Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
синоќа шетаа марсовци ми верувате??? цела инфузија ни ја потрошија не оставија ништо за нас:P
 
Член од
31 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
jas veruvam deka marsovcite(vonzemjani) postojat deka nemoze od tolkava galaksija da ima samo zivod na planetata zemja.. no zasto nema takov slucaj vo makedonija? :toe::toe::nesum:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
neznam kolku slikive i videava se vistinski ama pola se praveni od nasa poradi proektot bluebeam pobarajte malce ke vi stane jasno sto planiraat lugjeto od nasa NEW WORLD ORDER
eve vi primer mozat so hologram da pokazat kakva sakaat slika na neboto gledajte go videovo
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ако постојат вонземјани кои се во можност да патуваат низ вселената.Тогаш тие ќе бидат доволно интелегентни да не се запознаваат со нас оти ќе ги ебеме :smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ако постојат вонземјани кои се во можност да патуваат низ вселената.Тогаш тие ќе бидат доволно интелегентни да не се запознаваат со нас оти ќе ги ебеме :smir:
Па не баш да вервам дека постојат вонземајани ама би ми одговарало ако постојат оти ако постојат сигурно би биле многу, ммногу попаметни од нас затоа што ако биле глупи досега ке ги најдевме и ке му еб*в*е матер како што кажа приателчево погоре..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па за ова со Турциа не знам сега од вас слушам, ама јас уште лани прочитав во весник за Русиа мислам дека пишеше дека таму околу 50 години имало летачки чинии и власта ги криела, не сакала америка за тоа да дознае односно самиве руси да дојдет до тоа од кај всушност идет вонземјаниве. Јас во ова верувам 50% затоа што ако дојдеа вонземјани во русиа, русите ке се посереа од страв а сигурен сум дека не сме сами на вселенава.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Вонземјаните имаат база во Аргентина?!
Сведоците тврдат дека виделе НЛО како се издигнува од езеро, а во тамошните музеи се чува предмет со непознато потекло. Предупредуваме дека видеото содржи непријатни сцени со осакатени животни.
Непознат летачки објект излегол од езерото Laguna del Pescado и со голема брзина се упатил кон градот Викторија.

Ова го тврдат голем број на сведоци кои на 2- ри јануари на истото подрачје виделе уште два НЛО, во наредните саат време.

Тие прво забележале бело светло кое се појавило во правец на Санта Фе, а потоа од далеку се појавил светлечки предмет кој ги менувал боите и кој одлетал надвор од границите на Земјината атмосфера.
За аргентинската покраина Ентре Риос, ваквите феномени се скоро дел од секојдневието.

Тамошните жители веќе со години се жалат дека нешто ја осакатува стоката и од неа ги вади органите, а подрачјето веќе некое време го опседна и аргентинската војска откако во 1991 година се рашири приказната дека еден НЛО се срушил кај Ринкон дел Бјена.

Во музејот во Викторија денес е можно да се види предмет кој е пронајден на местото на кое леталото наводно се срушило, и станува збор за непознат материјал металик боја кој станува проѕирен кога се фотографира!
Управителката на тој музеј Силвија Перез Симодини, која и претходно верувала дека вонземјаните имаат база некаде во близина, последните искази уште повеќе ја увериле дека е во право, и сега таа претпоставува дека базата би можела да се наоѓа некаде под Lagunа del Pescado.
извор
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
во последно време се случува нешто во светов, дали се тоа само монтажи и превари или е вистина незнам.. ама мислам дека постојат вонземјани..:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
alooo ... ne znam kolku ste cule za ova ama letecki cinii vekje se vo prodazba niz svetov . kolku sto se informirav jas 90.000 eva cini edna . za dvajca e . se dvizi so brzina od 90 km na cas . E sega ima i drugi modeli so za 12 sek se vivnuvaat na golema visocina i epten se brzi . ama ne se tie za sekoj :) zamo za piloti . mozda bas nekoja od niv i sliknata koga ja testirale :) a pa mozda i gosti od drugi planeti imame , kako i da e denes leteckite cinii gi imame i nie na nasata ceneta planeta zemja . Citnete malce na internet :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom