Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
АХа...... значи БЦ беше тој што ги менеше судиите, обвинителите......... супер..........
Јас колку што се сеќавам во ниеден мој пост не спомнав ништо за судии и обвинители, цитирај ме каде сум го напишал тоа те молам.
Зборев за АБОЛИЦИЈАТА што Б.Ц му ја даде на З.З!

па приватно е как ке се договорат за кириита тка ке се плаке ама как шо гледам баш и не ги коче таа поскапа кирии как шо викаш оти скоро едно 98% се шо е отворено у глобало работе и ти друже как него ти ги читам сите постови само лошо говораш за градо...ак не ти чине толко земи преселисе
Од сите дуќани што се во Глобал половината и повеќе си имаат газди, односно сите оние луѓе што имаа претходно свој сопствен дуќан во стариот пазарот сега имаат дуќан во Глобал. Така да не збори за ќирија, затоа што ќирија не плаќаат повеќе од 50% од продавачите бидејќи дуќаните се нивна сопственост. И направи споредба дали вреди да се даде на некој дуќан од 50 квадрати во нов трговски центар како замена за дуќан од 20 квадрати во стар градски пазар кои беа пред распаѓање?

Слатки соништа!
 
T

tanja5

Гостин
Ova leto ke ja posetam Strumica, pa da vidam kako izleda ovoj grad. Posleden pat bev pred 8 godini , pa sega sigurno e mnogu promeneto.:smir:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39

И не си правете филмови, никаде го нема сонцето од Вергина.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
одлична работа за струмичани,
имам роднини во струмица т.е во радичево, и секое лето кога ќе ги посетам одевме малку во струмица на прошетка и на кафе,многу работи се сменија овие неколку год и овој проект му го решава проблемот на сообрајќаот во центарот на градот,+нема во струмица плоштад туку тоа е едно мало местенце каде што е споменикот на Г.Д, понатака е паркот, струмица го заслужува проектот:salut:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Барам референдум за плоштадот во Струмица.
Толку гладни има, толку боси, многу населени места немаат основни инфраструктурни објекти.
Исто и трговскиот центар да се продаде и да им се дадат средствата на сиромашните. :)
И ја барам референдум сите нови згради и објекти во светот да се продадат и да се дадат парите на сиромасите.:pos2: Бог да чува.
Во Струмица долго време се собираа пари за градот да има структура како модерен град кој ќе реши многу проблеми. И граѓаните уште пред изборите беа запознаени со овој проект и гласаа за проектот т.е за градоначалникот кој собра пари за да се направи тој проект.

Бај д веј во Струмица се живее убаво, таму кој сака да работи има работа, гладни се оние што се мрзливи, не е како во останатите градови.

Разликата во проектот во Скопје и Струмица е што во Скопје ќе се истрошат повеќе 80 милиони евра за споменици и фонтани, а во Струмица ќе се има полза од овој проект и кога ќе ги споредиш Струмица пак ќе биде боље, ете тоа е тоа :)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123

И не си правете филмови, никаде го нема сонцето од Вергина.
Се разбира дека го има македонското сонце, и тоа на 7-8 места. Малку е украсено со додатни елементи за да не биде многу забележливо. Само паузирај на 2:29 и гледај во тој кругот пред споменикот на Гоце Делчев.
Антиквизаториии, антиквизаториии...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас колку што се сеќавам во ниеден мој пост не спомнав ништо за судии и обвинители, цитирај ме каде сум го напишал тоа те молам.
Зборев за АБОЛИЦИЈАТА што Б.Ц му ја даде на З.З!
Аболицијата му ја даде кога виде дека се менуваат сите тие луѓе кои го водеа процесот од страна на Грујо, и се знаеше каде ке води тоа.......
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
абе друже и да украл сепак го направи глобал како што кажа и се од тој глобал лугето вадат за леб ...
Типичен Македонец,браво :aplauz: Битно ми е ја да имам корка леб, а другиот нека краде колку му душа сака... ќе ти дадам зеленко за ова,али у некоја друга прилика :pusk:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Типичен Македонец,браво :aplauz: Битно ми е ја да имам корка леб, а другиот нека краде колку му душа сака... ќе ти дадам зеленко за ова,али у некоја друга прилика :pusk:

па нели е така
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Типичен Македонец,браво :aplauz: Битно ми е ја да имам корка леб, а другиот нека краде колку му душа сака... ќе ти дадам зеленко за ова,али у некоја друга прилика :pusk:
Тој гледа политички и ти гледаш политички!! И во времето на Љубчо кога се градеше, кога ќе го обвинеа за крадење Вие го правдевте со тоа.
А за проектот, секако дека го подржувам само ветувањето дека за една година ќе биде готов незнам колку ќе биде исполенто.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
И не е 4 милиони, него 3.5 :)
И почна да се копа низ градот.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
од денеска официјално почна плоштадо да се праа ризте немаше протести как шо викаше оти ке има тка да дужаш пиво =)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
од денеска официјално почна плоштадо да се праа ризте немаше протести как шо викаше оти ке има тка да дужаш пиво =)

Jас не кажах оти ка ке почнат ке има протести, има најави за протести додека се прават..... Пивото го имаш викендо, ке се договораме не е проблем...... Само ка ке протестират позицијата, ти ке ме часташ друг викенд :)))

Бај да веј... ме аресе паролата ВЕ МОЛИМЕ ЗА РАЗБИРАЊЕ - ОПШТИНАТА ГО ПРАВИ ТОА ЗА ВАС...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom