Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
off topic

Абе овие медиумите што изјавуваат јас не верувам ни малку ви реков на овој на бугарската ТВ БТВ во шоуто на Славеј една стара баба била гостинка и рекла дека таа разговара со вонземјани и дека ја посетуваат дома .. видете на интернет дали има на ју туб од оваа емисија и јас ќе барам ако најдам ќе ставам линк.. БТВ универзиумот е голем не верувам дека ние сме едниствени на овој свет..
sigurno i tie se bugari posto ne veruvam deka babickata go zbboruvala nivniot jazik pa si muabetele na blgarski
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Вонземјани видени на автопат?
Мајкал Маден, кој работи како инжинер во британското кралско воздухопловство, тврди дека минатата недела видел НЛО како кружи над автопатот М5 во Велика Британија.

Овој 25 годишен инжинер тврди дека објектот лебдел, а потоа исчезнал со неверојатна брзина.

Тој тврди дека летачкиот диск стоел во место околу три минути точно над автопатот недалеку од спојката 21 Weston-super-Mare. Мајкал точно во тоа време, сабота 9:50, се враќал од Yeovilton базата во Манчестер заедно со својот колега Мајкал Касано.

"Работам за воздухопловство и пораснав на аеродромите во Манчестер, па точно знам што е авион и како звучат. Ова дефинитивно беше нешто друго. Непознатиот објект беше светлечки, на него имаше циркуларен диск кој леташе безшумно на висина од стотина метри", изјавил инжинерот.

"Моравме да го приметиме. Никогаш во мојот живот не сум видел нешто слично. Објектот личеше како летачките чинии од филмовите, кој дури на страничниот дел имаше и антена", додал тој.
:helou::helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
абе а шо мислите за онаа сликана (а имало и снимка), шо ја даваа на тв (на вести) од марс кај што се гледаше едно суштество?
мислите дека е реално тоа на снимката?
мене ми се виде како да е вистинско но не сум сигурен.
Тоа е фотомонтажа,чиста фотомонтажа и ништо друго како не бе го фанале како седи.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Постојат вонземјани! Ама овие шо се клиповите на youtube од 10 само 1 е реален не е монтажа. Повеќето се монтажи и дете од 5 год. ќе примети.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Метално парче од НЛО
Рус Келет (45), ловец на вонземјани, во петокот објавил дека поседува мистериозно парче метал за кое тврди дека потекнува од НЛО. Келет тврди дека металот потекнува од вселенски брод кој се срушил во Валес пред 34 години. Сјаниото, 4 сантиметри големо парче метал пронајдено е во паланината Берун после дојава за пад на НЛО на земјата. Полициските извештаи сведочат за голема експлозија на 23 јануар 1974 година, а локалното население велат дека стотина полицајци и војници ги избркале сите од планината. Жителите тврдат дека владата го заташкала целиот случај.

- Овие податоци и парчето метал од НЛО кое го држам во раката за мене се доказ дека вонземјаните постојат. Металот го пронашол човек кој во тоа време бил на планината. Тој покасно почина, а од пред една година јас го поседувам ова драгоцено парче метал - раскажува Келет.




После тоа се обидел да го открие потеклото на металот. Го однел кај златар на проценка, а тој го пратил кај експерт за метали.

- Експертот не можел со сигурност да каже за кој метал се работи. Не можел да го одреди и потеклото на металот, - вели Рус, кој веќе 30 години се обидува да го докаже постоењето на вонземјаните.


 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
ова може е стварно од нло но може е и обично парче метал за кое овие си напраиле приказна. ова баш и не ме уверува. но јас стојам зад мојот став дека вонземјани постојат а дали ова е парче од нло незнам.
 

оптимиСКА

..heart shaped box..
Член од
24 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
4
Mnogu veruvam u takvi raboti.............i mislam deka postojat=) zasto da ne...mozebi se i spas za svetot, ja mislam deka se dobri. Mozda malce zabeguvam ama stvarno epten sum ubedena deka postojat neznam zaso........mozda e samo nekoja bujna fantazija ama toa e=P ne bi me razubedil nekoj:uvo:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Уште кога бев мал (7-8год.) се сеќавам, уште од тогаш почнаа да ме интересират овие работи и секогаш барав по весниците да гледам вонземјани :helou:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Се прашував дали вака самите ќе ви текне да се соземете или треба да опоменувам:)
Како што гледам, второто:)
 
Член од
3 април 2008
Мислења
86
Поени од реакции
6
Појавата на НЛО е факт, за преку 100 сведоштва на видни личности и комплетно објаснување зошто феноменот НЛО сеуште е тајна

http://www.disclosureproject.org/
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Појавата на НЛО е факт, за преку 100 сведоштва на видни личности и комплетно објаснување зошто феноменот НЛО сеуште е тајна

http://www.disclosureproject.org/
Не е факт, нит доказ и немој да користите вакви зборови. Обидете се со замисла, шпекулација, можеби вистина, зафрканција.. но доста за секакви работи спомнувате е тоа е доказ или факт.

И јас верувам дека вонземјани постојат, но никогаш не би рекол дека е факт дека доаѓале кај нас. Уште еднаш, осет имајте што пишувате.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Iako sum nov znam deka postojat vonzemjani site fakti bea izneseni od strana od britanskata vlada koi se kriele mnogu godini vo tajnost
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
uf sto ne izmisluvaat ljugeto za da se pojavat vo lokalnite vesnici ili na televizija. Videle vonzemjani, pa duri i komunicirale so niv?! Smesno! Sigurno site ste gi gledale onie emisiine kade zarabotuvaat snimajki namesteni sceni i akteri obleceni kako vonzemjani a nie im veruvame na nekakvi tretorazredni emisii koi pravat budali od nas.
Baska toa pa i site eden ist izgled mu prilepuvaat na toa vonzemjanite- golema glava, tazni bademasti oci i bleda ligava koza. Dobo nekoi odat do tamu sto i zelena koza im prepisuvaat.:pos2:
Sigurno deka ima vonzemski sustestva, zasto vselenata barem sega zasega e misteriozno beskonecna za nasiot covecki rod. No spored mene ne veruvam deka tie tuku taka bi preletuvale na blizina do Zemjata od koja moze da se vidat so covecko oko bez nekoja pricina.
Uste nesto, zosto sekogas mu se javuvaat na edno lice pa nema nikakvi svedostva? Zar ne postojat strucnaci koi bi ja proverile avtenticnosta na snimkite, video materijalite i fotografiite pa da se razresat ednas za sekogas ovie dvoumenja?!
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
uf sto ne izmisluvaat ljugeto za da se pojavat vo lokalnite vesnici ili na televizija. Videle vonzemjani, pa duri i komunicirale so niv?! Smesno! Sigurno site ste gi gledale onie emisiine kade zarabotuvaat snimajki namesteni sceni i akteri obleceni kako vonzemjani a nie im veruvame na nekakvi tretorazredni emisii koi pravat budali od nas.
Baska toa pa i site eden ist izgled mu prilepuvaat na toa vonzemjanite- golema glava, tazni bademasti oci i bleda ligava koza. Dobo nekoi odat do tamu sto i zelena koza im prepisuvaat.:pos2:
Sigurno deka ima vonzemski sustestva, zasto vselenata barem sega zasega e misteriozno beskonecna za nasiot covecki rod. No spored mene ne veruvam deka tie tuku taka bi preletuvale na blizina do Zemjata od koja moze da se vidat so covecko oko bez nekoja pricina.
Uste nesto, zosto sekogas mu se javuvaat na edno lice pa nema nikakvi svedostva? Zar ne postojat strucnaci koi bi ja proverile avtenticnosta na snimkite, video materijalite i fotografiite pa da se razresat ednas za sekogas ovie dvoumenja?!
А ти од каде си толку/а оти не постојат?
Зар мислиш од толку многу планети само ние ја имаме оваа чест да сме единствени!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom