Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
како какви??? па да се повози со некое вонземско летало...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.180
Поени од реакции
4.821
какви докази сакаш ?
Било какви докази дека не имаат посетено вонземјани. А не некое НЛО (неидентификуван летечки објект) снимен како оди лево - десно. :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Abe sekoj moze da vika so saka ali site ja znaat vistinata deka postojat ne moze samo nie da sme niz ovoj univerzum neli?? Mozebi na nekolku svetlosni godini ili kako i da ide toa ali kad tad bi trebalo da imame kontakt so niv mozebi za 1 godina mozebi 50 god samo vremeto ke pokaze .
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Сегде низ универзумов има жив свет, самиот универзум е жив и не гледам причина да не генерира живот сегде.
Ако има 100 милијарди галаксии и секоја галаксија има по 100 милијарди ѕвезди од друга страна тогаш јасно е мислам
дека има живот по цел универзум.
Работата е дали биле некогаш овде и дали се сега тука.
За првото се знае сигурно дека биле овде, има милион докази само треба да се истражува малку.
Без желба да се знае нема вистина, сепак хипнозата ја преовладува и желбата некогаш.
Клучен збор е ХИПНОЗА, хахахх замислете некој хипнотизиран и да се смее на ова....која иронија.
Најверојатно биле малку кога дошле, за да опстанат морале да ја прилагодат својата ДНК.
http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/anunnaki/anu_40.htm
Проблемот се јавил кога ја изгубиле способноста за долг живот(star fire) - http://www.halexandria.org/dward481.htm
Ангелите и Боговите паднале.
Морале да се прилагодат и да користат ОРМЕ Orbitally Rearranged Monoatomic Elements - http://www.halexandria.org/dward466.htm
Ама тоа не се покажало добро за сочувување на душата изгледа.
Хибриди меѓу Анунаките и луѓето

Денес живеат 6 милијарди и ни еден нема таков череп и толкав капацитет( sm3).
Акенатон-последниот од ерата на боговите што владеел со Египет.

Ова е само накратко синтетизирано
Може не е се вака како што наведов, ама у целина е тоа toa.
Немора никој ова да го земе како вистина, ама барем напрајте една потрага.
Треба време само да се одвои малку.

--- надополнето ---

Дмт напиша:
Хахаха поглеј му ј главата на малиот што го држи Акенатон у раце.
Ситница нели ?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Било какви докази дека не имаат посетено вонземјани. А не некое НЛО (неидентификуван летечки објект) снимен како оди лево - десно. :)
и шо ако ти докажам/докажи дека постојат НЛО или не , нема нишо да смени ако ти веруваш или не ... Од толку многу планети , универзумов е бесконечен зарем ние сме само живи суштества?!
Според моја логика постојат НЛО-овци
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.180
Поени од реакции
4.821
Сегде низ универзумов има жив свет, самиот универзум е жив и не гледам причина да не генерира живот сегде.
Ако има 100 милијарди галаксии и секоја галаксија има по 100 милијарди ѕвезди од друга страна тогаш јасно е мислам
дека има живот по цел универзум.
Работата е дали биле некогаш овде и дали се сега тука.
За првото се знае сигурно дека биле овде, има милион докази само треба да се истражува малку.
Без желба да се знае нема вистина, сепак хипнозата ја преовладува и желбата некогаш.
Клучен збор е ХИПНОЗА, хахахх замислете некој хипнотизиран и да се смее на ова....која иронија.
Никогаш не сум рекол дека не постои вонземски живот. Никогаш. Вонземјани постојат, можеби и интелегентни, но она што го тврдам јас е дека не немаат посетено.

--- надополнето ---

Хибриди меѓу Анунаките и луѓето

Денес живеат 6 милијарди и ни еден нема таков череп и толкав капацитет( sm3).
Акенатон-последниот од ерата на боговите што владеел со Египет.

Ова е само накратко синтетизирано
Може не е се вака како што наведов, ама у целина е тоа toa.
Немора никој ова да го земе како вистина, ама барем напрајте една потрага.
Треба време само да се одвои малку.

--- надополнето ---


Хахаха поглеј му ј главата на малиот што го држи Акенатон у раце.
Ситница нели ?
Со среќа нека ти е докажувањето дека тие черепите припаѓаат на вонземјани. Дотогаш, јас ќе чекам... :)

--- надополнето ---

и шо ако ти докажам/докажи дека постојат НЛО или не , нема нишо да смени ако ти веруваш или не ... Од толку многу планети , универзумов е бесконечен зарем ние сме само живи суштества?!
Според моја логика постојат НЛО-овци
А бе постојат, не реков не...
Еве постоиме и ние.... во една точка во нашиот дел од галаскијата...
Радиобрановите што ги имаме испуштено во последните 5-6 декади формираат уште една мала точка само во нашиот дел од галаксијата...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Human напиша:
ОК, ај да те прашам 2-3 прашања...

Која е поентата вонземјаните да патуваат толку големо растојание...... не не не.... Која е поентата воопшто вонземјаните да "цртаат" фигури во житните полиња?
Каде се доказите за тоа дека круговите во полињата се дело на вонземјани?
Што им е целта на вонземјаните со тоа што прават кругови во полињата со жито?
Некој вид на комуникација која ние би ја разбрале можеби? Ај да се префрлиме во таа тема? Може?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Eden od najbizarnite i najstrasnite UFO slucai vo istorijata na Avstralija e isceznuvanjeto na pilotot Frederick Valentich i negoviot avion na 21 oktomvri 1978 godina .Frederick Valentich so svojata Cessna 182 letal do ostrovot King preku tesnecot Bass poletuvajki od aeordoromot Murabin vo Melburn.Za vreme na letot Valentich raportiral na Stiv Robbey od civilnata vodusna kontrola deka imal sredba so neobicno letalo koe lebdelo nad nego i okolu nego.Naj zastrasuvacki e sto za vreme na ovaa sredba pilotot imal radio kontakt so aerodromskata kontrola .Eve go transkriptot od toj razgovor:


1906:14 DSJ Melbourne, this is Delta Sierra Juliet. Is there any known traffic below five thousand?
FS Delta Sierra Juliet, no known traffic.
DSJ Delta Sierra Juliet, I am, seems to be a large aircraft below five thousand.
1906:44 FS Delta Sierra Juliet, What type of aircraft is it?
DSJ Delta Sierra Juliet, I cannot affirm, it is four bright, it seems to me like landing lights.
1907 FS Delta Sierra Juliet.
1907:31 DSJ Melbourne, this is Delta Sierra Juliet, the aircraft has just passed over me at least a thousand feet above.
FS Delta Sierra Juliet, roger, and it is a large aircraft, confirmed?
DSJ Er-unknown, due to the speed it's travelling, is there any air force aircraft in the vicinity?
FS Delta Sierra Juliet, no known aircraft in the vicinity.
1908:18 DSJ Melbourne, it's approaching now from due east towards me.
FS Delta Sierra Juliet.
1908:41 DSJ (open microphone for two seconds.)
1908:48 DSJ Delta Sierra Juliet, it seems to me that he's playing some sort of game, he's flying over me two, three times at speeds I could not identify.
1909 FS Delta Sierra Juliet, roger, what is your actual level?
DSJ My level is four and a half thousand, four five zero zero.
FS Delta Sierra Juliet, and you confirm you cannot identify the aircraft?
DSJ Affirmative.
FS Delta Sierra Juliet, roger, stand by.
1909:27 DSJ Melbourne, Delta Sierra Juliet, it's not an aircraft it is (open microphone for two seconds).
1909:42 FS Delta Sierra Juliet, can you describe the -er- aircraft?
DSJ Delta Sierra Juliet, as it's flying past it's a long shape (open microphone for three seconds) cannot identify more than it has such speed (open microphone for three seconds). It's before me right now Melbourne.
1910 FS Delta Sierra Juliet, roger and how large would the - er - object be?
1910:19 DSJ Delta Sierra Juliet, Melbourne, it seems like it's stationary. What I'm doing right now is orbiting and the thing is just orbiting on top of me also. It's got a green light and sort of metallic like, it's all shiny on the outside.
FS Delta Sierra Juliet
1910:46 DSJ Delta Sierra Juliet (open microphone for three seconds) It's just vanished.
FS Delta Sierra Juliet
1911 DSJ Melbourne, would you know what kind of aircraft I've got? Is it a military aircraft?
FS Delta Sierra Juliet, Confirm the - er ~ aircraft just vanished.
DSJ Say again.
FS Delta Sierra Juliet, is the aircraft still with you?
DSJ Delta Sierra Juliet; it's (open microphone for two seconds) now approaching from the south-west.
FS Delta Sierra Juliet
1911:50 DSJ Delta Sierra Juliet, the engine is rough-idling. I've got it set at twenty three twenty-four and the thing is coughing.
FS Delta Sierra Juliet, roger, what are your intentions?
DSJ My intentions are - ah - to go to King Island - ah - Melbourne. That strange aircraft is hovering on top of me again (open microphone for two seconds). It is hovering and it's not an aircraft.
FS Delta Sierra Juliet.
1912:28 DSJ Delta Sierra Juliet. Melbourne (open microphone for seventeen seconds).






Posle isceznuvanjeto , prebaruvanjeto na oblasta ne naslo nisto , nikakvi ostatoci na avion , nikakva traga , Frederick Valentich bukvalno isceznal !

Samo da napomenam deka pred i posle ovoj slucaj imalo nad 50 slucai na zabelezuvanje na UFO blisku do Melburn .Najcesto lugeto gledale objekti so oblik na cigara koi se dvizele brzo i ja menuvale bojata od srebreno vo belo.10 ina svedoci od Franskton (jugoistocno predgradie vo Melburn ) videle i prijavile kako golem objekt vo oblika na cigara lebdel nekolku minuti.Edno od najzabelezitelnite prijavuvanja e ova:

An uncle, his son and two nieces were rabbit hunting at Cape Otway. A niece looked up and saw the green light and called to her uncle, "What is that light?" The uncle looked up and answered, "An aeroplane light". The niece then said, "No, the light above the aeroplane". Frederick was the only pilot flying in the area at that time. Sight of the aeroplane and object was lost when they flew behind the hills. This sighting completely rules out all speculations and fictitious stories - other than that a UFO was involved in the pilot’s disappearance.


 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
НЛО снимен во Турција (Видео) ?!

Hеколку жители од Турција останаа во шок кога во раните утрински часови на небото забележале чудно сребрено летало.

Еден од сведоците вешто, најверојатно на прозорецот од кујната на својата куќа, ја вклучил камерата на мобилниот телефон и многу добро го снимил сребреното кружно летало, кое всушност не произведувало никаков звук.

Овој несекојдневен настан се случил над градот Филед но засега не е познато што за овој објект над Турција мислат уфолозите.




Во секој случај оваа видео снимка е доволно добра за да може по само неколку прегледи да се заклучи дека сигурно не станува збор за комерцијален авион или за некое на луѓето познато летало.

--

Мислите дека е можно и вистинито?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.180
Поени од реакции
4.821
Eden od najbizarnite i najstrasnite UFO slucai vo istorijata na Avstralija e isceznuvanjeto na pilotot Frederick Valentich i negoviot avion na 21 oktomvri 1978 godina .Frederick Valentich so svojata Cessna 182 letal do ostrovot King preku tesnecot Bass poletuvajki od aeordoromot Murabin vo Melburn.Za vreme na letot Valentich raportiral na Stiv Robbey od civilnata vodusna kontrola deka imal sredba so neobicno letalo koe lebdelo nad nego i okolu nego.Naj zastrasuvacki e sto za vreme na ovaa sredba pilotot imal radio kontakt so aerodromskata kontrola .Eve go transkriptot od toj razgovor:
Го имам ова читано, доста интересно во секој случај.
Некои објаснувања се дека Фредерик сето ова го наместил, други се дека се дезориентирал, па она што го гледал бил самиот негов авион рефлектиран од водата, а има и објаснувања дека бил киднапиран од вонземјани.
Остатоци од авионот не се најдени, но јас колку што знам многу авиони што се урнале на отворено море никогаш не биле пронајдени.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.749
Поени од реакции
12.062
Шознам, ако се толку тајни и мистериозни, ако се кријат што кур тогаш бара да стои на едно место...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Кога го одзумира, ништо не се гледа... Знам дека со голо око би гледал подобро (него камерата што му снима) ама сумљиво ми е како он толкцка минијатурна точка негде у небото приметил и познал дека е НЛО а не ѕвезда или обичен авион....
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Кога го одзумира, ништо не се гледа... Знам дека со голо око би гледал подобро (него камерата што му снима) ама сумљиво ми е како он толкцка минијатурна точка негде у небото приметил и познал дека е НЛО а не ѕвезда или обичен авион....
Се согласувам тука потполно за целото мислење.
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Кога го одзумира, ништо не се гледа... Знам дека со голо око би гледал подобро (него камерата што му снима) ама сумљиво ми е како он толкцка минијатурна точка негде у небото приметил и познал дека е НЛО а не ѕвезда или обичен авион....
Е не е ваљда на Сони Вегас да го правел :pos2::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom