Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Се е до адаптацијата и условите,какви услови таква адаптација,ние сме вакви какви што сме или поради вонземјаните или поради тоа што не опкружува,значи ако одиме според теоријата дека не створиле вонземјани,тоа значи дека или се исти како нас или па се слични,а ако одиме според теоријата на адаптација со околината..можеме да очекуваме секакви битија како од научно-фантастични филмови.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
За оваа тематика слободно нека праша и Миленко. Најпосле, типот не е уфолог па да биде компетентен за какви било факти.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Еден другар ми го прати клипчево. Може е , може не е вистина. Језда да беше стварно ќе се прочуеше. Што знам, проценете сами. Повелеле...

 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Da postojat nlo! Jas sum uverena 90% deka postojat ako ne i 100%! Abe nemoze da sme sami vo vselenata
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Еден другар ми го прати клипчево. Може е , може не е вистина. Језда да беше стварно ќе се прочуеше. Што знам, проценете сами. Повелеле...


WoW...Незнам што да кажам . Реакцијата на лугето е дека навистина има нешто..А зошто никој до сега не го проучил видеото тоа незнам..
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Еден другар ми го прати клипчево. Може е , може не е вистина. Језда да беше стварно ќе се прочуеше. Што знам, проценете сами. Повелеле...

Ех ех... ова ти е исто како и ова видео.



Значи уште една монтажа
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
ima, ima eeee ima, ama daj ziv dokaz... cesto ke vidime n tv ili YOUTUBE, neznam letecki chinii i neznam shto drugo, ali samo da vi kazam deka vo SSSR ushte vo 1968 se ispituvaa moznostite za vertikalen let na letalo bez propereli i ete se uspealo da dobie toa letalo ete MNOOOGU GOLEMA BRZINA ushte togash, pa koj ke mi rece sega dega ovie cinii ne se od nashite naucnici, kolku da se zanimava narodot malce... denes imame videopovik, a dali voopshto znaete koga e prvpat ostvaren video povikot pomegu pretsedatelot na SAD i pretsedatelot na SSSR odamna bilo. Naucnite dostignuvanja se koristat najprvo vo voenata tehnologija pa posle za komercijalni raboti... taka da ako da receme po 20 godini mojot vnuk ili sin vozi kola so koja ke moze da leta nema da mi bidi misla deka e vonzemjanin...:pos2: samo da spomnam deka ovaa godina i se testirashe takov model. pa ako i stavish neonki te plavi te rozevi te zolti ke lici na lampion a kamoli ne na letecka chinija. Teshko e nekako da svatime deka tie se veke tuka i ne im treba promocija na TV... pa letalo ovde pa letalo onde... mi svetna ovde mi svetna onde. so svoi oci vidov na visina od 100-150 metri visina, za vreme na konfliktot vo kosovo B 2 spirit i ako neznaev deka e takov avion ke mislev deka e NLO, ednostavno pomina nad mene i ne se slushna ni najmal shum... bukvalno nishto... ima sushtestva koi ziveat so nas, do nas ... koi se dojdeni od drugi planeti no deka ke pravat cirkus e teshko verojatno... toa za cirkusot go ostavile na nekoj drug:blabla:
 

M2xPayn

2 smart 2 be true
Член од
20 септември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Еден другар ми го прати клипчево. Може е , може не е вистина. Језда да беше стварно ќе се прочуеше. Што знам, проценете сами. Повелеле...

Pa koga go gleav za 1 pat sigurno mislev deka e vistina zatoa sto odma lugeto trcaat od desnata strana a dolu e avto pat i kao so mozite da zabeezite koli nevino si vrvat a koga na 2 pat go gleav zabelezav deka ,,CINIITE'' se pojavuvaat koga covekot ke dopre na ogradata od avtopadot verojatno toa mu e znak na montazata ili taka nesto ...i isto taka drvata vo pozadina ne se mrdaat a mora barem po 10 cm ...gleate deka nema nitu 1 visoka zgrada naokolu(osven tie sto se vo dalecinata odnosno vo ,,pozadinata'') na slikata...sto znaci barem mora da ima vetar so brzina okolu 10m/h odnosno nema nikakov zavet okolu niv...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
премногу би било совршено да сме сами во вселената, ни и земјата, така да мора да постои и друг свет па и НЛО
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
И Оливија Њутн Џон видела НЛО!

Оливија Њутн Џон, глумицата што се прослави со филмот...
„Брилијантин“ од 1978 година, во кој глумеше со Џон Траволта, се приклучи на групата славни личности што тврдат дека со свои очи виделе вселенско летало
Шеесетгодишната Оливија изјави дека неидентификуваните летачки објекти ја заинтригирале и оти смета дека повеќето жители на Велика Британија го делат нејзиниот ентузијазам и убедување, пренесоа тамошните медиуми.


Глумицата е припадничка на Сајантолошката црква, како и многу други холивудски ѕвезди, која проповеда дека вонземјаните ја населиле планетата Земја уште пред неколку милиони години. Својата прва средба со вонземјаните Оливија ја доживеала кога имала 15 години, а летачкиот објект што тогаш го видела не можела да го идентификува. Бил со сребрена боја и на небото летал со неверојатна брзина.

- Повеќето луѓе во Велика Британија сметаат дека НЛО постојат. Пред 20 години не беше така - изјавила Оливија Њутн Џон
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Некако успевам да ги сватам тие што велат дека вонземјани НЕ постојат.Но зошто зошто сите велат јас верувам/не верувам во НЛО.НЛО не е мистерија (на некој начин) туку НЛО е факт.НЛО не мора да биде летачка чинија туку може да биде метеоролошки балон,атмосферски промени,авион,метеор и било што.НЛО значи неидентификуван летечки објект а не значи летачка чинија на вонземјани:jaj:.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И Оливија Њутн Џон видела НЛО!

Оливија Њутн Џон, глумицата што се прослави со филмот...
„Брилијантин“ од 1978 година, во кој глумеше со Џон Траволта, се приклучи на групата славни личности што тврдат дека со свои очи виделе вселенско летало
Шеесетгодишната Оливија изјави дека неидентификуваните летачки објекти ја заинтригирале и оти смета дека повеќето жители на Велика Британија го делат нејзиниот ентузијазам и убедување, пренесоа тамошните медиуми.
Глумицата е припадничка на Сајантолошката црква, како и многу други холивудски ѕвезди, која проповеда дека вонземјаните ја населиле планетата Земја уште пред неколку милиони години. Својата прва средба со вонземјаните Оливија ја доживеала кога имала 15 години, а летачкиот објект што тогаш го видела не можела да го идентификува. Бил со сребрена боја и на небото летал со неверојатна брзина.
- Повеќето луѓе во Велика Британија сметаат дека НЛО постојат. Пред 20 години не беше така - изјавила Оливија Њутн Џон
Оваа многу младолика, не ми стои како да има 60 год. :) Многу луѓе изјавуват ама џабе е кога нема некој голем доказ, за да им даде до знаење на тие што не веруват :nesum:

Некако успевам да ги сватам тие што велат дека вонземјани НЕ постојат.Но зошто зошто сите велат јас верувам/не верувам во НЛО.НЛО не е мистерија (на некој начин) туку НЛО е факт.НЛО не мора да биде летачка чинија туку може да биде метеоролошки балон,атмосферски промени,авион,метеор и било што.НЛО значи неидентификуван летечки објект а не значи летачка чинија на вонземјани:jaj:.
Тоа е тоа. За многу луѓе НЛО е летачка чинија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom