Возачка А категорија

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
фала многу ова сакав да го слушнам значи можам Мито или Априлија да купам па да ме виде господ :D
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
За М категорија, до 50 цц ...ги има некој тестовиве ?
итно ми требаат :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
a ima nesto predavanje (nesto kako praksa) ili samo test resavas??? ako e samo test ti davaat li nekoj materijal za da ucis???
има. Еден ден одиш на предавање. Вториот ден, 1 час и 15 минути имаш предавање и практична настава и 45 минутен тест. А за учење даваат книга за тебе (без пари е не се секирај :D ) Лесно е па ти, не бери гајле :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
има. Еден ден одиш на предавање. Вториот ден, 1 час и 15 минути имаш предавање и практична настава и 45 минутен тест. А за учење даваат книга за тебе (без пари е не се секирај :D ) Лесно е па ти, не бери гајле :)
ok fala.ne e za lesno ili tesko nego ne me biva za "doktor"...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Со извинение до циганите, ама само они можат да паднат на прва помош :pos:
Па сеа глеј си...
Не бе, немора да значи :) . Јас кога полагав, имаше еден хирург( по професија) и тој полагаше, па падна со 7 грешни. Еј замисли ДОКТОР ДА ПАДНИ НА ПРВА ПОМОШ!
НЕКА ОДИ НЕКА СЕ ОТЕПА ПОАРНО !
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Не бе, немора да значи :) . Јас кога полагав, имаше еден хирург( по професија) и тој полагаше, па падна со 7 грешни. Еј замисли ДОКТОР ДА ПАДНИ НА ПРВА ПОМОШ!
НЕКА ОДИ НЕКА СЕ ОТЕПА ПОАРНО !
Или има цигански корени, или е глуп ебаго :D
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
zdavo sakam da prasam nesto deneska poloziv i zakaz termin za vozacka no datumot mi na 22 januari 2013 znaci dali moze slusav sa nekoj potvrda deka ako imam moze da vozam ako moze nekoj da mi kaze kade moze taa potvrda da ja zemam :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
На 22ри ќе ти ја дадат потврдата, па ќе можеш со неа да возиш додека не ти ја направат возачката. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom