Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ако кај нас законот дозволува брак легално да се склопи на 18 години, тогаш тоа од аспект на Библијата значи:
НАПОЛНИ СИ 18 (и ако не можеш да се суздржуваш) ЖЕНИ/МАЖИ СЕ и тогај сексот ќе ти биде убав.
ПРЕД ТОА НЕМОЈ!
Luckily for us,no one gives a shit about what the Bible says..
Добро,мислам дека возраста од 18 години и треба да биде минимум,бидејќи е стварно глупаво,девојчиња од 15-16 години,шо уште не знаат ништо за животот,да се ебат ко крави и после гадно да зажалат поради тоа.
Сепак,бракот не би требало да претставува никаква граница.Некој може да не влезе во брак и до 30 години,дали тоа значи дека не е доволно зрел за да има сексуални односи?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Не реков дека за секс треба полнолетство (18 лета), туку ако некој сака ТОА да го прави нека СТАПИ ВО БРАК. А во брак легално се стапува откако после полнолетство.
Инаку Бог во Библијата го благословува БРАЧНОТО ЛЕГЛО. Сексот во брак е благословен. Годините не се важни! Разбира се, не можеш да си во легален брак пред 18
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Има некои женски што се кинат на 13 год..

пред една-две години Ја бев со едно девојче 14 годишно.. а беше скинато гарант!( али ја не бев ..па сега мечтаам по тоа..Кога ке ми се падне среќата си добивам , од помлада или постара исто е )

знаете.. Кој се скине покасно, повеќе ќе сака да работи тоа, а на оние што се скинале порано, не е баш така, ќе им здосади.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Не реков дека за секс треба полнолетство (18 лета), туку ако некој сака ТОА да го прави нека СТАПИ ВО БРАК. А во брак легално се стапува откако после полнолетство.
Инаку Бог во Библијата го благословува БРАЧНОТО ЛЕГЛО. Сексот во брак е благословен. Годините не се важни! Разбира се, не можеш да си во легален брак пред 18
Чекај малце.
ГОДИНИТЕ НЕ СЕ ВАЖНИ?!?!?!?!
Ај провери се шо пишуеш...
Бракот не ја одредува сексуалната зрелост,туку баш ГОДИНИТЕ.
Значи според тебе,ако се легализира брак на малолетници,може сите комотно да имаат секс и на 12 години,тоа ли сакаш да кажеш?
Не ми е јасно,како може еден посран лист од матичар,да има врска сексуалната подготвеност на лугето?
Бог одобрува ли да се ебат 12-годишници?Ако е така,размисли сериозно за промена на религијата....
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Има некои женски што се кинат на 13 год..

пред една-две години Ја бев со едно девојче 14 годишно.. а беше скинато гарант!( али ја не бев ..па сега мечтаам по тоа..Кога ке ми се падне среќата си добивам , од помлада или постара исто е )

знаете.. Кој се скине покасно, повеќе ќе сака да работи тоа, а на оние што се скинале порано, не е баш така, ќе им здосади.
Ако ти се годините тие што ги пишит под сликата тогаш:
ЧУВАЈ СИ ГО ТОА ЗА МОЧАЊЕ, оти за тоа ти е и дадено во твоја возраст:smir:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Не реков дека за секс треба полнолетство (18 лета), туку ако некој сака ТОА да го прави нека СТАПИ ВО БРАК. А во брак легално се стапува откако после полнолетство.
Инаку Бог во Библијата го благословува БРАЧНОТО ЛЕГЛО. Сексот во брак е благословен. Годините не се важни! Разбира се, не можеш да си во легален брак пред 18
Абе ти поп да не си? :pos:
Уствари не...тие немаат ни Ч од чесност. :pos:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Чекај малце.
ГОДИНИТЕ НЕ СЕ ВАЖНИ?!?!?!?!
Ај провери се шо пишуеш...
Бракот не ја одредува сексуалната зрелост,туку баш ГОДИНИТЕ.
Значи според тебе,ако се легализира брак на малолетници,може сите комотно да имаат секс и на 12 години,тоа ли сакаш да кажеш?
Не ми е јасно,како може еден посран лист од матичар,да има врска сексуалната подготвеност на лугето?
Бог одобрува ли да се ебат 12-годишници?Ако е така,размисли сериозно за промена на религијата....
Не ми е познато ОД КОИ ПРИЧИНИ законот (кај нас) дозволува брак после 18. Сигурно некои попаметни од мене и од тебе (заедно) така виделе дека е добро. Инаку, јас сум роден во ФИЛМОТ после 18.

Абе ти поп да не си? :pos:
Уствари не...тие немаат ни Ч од чесност. :pos:
ПОЛУ ПОП, верувала или не!

Разбира се, чедо, ВО БРАК СУМ
:back:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Не реков дека за секс треба полнолетство (18 лета), туку ако некој сака ТОА да го прави нека СТАПИ ВО БРАК. А во брак легално се стапува откако после полнолетство.
Инаку Бог во Библијата го благословува БРАЧНОТО ЛЕГЛО. Сексот во брак е благословен. Годините не се важни! Разбира се, не можеш да си во легален брак пред 18
сакаш да кажеш НЕ на секс пред брак?иако темава не е за ова што ти го збориш(и јас што го зборам во моментов), јас мислам дека тоа е тешка глупост.што, ако на некој му се присака треба да се жени/мажи?а што ако откако се ожени/омажи сфати дека не му се допаѓа сексот со брачниот партнер?развод?или поништување на бракот, што е порелигиозно?
знам дека сум оф-топик, ама морав да вратам
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
сакаш да кажеш НЕ на секс пред брак?иако темава не е за ова што ти го збориш(и јас што го зборам во моментов), јас мислам дека тоа е тешка глупост.што, ако на некој му се присака треба да се жени/мажи?а што ако откако се ожени/омажи сфати дека не му се допаѓа сексот со брачниот партнер?развод?или поништување на бракот, што е порелигиозно?
знам дека сум оф-топик, ама морав да вратам
Зборувајќи за ВОЗРАСТ ЗА ПРВ СЕКСУАЛЕН ОДНОС-Библиски е тој да биде ВО БРАК, верувала или не.

А за разводи, промени ... отвори тема

Инаку, СВЕТОТ НА НАС ГЛУПАВИТЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Зборувајќи за ВОЗРАСТ ЗА ПРВ СЕКСУАЛЕН ОДНОС-Библиски е тој да биде ВО БРАК, верувала или не.

А за разводи, промени ... отвори тема

Инаку, СВЕТОТ НА НАС ГЛУПАВИТЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ
значи комотно кажи секс пред брак- НЕ.глупости, глупости, многу заостанато делува.не дека ги осудувам луѓето со таквото размислување...кажав веќе што имав да кажам

што имаше болдираното врска со темава?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Добро де не го напаѓајте Христијанин, човекот едноставно си е религиозен и си ја почитува верата, колку на вас да ви звучи тоа старомодно. Секој си има свои критериуми во животот.
Не дека јас го почитувам тоа за секс пред брак, ама оставете го човекот, така сака.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
А, позаостанато, по малограѓанско и по просто нешто од потсмевање и навредување на туѓите лични определби, особено кога се работи за нешто интимно како сексуалниот живот, нема.

Христијанин, како што кажува неговиот ник, е веројатно верник, кој само го изнесе ставот на Библијата и црквата, во кои верува, а кој се однесува на стапувањето во сексуални односи. И во истиот нема ама ништо заостанато, ненормално, неприродно итн. Всушност, претставува право освежување во општата "хистерија" на промискуитетност, неморал, перверзност и слични "модерни ствари".

Ако некој сака да се ебава од 13 години, од 15, од 17, од 35 и тако надаље, нека фура. Негово тело, негов избор, во кој нема никој право да му се меша. Но, истото важи и за оние кои одлучиле да не стапат во сексуални односи пред брак, било од верски или некои други побуди, сеедно.

Слобода на личен избор, ви текнуе?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
А, позаостанато, по малограѓанско и по просто нешто од потсмевање и навредување на туѓите лични определби, особено кога се работи за нешто интимно како сексуалниот живот, нема.

Христијанин, како што кажува неговиот ник, е веројатно верник, кој само го изнесе ставот на Библијата и црквата, во кои верува, а кој се однесува на стапувањето во сексуални односи. И во истиот нема ама ништо заостанато, ненормално, неприродно итн. Всушност, претставува право освежување во општата "хистерија" на промискуитетност, неморал, перверзност и слични "модерни ствари".

Ако некој сака да се ебава од 13 години, од 15, од 17, од 35 и тако надаље, нека фура. Негово тело, негов избор, во кој нема никој право да му се меша. Но, истото важи и за оние кои одлучиле да не стапат во сексуални односи пред брак, било од верски или некои други побуди, сеедно.

Слобода на личен избор, ви текнуе?
Па така де, начекале жртва и ајде ќе ја напаѓаме. Не е културно како прво да му забрануваш на некој и да му се исмеваш на негови размислувања, ама ајде се залетаа таква е темата.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зборувајќи за ВОЗРАСТ ЗА ПРВ СЕКСУАЛЕН ОДНОС-Библиски е тој да биде ВО БРАК, верувала или не.

А за разводи, промени ... отвори тема

Инаку, СВЕТОТ НА НАС ГЛУПАВИТЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ
Епа библиски е .. Ама во тоа време и 12 години било соодветна возраст за брак :smir:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Епа библиски е .. Ама во тоа време и 12 години било соодветна возраст за брак :smir:
Библијата не е КНИГА ЗА ТУПАВЕЊЕ. Библијата е современа и денес.

Педофилите во Холандија (или Белгија беше) сакаат возраста за имање на сексуален однос да ја спуштат на 12 години. Мислиш од Библиски побуди е тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom