Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Токму тоа... топ вест од еден медиум (лол)
 
Член од
16 август 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Се регистрирав на форумов само од една причина, во саботата (13.08.2011) бевме со другарите на една викендичка оддалечена неколку километри од Зелениково. Околу 23ч. со еден другар видовме светла точка на небото која се движеше со мала брзина, најпрвин мислев дека е метеор, но поради брзината на движење и подолгото останување на небото со светлина од ист интензитет помисливме дека можеби е авион, но отпадна и таа теорија поради тоа што светлата на авионите обично светкаат. Имаше кратка сугестија дека можеби е сателитот на Google Earth меѓутоа беше премногу ниско за да биде сателит. Како и да е, продолживме да разговараме, и кога после 10тина секунди пак погледнав на небото точката ја немаше. Му покажав на другарот, и двајцата бевме зачудени, но кога тој продолжи да ми објаснува, негледајќи во небото, светлата точка се појави повторно... направи толку брзо движење со траекторија слична на од y=2sin2x и ја снема од небото.

Последните неколку дена барав да не има некој објавено за ваква случка но не најдов ништо па решив да напишам тука ... ако има уште некој што видел ... нека напише :)
 
T

Tetro

Гостин
направи толку брзо движење со траекторија слична на од y=2sin2x и ја снема од небото.
Баш вака ме интересира твоето мислење, гледам дека си упатен до некаде...

Која е разликата помеѓу твоето y=2sin2x со:
1. y=sinx?
2. или y=2sinx?
3. или y=sin2x?
4. или y=2cos2x?

- Ако се работи за движење на точка во простор.
 
Член од
13 август 2011
Мислења
82
Поени од реакции
7
Јас мислам дека сепак постојат
бидејки над Лондон пред некое време се гледаа како летаат (изглеа тоа беше )
и лугјето се чудеа што е
--- надополнето: Aug 16, 2011 1:03 PM ---
Јас мислам дека сепак постојат
бидејки над Лондон пред некое време се гледаа како летаат (изглеа тоа беше )
и лугјето се чудеа што е
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Да не виде некој неделата вечерта како падна нешто големо светлечко,го осветли и небото малце.Одма после тоа прелета авион,но некако мн. брзо леташе за да биде патнички...
 
Член од
16 август 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Баш вака ме интересира твоето мислење, гледам дека си упатен до некаде...

Која е разликата помеѓу твоето y=2sin2x со:
1. y=sinx?
2. или y=2sinx?
3. или y=sin2x?
4. или y=2cos2x?

- Ако се работи за движење на точка во простор.
знаев дека некој ке искоментира за тоа :)

значи тоа што е напишано е моја проценка од око. Целата траекторија представуваше две синусоиди со период ПИ, меѓутоа бидејќи периодот мегу секој максимум и минимум беше мал одприлика проценив дека двете синусоиди се сместени во еден ПИ, затоа е и двојката после синусот. Што се однесува до двојката пред синусот, мислам дека кога веке прашуваш знаеш дека тоа представува амплитудата, така да ме сваќаш што сакам да кажам :)

Како и да е ... моето прашање беше друго, дали некој забележал нешто слично тој ден.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да не виде некој неделата вечерта како падна нешто големо светлечко,го осветли и небото малце.Одма после тоа прелета авион,но некако мн. брзо леташе за да биде патнички...
Петокот, саботата и неделата имавме редовен метеорски дожд.
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Луѓе , не е се шо мрда навечер на небото НЛО ...

Ај размислите малце логички . Со која цел , напредна цивилизација , супериорна цивилизација , ќе се крие и тајно ќе не наблљудува , ќе осакатува крави и кози , ќе има секс со фрикови , ќе киднапира физофраничари ?!

Од што се кријат , од нас ли ? Шо имаме по некоја нуклеарка ??
 
Член од
16 август 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Луѓе , не е се шо мрда навечер на небото НЛО ...

Ај размислите малце логички . Со која цел , напредна цивилизација , супериорна цивилизација , ќе се крие и тајно ќе не наблљудува , ќе осакатува крави и кози , ќе има секс со фрикови , ќе киднапира физофраничари ?!

Од што се кријат , од нас ли ? Шо имаме по некоја нуклеарка ??

Искрено мислам дека не се кријат, туку ние не можеме да ги видиме, т.е ги гледаме само кога тие сакаат, или според моја теорија ... кога ке настане некоја грешка :)

BTW од каде знаеш дека тие не управуваат со нашата планета ??? Можеби главните фаци се тие, а ние сме само марионети ( Ова што го кажувам е само моја фантазија, ништо повеке. Да не ме сватите погрешно :) )
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Искрено мислам дека не се кријат, туку ние не можеме да ги видиме, т.е ги гледаме само кога тие сакаат, или според моја теорија ... кога ке настане некоја грешка :)

BTW од каде знаеш дека тие не управуваат со нашата планета ??? Можеби главните фаци се тие, а ние сме само марионети ( Ова што го кажувам е само моја фантазија, ништо повеке. Да не ме сватите погрешно :) )
Не е тоа твоја фантазија , милион филмови има снимано и милион книги се имат напишано со тоа сценарио ...
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Искрено мислам дека не се кријат, туку ние не можеме да ги видиме, т.е ги гледаме само кога тие сакаат, или според моја теорија ... кога ке настане некоја грешка :)

BTW од каде знаеш дека тие не управуваат со нашата планета ??? Можеби главните фаци се тие, а ние сме само марионети ( Ова што го кажувам е само моја фантазија, ништо повеке. Да не ме сватите погрешно :) )
Многу блиску до вистината :)
Само што и ние сме дел од тие што не се целосно од оваа планета.
Ќе видиш по делата на луѓето.....хахахх колку просто а вистинито, нели?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.175
Поени од реакции
4.818
Луѓе , не е се шо мрда навечер на небото НЛО ...

Ај размислите малце логички . Со која цел , напредна цивилизација , супериорна цивилизација , ќе се крие и тајно ќе не наблљудува , ќе осакатува крави и кози , ќе има секс со фрикови , ќе киднапира физофраничари ?!

Од што се кријат , од нас ли ? Шо имаме по некоја нуклеарка ??
Ako gi slusame tie sto gi vadat takvite teorii, togas vonzemjanite se poretardirani od kreatorite na takvite teorii.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
89
Поени од реакции
25
Ova e mnogyu interesno - proverete ja web stranata na Raymond Agilera - covekot koj dobiva prorostva od Boga uste od 1990 godina (www.prophecy.org) i ke najdete deka vo negovoto posledno prorostvo e spomenat incidentot so leteckiot objekt nad Erusalim, ovaa godina :) -eve go kopiram ovde:
2056. Occurrence given to Raymond Aguilera on 10 August 2011 at 12:15 PM
During prayer the Lord gave me a vision in the spirit of a children's toy, a spinning top, which was laying on its side. As I watched the toy top, it lifted itself up on its point and began to spin. I was amazed to see this.
Then the Lord said, "Why does this amaze you? Don't you believe I can make a toy stand up on its point and spin?"
"You are God, you can do anything you like," I said.
The Lord then said, "Do you believe I can make one of the towers of the Golden Gate Bridge spin like a top?"
"Who am I to question you, My Lord!"
"Do you understand that door hinges are made to open and close," asked the Lord.
It is disgusting the things I see in churches today. Seek Me as a child and save yourselves. The destruction of the world is at hand and people do not even have a Bible. Death is not the end for the believers in Christ.
"It was no accident the unexplained lights over Jerusalem," said the Lord. Remember the Anointing of the gates of old Jerusalem by My Reymundo. So be it! So be it! So be it!
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Ova e mnogyu interesno - proverete ja web stranata na Raymond Agilera - covekot koj dobiva prorostva od Boga uste od 1990 godina (www.prophecy.org) i ke najdete deka vo negovoto posledno prorostvo e spomenat incidentot so leteckiot objekt nad Erusalim, ovaa godina :) -eve go kopiram ovde:
2056. Occurrence given to Raymond Aguilera on 10 August 2011 at 12:15 PM
During prayer the Lord gave me a vision in the spirit of a children's toy, a spinning top, which was laying on its side. As I watched the toy top, it lifted itself up on its point and began to spin. I was amazed to see this.
Then the Lord said, "Why does this amaze you? Don't you believe I can make a toy stand up on its point and spin?"
"You are God, you can do anything you like," I said.
The Lord then said, "Do you believe I can make one of the towers of the Golden Gate Bridge spin like a top?"
"Who am I to question you, My Lord!"
"Do you understand that door hinges are made to open and close," asked the Lord.
It is disgusting the things I see in churches today. Seek Me as a child and save yourselves. The destruction of the world is at hand and people do not even have a Bible. Death is not the end for the believers in Christ.
"It was no accident the unexplained lights over Jerusalem," said the Lord. Remember the Anointing of the gates of old Jerusalem by My Reymundo. So be it! So be it! So be it!
Како беше она : Ако Господ ти збори , тогаш си Месија/Пророк , а ти му збориш на Господ , тогаш си луд .

Сериозно веруваш во вкво нешто ?! Па и вонземјани у комбинција со Господ ... :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom