Влада на Македонија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.409
Поени од реакции
29.836
Северџанчиња.......ви иде крајот......свесни или не......но сигурно!
Многу бевме денес....следен пат уште повеќе ќе се собереме.
Буткавте "режим" со пенкало.........сега ќе го бутнеме вашиот северен режим.....исто со пенкало.
Ве поздравувам....со песната.....Дали крајот вака мириса?????? :icon_mrgr:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Абе северџанистан ти е дефиниција за правда, светски призната правна држава :tapp: според тебе е ок тие луѓе да лежат 15 години затвор додека во собрание и влада судбините ни ги кројат терористи докажани државни непријатели рекетари и криминалци јас не сум воопшто изненаден.
Пак ниту еден аргумент сем она "северџаните се глупи".

Пратениците ние сами ги бираме на непосредни избори. :)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.783
Поени од реакции
9.698
Бидејќи Заев како лице со пречки во развојот не може да му се суди (затоа и го ставија премиер, инаку кој друг со малку здрав памет би ги направил овие монструозни предавства на Македонија) предлагам Заев да биде обесен на Триумфалната капија... Исто како Мусолини.

Ако сакаат шарените нека стават бројач колку пари вратиле во буџетот... Море и мерцедесот горе ќе им го качиме ако треба
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
30 години џгановите не дупат ни владеат со државата не мочат од ќерамиди, живеат на наш грб, и од наши пари не толчат и ништо не научивме од нив кога станува збор за каузата, они излагаат сите на улица за нивната кауза ни еден од нив не застанува, епа нас Бугарите ни се криви тоа татарски племе што не негира, а ако нашата власт работи за уништување на се македонско, битно Бугарите се криви.
Тоа ти е пример женати се дупи до секој кој стигне, дури и плаќа пари за тоа ама она не е крива дупачите биле криви.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.857
Не може да бидат ослободени, се сложиле со мене повеќето тука или не. Имаше напад на пратеници, дури и обид за убиство на пратеник (сега е репрограмиран) и напад на новинари. Упадот беше кога Сдсм имаше договорено мнозинство за формирање на Влада и кога се гласаше истата. Не кога се гласаа некакви Тирански платформи или менување на Устав и име.

Иванов дури и не му го даваше мандатот на Заев. Дури и власта во Центар не ја даваа, со 3ти кругови и напади на општината. Режимот беше спремен на сѐ.

И да, знам дека сегашниве се срање, но упадот во Собранието мораше да се санкционира.
Da... taka e....no po paralela so povtornoto sudenje za ,,Smilkovsko ezero,, moži da se povtori sudenjeto so nosenje na rezolucija od parlamentot, i krivicnoto delo da se prekvalifikuva vo ,,nasilstvo,, i ,,učestvo vo tolpa,, što realno i e

ova za što se osudija se primenhva dokolku tolpata proglasela piliticko zavzemanje na parlamentot , čitanje na nekoja deklaracija od govornicata, stavanje na ad akta na ustavot inprevzemanje na zakonodavnata vlast vo svoi race

e toa e ,,terorističko zagrozuvanje na ustavniot poredok,,.....
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.035
Не може да бидат ослободени, се сложиле со мене повеќето тука или не. Имаше напад на пратеници, дури и обид за убиство на пратеник (сега е репрограмиран) и напад на новинари. Упадот беше кога Сдсм имаше договорено мнозинство за формирање на Влада и кога се гласаше истата. Не кога се гласаа некакви Тирански платформи или менување на Устав и име.

Иванов дури и не му го даваше мандатот на Заев. Дури и власта во Центар не ја даваа, со 3ти кругови и напади на општината. Режимот беше спремен на сѐ.

И да, знам дека сегашниве се срање, но упадот во Собранието мораше да се санкционира.
Се согласувам. Иако ги поддржувам сите до еден шо беа во собрание тој ден, судењата беа неизбежни после половично завршена работа. Санкциите се производ на незавршена мисија.

Проблемот тој ден беше од лошо селектирана маса за ваков упад. Неможе баба со 30 кила вишок шо скокаше на маса со икона во рака, и деденце шо куба коса на кокошка да завршат ваква работа. Змијата беше внатре, мечот и беше на глава, потребни беа само 10 квалитетни убијци и ништо од оваа пиздарија немаше да гледаме денес. Многу ми е жал за тој ден, ги имавме во 7 квадрата сите.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Пак ниту еден аргумент сем она "северџаните се глупи".

Пратениците ние сами ги бираме на непосредни избори. :)
Точно ние ги бираме, за да ги бранат нашите интереси, а ако работат против нашите интереси непосредно после изборот имаме право да влеземе во собрание и да им ги искршеме коските.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Da... taka e....no po paralela so povtornoto sudenje za ,,Smilkovsko ezero,, moži da se povtori sudenjeto so nosenje na rezolucija od parlamentot, i krivicnoto delo da se prekvalifikuva vo ,,nasilstvo,, i ,,učestvo vo tolpa,, što realno i e

ova za što se osudija se primenhva dokolku tolpata proglasela piliticko zavzemanje na parlamentot , čitanje na nekoja deklaracija od govornicata, stavanje na ad akta na ustavot inprevzemanje na zakonodavnata vlast vo svoi race

e toa e ,,terorističko zagrozuvanje na ustavniot poredok,,.....
Во ред, ама прашав зошто да бидат ослободени? Може да се преквалификува и може Врховен да го врати на повторно судење. Дел бараат ослободување!

Ако е така и јас можам убаво да намлатам некој граѓанин, еве нека биде функционер, и да се вадам на терористите од УЧК. И пак така, и пак така... :)
Автоматски споено мислење:

Точно ние ги бираме, за да ги бранат нашите интереси, а ако работат против нашите интереси непосредно после изборот имаме право да влеземе во собрание и да им ги искршеме коските.
Пак нула аргументи. Многу бес и глупости. Не ме цитирај веќе. :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.537
Поени од реакции
9.540
Се согласувам. Иако ги поддржувам сите до еден шо беа во собрание тој ден, судењата беа неизбежни после половично завршена работа. Санкциите се производ на незавршена мисија.

Проблемот тој ден беше од лошо селектирана маса за ваков упад. Неможе баба со 30 кила вишок шо скокаше на маса со икона во рака, и деденце шо куба коса на кокошка да завршат ваква работа. Змијата беше внатре, мечот и беше на глава, потребни беа само 10 квалитетни убијци и ништо од оваа пиздарија немаше да гледаме денес. Многу ми е жал за тој ден, ги имавме во 7 квадрата сите.
Сè беше исценирано.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.051
Поени од реакции
12.302
Албанците најмногу пратеници имаат у собрание, СДСМ со 48 пратеници и останатите помалечки партии.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.857
Во ред, ама прашав зошто да бидат ослободени? Може да се преквалификува и може Врховен да го врати на повторно судење. Дел бараат ослободување!

Ако е така и јас можам убаво да намлатам некој граѓанин, еве нека биде функционер, и да се вадам на терористите од УЧК. И пак така, и пак така... :)
Автоматски споено мислење:


Пак нула аргументи. Многу бес и глупости. Не ме цитирај веќе. :)
Tie što primenija sila se malku i treba da si ležat za nasilstvoto. No poveketo imaat storeno lesni krivicni dela ili prekršoci, koi so dosega odležanoto si go imaat plateno dolgot

Vpročem...i denešnata izjava na SDSM spomnuva nasilstvo..a ne terorizam...

slučajno, namerno ili nesmasno...no i samite taka izjavuvaat

 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Ако "уставобранители" ни се се чавков и неколку дпне фанатици тогаш мочањето од шиптараната е заслужено.
Чудно како не влегоа да ја истепаат владата кога терорист го назначија министер за одбрана. Па да беа владобранители. Уствари не е чудно, пливаа во кеш "патриотските здруженија" и си крцкаа со татарофилските хобиа, слепи и глуви на мочањето кое го имаше и тогаш - амнестија, криминал, преименување итн.
Не се никакви бранители овие партиски глувци од белиот дворец на сејшелина.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.571
Се согласувам. Иако ги поддржувам сите до еден шо беа во собрание тој ден, судењата беа неизбежни после половично завршена работа. Санкциите се производ на незавршена мисија.

Проблемот тој ден беше од лошо селектирана маса за ваков упад. Неможе баба со 30 кила вишок шо скокаше на маса со икона во рака, и деденце шо куба коса на кокошка да завршат ваква работа. Змијата беше внатре, мечот и беше на глава, потребни беа само 10 квалитетни убијци и ништо од оваа пиздарија немаше да гледаме денес. Многу ми е жал за тој ден, ги имавме во 7 квадрата сите.
Тоа и ние ти викаме. Некој одлучил да ја собере таа "фалична" маса и да ја пропушти низ вода. Не дека истиот немаше "способни" луѓе за таа работа. Им накалеми на 20-и-нешто годишни по 15 години затвор. И сеа истиот си клеца курви во Маџарска и досетки си пишува на твитер/фајсбук/каде и да е.

Уште не ви е дојден паметот.
Автоматски споено мислење:

Во ред, ама прашав зошто да бидат ослободени? Може да се преквалификува и може Врховен да го врати на повторно судење. Дел бараат ослободување!

Ако е така и јас можам убаво да намлатам некој граѓанин, еве нека биде функционер, и да се вадам на терористите од УЧК. И пак така, и пак така... :)
Автоматски споено мислење:


Пак нула аргументи. Многу бес и глупости. Не ме цитирај веќе. :)
Повеќе од преквалификација тешко дека ќе биде. Не во следните 3-4 години. А и најверојатно ни тоа нема.

Си ладат јајцињата организаторите со парите в џеб, а деца пикнаа во затвор поради нив.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Зошто да бидат ослободени "Уставобранителите"? Само затоа што сакаа да го одржат Дпмне на власт? Тука правдата е задоволена. Правдата не е задоволена при амнестирањето на терористите на УЧК.
Не. Правдата не е задоволена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom