Возачка А категорија

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
sepak fala vi mnogu znavi 1 mesec bez vozenje leeeeeeeeeeeeeeeee ke se pukam :)
Не можеш да возиш со потврдата. И јас мислев дека служи како доказ додека извадиш возачка, ама излезе дека немало врска. Ова инструктор ми го кажа. Ако те фати полиција само со уверение може да ти пише казна така да не си играј. Почекај еден месец, ене кај е 22-ри. :)
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
ne me instruktorot mi kaza deka moze so potvrda 400 denari se plaka ama sto potvrda ke prasam utre i ke ve izvestam :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
sepak fala vi mnogu znavi 1 mesec bez vozenje leeeeeeeeeeeeeeeee ke se pukam :)
па не мора да возиш кола,вози нешто друго....
нешто што може без дозвола,само затвори врата.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Додека е отворена темава да прашам...
Навистина ли мора да имам завршено основно образование за да добијам возачка за мотор до 50цц?
Работата е во тоа што ќе имам 14 години, во Август наредната година и доволна возраст за да полагам, ама некој што прашав ми рекоа морало да имам завршено осмо одделение? Вистина ли е ?
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
za motor ne znam za poveke informaci javi se na AMSM (utre) tie ke ti kazat tocni odgovori
 
П

Паган-др

Гостин
Мене на 26ти март ми закажаа....


И ми кажаа дека можам со потврдата од амсм да возам до тогаш...
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
2012-11-29 19.36 2888.JPG смееш да возиш ако ја имаш оваа потврда единствено во твојот град надвор од градот ако возиш пример си од Струмица а сакаш да одиш до Радовиш или Валандово итн не смееш полицајците од тие градови го сметаат листот за неважечки и ке ти пишат казна така ми рекоа од полицијата кога го зедов листот така да брат само во твојот град може да возиш со оваа потврда додека ти се направи возачката е од кога ке ти се направи возачката може да возиш и надвор од твоето населено место град под услов 1 год смееш да возиш до 11 часот вечер па после веке немај гајле ;)
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
kaj moze ova potvrda da ja zemam u amsm ima posebno mesto ili u site salloni na amsm
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
вака, да не се прат забуни, возење дури чекаш возачка само со тоа ливчето (Потрврда) кое го добиваш од МВР кога се сликаш, друго не е ништо признаено, има да од автомото сојузот потврда дека си поминал испит, али тоа полиција не ти го признава, значи само ова од МВР кога се сликаш. Лично проверено, имам и џандари прашано, а и кога се сликав истото вработената што ме слика ми го рече, со ова можиш да возиш дури чекаш возачка носи го а и носи лична карта, истото ми го рекоја џандарите сообракајци.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
ка ке поднесеш барање за возачка у полицијата они ке ти дадат после потврда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom