Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Неиндентификуван Летачки Објект ја тоа подразбирам :D
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
2
postojat i toa kako.... postojat milijardi galaksii so po nekolku milioni zvezdi... vo sekoja galaksija da ima barem po eden soncev sistem kako nasiov,toa se mnogu civilizacii tamu nekade... da sme sami vo univerzumot, toa bi bilo zaludno trosenje na prostorot... ;)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Веројатноста дека не постојат вонземјани е иста колку веројатноста дека јас ќе ја легнам Мерилин Монро
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Како и да е во толку голема вселена нема шанси да сме само ние едни и единствени...
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=11&item=9507

Од целава приказна ме интересира тоа доколку стварно постојат и доаѓаат навака зошто да не нападнат?Можеби доаѓаат во мир?Зошто секогаш за алиениве се ствара негативна слика дека сакаат да не истребат и сл.?М?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Мора да постојат неможе ние земјаните да сме сами во вој голем универзиум ! :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=11&item=9507

Од целава приказна ме интересира тоа доколку стварно постојат и доаѓаат навака зошто да не нападнат?Можеби доаѓаат во мир?Зошто секогаш за алиениве се ствара негативна слика дека сакаат да не истребат и сл.?М?
И јас нејќам да бидам песимиста и се надевам дека кога ќе биде оној официјалниот прв контакт ќе биде "We come in peace",но реално гледано ако се работи за некоја цивилизација која е да речеме отприлика 1.000 години понапредна од нас и која успеала да развие технологија да стигне подалеку од нивната планета и истата таа веќе веројатно се востпоставила контакт со некоја друга раса.Зошто тие би биле мирољубиви со нас?Каква корист од нас?Зошто би соработувале со некој примитивци како нас(во случајот ние сме како барбарите) и сигурно би не гледале од повисоко,мислам дека веднаш би ја колонизирале Земјата и би имале втора нивна планета,а земјаните би биле робови.Е сеа колку стари напредни цивилизации или примитивни има низ универзумот и каков е нивниот начин на размислување неможам ни да претпоставам,ама гледано од тоа какви сме ние земјаните и што ние би направиле да сме на нивно место тогаш сигурен сум дека нема да биде поинаку.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Има има вонземјани, вчера видов еден отиде да си купи бурек со сирење и јогурт! Naaah just kidding! Нема никаква логика од толку многу планети, ѕвезди и од толку многу универзуми да сме само ние... Веројатно таму некаде постојат тие зелени суштества, со долги текни раце, големи глави и огромни застрашувачки очи! :D
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Има има вонземјани, вчера видов еден отиде да си купи бурек со сирење и јогурт! Naaah just kidding! Нема никаква логика од толку многу планети, ѕвезди и од толку многу универзуми да сме само ние... Веројатно таму некаде постојат тие зелени суштества, со долги текни раце, големи глави и огромни застрашувачки очи! :D
Нешто налик на зелениов?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913

Го има некој гледано ова, можи и дупенка да е шозз :eek:

Мајтап е гарант, тој пламено малце нереален ми е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom