know it's true
Everything I do - I do it for you
There's no love - like your love
And no other - could give more love
There's nowhere - unless you're there
All the time - all the way
Oh - you can't tell me it's not worth tryin' for
I can't help it - there's nothin' I want more
I would fight for you - I'd lie for you
Walk the wire for you - yeah I'd die for you
You know it's true
Everything I do - I do it for you
:hot:


 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Zosto tolku boli? Zosto non-stop mi se place? Zosto mora vaka?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom