Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
22 јули 2011
Мислења
7
Поени од реакции
8
Абе луѓе,остајте тоа.Не е можно во толкава вселена,толкав простор,да постоиме само ние.По сите можни варијации.Прво,може да се развие жив свет на кој ќе му одговараат други услови,а не овие нашиве.Ако пак,да речеме,жив свет може да се развие само во слични услови како овие на Земјава,па има илјадници планети кои се такви.А и не верувам светов да постои само заради нас,луѓето.Тогаш целата вселена е у големи срања. :D :giggle:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.240
Поени од реакции
30.308
sigurno ne sme sami vo beskonechniot kosmos., .,., kako shto e toj beskonechen taka i mozhnosta za zhivot e beskonechna shto ke reche sigurno ne sme sami., .,.............i sho si mislevte vie ., taka ke ne ostavat ta da ja upropastime cela vselena ko shto ja nishtime planetava., :coffee:
 
Член од
17 јуни 2010
Мислења
40
Поени од реакции
2
Два три пати имам видено чудни објекти на небото кои ни од далеку не асоцираат на авиони или било какви летала што нас ни се познати. До пред извесно време бев убеден дека не посетуваат. Но луѓе колку и да е бесконечна вселената и да се можни многу форми на живот , не заборавајте дека животот е многу ретка појава, како и фактот дека било која интелегницја за да не посети и се потребни многу , многу светлосни години... Хипотетички да стигнале не можам да сфатам зошто би играле криенка со нас :D
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Незнам дали го имате пишано ова во темава. но нешто интересно одете на гоогле еартх и на ртот добра надеж на една од тие сликите 360 до една планина се гледа НЛО, можеби е монтажа заебанција или слично. Проверете :)
 
Член од
17 јуни 2010
Мислења
40
Поени од реакции
2
sigurno ne sme sami vo beskonechniot kosmos., .,., kako shto e toj beskonechen taka i mozhnosta za zhivot e beskonechna shto ke reche sigurno ne sme sami., .,.............i sho si mislevte vie ., taka ke ne ostavat ta da ja upropastime cela vselena ko shto ja nishtime planetava., :coffee:
По таа логика не треба да не плаши ''Апофис 2029'' има кој да не заштити :D Економично ни влијаат свемирците :D
--- надополнето: Jul 23, 2011 9:14 PM ---
sigurno ne sme sami vo beskonechniot kosmos., .,., kako shto e toj beskonechen taka i mozhnosta za zhivot e beskonechna shto ke reche sigurno ne sme sami., .,.............i sho si mislevte vie ., taka ke ne ostavat ta da ja upropastime cela vselena ko shto ja nishtime planetava., :coffee:
По таа логика не треба да не плаши ''Апофис 2029'' има кој да не заштити :D Економично ни влијаат свемирците :D
 
Член од
17 јуни 2010
Мислења
40
Поени од реакции
2
Како тоа економски влијаат ај баш кажи :D
Просто. ако вонземјаниците се загрижени за вселената , загрижени се и за судбината на планетата тоа значи дека нема да дозволат некој ''камен'' да не уништи , по дифолт ќе се заштедат милјарди долари за изработка на одбранбени ракети и слично :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom