Вонземјани, НЛО...

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Гижо, 11 јуни 2005.

?

Верувате ли дека постојат вонземјани?

 1. Да

  1.621 гласови
  79,2%
 2. Не

  426 гласови
  20,8%
 1. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.481
  Допаѓања:
  5.138
  :pos:
   
 2. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  63
  Еве ви нешто за вонземјани, од релевантен извор.
   
 3. Elysian

  Elysian

  Член од:
  4 јули 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zs da nemoze? Ima mnogu nacini na komunikacija
   
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  Аncient Aliens на Балкан!!!
  [​IMG]
   
  whatto, Verdict, Sawyer88 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.253
  Допаѓања:
  3.850
  Kometata sto e navlezena vo sonceviot sistem i koja Nasa and Co. ja sledat veće nekoe vreme......neočekuvano zabrza i ja naglo ja zgolemi brzinata.
  Naučnicite nemaat drugo objasnuvanje osven deka se raboti za nekoe letalo....
   
 6. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  246
  Антички марсовци?
  Ај погледнете убаво.
  20181106_135347.jpg
  Неможела таа будала што го напишала ова да најде подобра слика за ширење лаги, а?
   
 7. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.691
  Дечко заебанција е, не се потресувај

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  246
  Па тоа се обидувам да им го докажам на тие 79,3% што гласале дека постојат вонземјани.
   
 9. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.253
  Допаѓања:
  3.850
  Vanzemaljci sigurno postojat....no koj znae kade se daleku

  Vo kosmosot ima nad 100 milijardi galaksii....sekoja so po nad 100 milijardi zvezdi. Sekoja vtora zvezda ima planeta/ i....pa verovatnosta samo vo našata galaksija e ogromna da ima drug svet
   
  На stratUs и The Wild Boy им се допаѓа ова.
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  [​IMG]
   
 11. Ashburton Grove

  Ashburton Grove

  Член од:
  28 ноември 2009
  Мислења:
  3.252
  Допаѓања:
  4.110
 12. Spaceboy

  Spaceboy

  Член од:
  25 јули 2017
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  5
  Не значи дека не можеме да се поттикнуваме да размислуваме за нивното постоење. Мислам дека со давање претпоставки за нивното постоење да дојдеме до сознанија за нивниот вид. Којзнае можеби во моментов ја читаат пораката што ја пишувам или иднински знаеа дека ќе ја напишам или па воопшто не се замараат со човечката раса. Кое е твое недефинирано, општо мислење за вонземниот живот? Искористи ја имагинацијата максимално и поткрепи ја со логични дедукции. Те предизвикувам.
  --- Споено дупло мислење, 15 декември 2018 ---
  Па факт е дека постојат бактерии во нашиот организам без кои не можеме да живееме со што навистина постои можност да сме еволуирана верзија на нив.
  Не знам колку се поврзани со архебактериите кои ти ги наведе но мислам дека нема зошто да се преиспитува таа хипотеза. Можеби навистина бактериите го претставуваат и се дел од почетокот на процесот на еволуција кај сите видови? Интересна мисла е. Контрирај ми или надоврзи се слободно со твои заклучоци и промислени идеи и хипотези.

  Од твоја гледна точка, ако може да ги истражиме и да дознаеме круцијални информации за животот на другите планети, кои научни методи би ги искористил ми е прашањето? Интересно размислување.
  --- Споено дупло мислење, 15 декември 2018 ---
  Ова само за лајкови? Кој е твојот став за вонземскиот живот?
   
  Последно уредено: 15 декември 2018
 13. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  246
  На интернет видов сликале метеор, и пишале у статија на англиски:
  Possible Alien - Based form discovered
  Ко демек тој метеор у суштина не бил метеор, туку нешто врзано со ванземаљци. Жити све, уште што ќе кажат дека има врска со марсовци и такви глупости.

  Сеуште стојам на ставот дека не постојат, и дека сево ова е игра на големите сили, само за да заплашуваат и да се пунат у бонус.
  За мене нема да постојат се дур лично со очи не видам.

  А зад екран, по документарци, по веб сајтови, вести и весници може какви сакаат лаги нека пишуваат, нема да ме убедат.
  Демек во Лос Анџелес, Калифорнија, Сан Франциско ги имало највише.
  Па нормално дека ќе ги има, таму у близина е Area 51, и од таму свашта може да направат.
   
 14. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.352
  Допаѓања:
  2.130
  По логика на нештата неспоредливо се поголеми шансите да постојат. Идејата дека сме сами во универзумот слабо држи вода и главно ја пропагираат религиозните луѓе. Исто е многу веројатно дека ја имаат посетено Земјата и тоа во повеќе фази на историјата.

  Не велам дека сите документарци или сведоштва се валидни, повеќето сигурно не се, ама тоа дека се’ е лага или пропаганда не би рекол. Што фајда би имала било која влада да измислува бабароги за да го плаши народот? Си има други посуптилни начини за влевање страв. Напротив, би рекол дека на владите на моќните земји многу повеќе би им одело во прилог да го кријат и негираат постоењето на вонземјани.
   
 15. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  63
  Библијата и религиите пропагираат креационизам. Земјата е создадена или тераформирана од бог или богови кои дошле на земјата многу одамна.
  Папата пред неколку години го афирмира постоењето на вонземјани.
  Паганите (погани) имале експлицитни и вистински знаења за нашето потекло, нашата историја, дури и технички знаења, но сето тоа е потиснато и избришано од нашата колективна меморија, од нашите владетели, за да можат полесно да не манипулираат.
  Затоа често користиме: беее...
   
  На The Wild Boy, whatto и Sawyer88 им се допаѓа ова.

Сподели преку: