Возачка А категорија

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
П

Паган-др

Гостин
Потврдава (белиот лист) го добиваш кога ќе се сликаш? До тогаш нема возење?

Значи повеќе се исплати да платам 1100 или колку беше за брза постапка, пошто вака на 26ти март ми имаат закажано...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Потврдава (белиот лист) го добиваш кога ќе се сликаш? До тогаш нема возење?

Значи повеќе се исплати да платам 1100 или колку беше за брза постапка, пошто вака на 26ти март ми имаат закажано...
Оди во АМСМ ке ти дадат една голема потврда како диплома е нешто слично не се плаќа ништо , со тоа можеш да возиш во твојот град , доколку те запре полиција ке кажеш дека возачката ти е во тек и немаш гајле али ако те запре републичка или некој терсен џандер е тогаш си го наебал )
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
вака, да не се прат забуни, возење дури чекаш возачка само со тоа ливчето (Потрврда) кое го добиваш од МВР кога се сликаш, друго не е ништо признаено, има да од автомото сојузот потврда дека си поминал испит, али тоа полиција не ти го признава, значи само ова од МВР кога се сликаш. Лично проверено, имам и џандари прашано, а и кога се сликав истото вработената што ме слика ми го рече, со ова можиш да возиш дури чекаш возачка носи го а и носи лична карта, истото ми го рекоја џандарите сообракајци.
Другарка ја застанаа со потврда издадена од АМСМ(откако ќе положиш ќе одиш во АМСМ и ќе побараш потврда да ти издадат), ја покажа потврдата и побараа лична карта,сообраќајна и ја пуштија :)

Edit: Ме претркал V.E.N.0.M
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Другарка ја застанаа со потврда издадена од АМСМ(откако ќе положиш ќе одиш во АМСМ и ќе побараш потврда да ти издадат), ја покажа потврдата и побараа лична карта,сообраќајна и ја пуштија :)
кажвам како ми рекоја сообракајци, прашав и за то не иди во предвид ми рекоја, само од мвр потврда, оти летото 2 месеци чекав возачка, а уствари почнав да возам уште утредента од ко положив. Само имав срека.
 
П

Паган-др

Гостин
Епа добро е тогаш. Добро сум разбрал.

Ја имам земено таа потврда од АМСМ, ама сега ме збуни овој белиов лист.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
кажвам како ми рекоја сообракајци, прашав и за то не иди во предвид ми рекоја, само од мвр потврда, оти летото 2 месеци чекав возачка, а уствари почнав да возам уште утредента од ко положив. Само имав срека.
Јас кажувам како видов (бев со неа во кола ) :D Јас кога вадев возачка немаше гужва :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Епа добро е тогаш. Добро сум разбрал.

Ја имам земено таа потврда од АМСМ, ама сега ме збуни овој белиов лист.
друже таа потврда што ја имаш земено пишува ли на неа УВЕРЕНИЕ ако го пишува тоа не ти го важат мораш да го имаш тој лист што го постирав и ти пише на него убаво ПОТВРДА
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
beliot list e koga ke odis na 26 mart da se slikas
a ja naprail brza postvka se plaka malce po veke ama kolku znae nekoj i utre idam u amsm zemam lifce i pufffff ke vozam kola so otvoreni vrati imam klima vnatre sto :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Не се будалете со ливчето од МВР, а со тоа од АМСМ уверението па ич. Од лично искуство можам да констатирам дека се е до тоа кој џандар ќе ти се погоди. Едни го признаваат други викаат, цитирам: „си го ископирал дома ова не ме прави мајмун“.
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
Не се будалете со ливчето од МВР, а со тоа од АМСМ уверението па ич. Од лично искуство можам да констатирам дека се е до тоа кој џандар ќе ти се погоди. Едни го признаваат други викаат, цитирам: „си го ископирал дома ова не ме прави мајмун“.
togas ke mu kazam na policaecot dojdi so mene na sud pa posle ke go odnesam kaj kurvite tamu kaj se zema dozvola i ke mu kazam neka prasa :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
togas ke mu kazam na policaecot dojdi so mene na sud pa posle ke go odnesam kaj kurvite tamu kaj se zema dozvola i ke mu kazam neka prasa :)
Сите сме јаки на форум, но кога ќе ти ја крене палката (замисли, прв пат - гомното ќе ти смрзне) ќе те видам тек тогаш. Муабетот ми е, твое си е не се мешам воопшто. Си чекал ~18 години за таа возачка, за 2 недели ваљда не е до толку фрка. Лично, откако ме запре тој вториот пат си реков батали, и онака возев колку да ми помине меракот.
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
ne u pravo si zatoa sto denesnite policajci se skoro 70 % ne skolski zatoa ima vicovi za niv pa na zdravnje sto ke bide neka bide sepak fala od vas luge za informaci i za muabet navisina se nasmev od nekoji komentari :)
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
абе праеф муабет со џандар еден и ми рече вака: ако имаш потврда и да те застанат џандари, имаат право да те казнат за неносење личен документ-возачка дозвола, така да 3000 ќе те скинат. почекај си таму сликај се земи си возачка, кај толку време си чекал уште 1 месец немаш гајле.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Kaznuvaat li dzandarive za nad dozvolena kubikaza ako vozish kola ?
 

UncleSam

Будока
Член од
23 јануари 2011
Мислења
269
Поени од реакции
509
Јас кога положив во јули, одма отидов го прашав чичко ми(командир на сообраќајците во полициска станица) дали можам да возам со уверението од АМСМ. И ми рече ДА :D. Значи оди утре до АМСМ на рекорд, ако си од Скопје, влези си таму кај што уплаќа, ако има гужва влези си тоа принтањето си иде кај тој шупакот за една минута. И знаеш не смееш после 11 ако немаш со тебе некој постар од 25 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom