Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Можеби не денес,но утре,задутре или за едно 10-20 или 30 години ќе дојдат. :D
И ко ќе видат колку убаво човештвото се однесува кон самото себе си на оваа наша мила планета Земја.....
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Можеби не денес,но утре,задутре или за едно 10-20 или 30 години ќе дојдат. :D
одвај чекам од дете мечтаам да се запознаам или бар еднаш дур сум жив да видам личност од друга планета
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
У 70ти и 80ти имаше тон НЛОа сега во денешно време со многу поразвиен авио сообраќај и камери и мобилни во секое ќош и џеб нема? Може некој да ми го објасни ова!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735


Кенеди званично побарал од ЦИА и НАСА да им се дадат на СССР докази дека УСА не стои зад НЛО леталата над Русија 10 дена пред атентатот врз него ...
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Никогаш нема да биде логично или смета за вистина,некаков облик на цивилизација која ни е предскажана од некој филм или телевизија,според мене.
Има нешто многу по опасно и понапредно светлосни години и не би сакал да бидеме запознаени со таков феномен,ќе каже времето .
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Како ги замислувате тие понапредните цивилизации доколку постојат, ?
Имам некакви ставови кој сакам да ги споделам, доколку постојат и се понапредни зошто не дошле кај нас, доколку се поназадни нема основа за кажување мислење оти не би биле способни да дојдат, исто некој сакам да ми објасни зошто мислите дека ако дојдат ќе сакаат да не нападнат или да бидат непријателски настроени? Како ли тие ја нарекуваат нашата планета и како тие комуницираат?Како ли стигнале до таа технологија доколку ја поседуваат, веројатно со поразлични хемиски елементи и различно толкување на физиката, јас така мислам вие што мислите за овие прашања?
Може тие се развиваат во сосема друга насока, може телепатски општат доколку постојат, порано многу бев љубопитен кон вакви теми ама сега некако ми станува се сумљиво, како до сега никој никогаш не фатил хд видео автентично, сите се црно бели, замаглени, недостојни би рекол, како секогаш тие ја посетуваат Америка или Мексико, универзумот ми е интересен ама повеќе верувам дека ќе најдат живот на Марс одколку да најдат вонземска цивилизација.....
Во каков облик ли е таа цивилизација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom